سردار محمدیان: ۴۲ تن اکلیل و سرنج توقیف شده

کد خبر: 1280070

از دو انبار ۴۲ تن اکلیل و سرنج که قرار بود در بازار برای ساخت بمب های دستی توزیع شود توقیف کردیم

سردار محمدیان:  ۴۲ تن اکلیل و سرنج توقیف شده

 فرمانده انتظامی تهران بزرگ از شناسایی و کشف ۴۲ تن اکلیل‌ سرنج خبر داد.

 سردار عباسعلی محمدیان؛ فرمانده انتظامی تهران بزرگ ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهار کرد: عهد پلیس این بوده است که مردم امینت را احساس کنند، به عنوان مثال در حوزه جمع‌آوری معتادان متجاهر، دستگیری فروشندگان موادمخدر و سارقان اتفاقات خوبی رقم خورده است.

وی افزود: پلیس سال‌ها است که اعلام می‌کند مخالف شادی جوانان و مردم نیست اما هنگامی که این سوختگی‌ها و نقض عضو را در چهارشنبه‌سوری می‌بینیم دل‌سوزی می‌کنیم؛ از دی‌ماه اقدامات خود را در رابطه با موادمحترقه آغاز کردیم که قاچاقچی‌های این زمینه را شناسایی و دستگیر کردیم.

این مقام ارشد انتظامی عنوان کرد: در این اقدامات 42 تن اکلیل‌سرنج در انبار‌ها و مغازه‌های مربوطه شناسایی و توقیف کردیم و هشدار دادیم که این موادمحترقه را به افراد نفروشند؛ در مترو نیز بیش از 400 کیلو مواد‌محترقه کشف شد.

وی افزود: برخورد با سازندگان این نوع مواد در دستور کار قرار گرفت و ده میلیون و 32 هزار عدد ترقه‌های انفجاری کشف و توقیف شد؛ همچنین این مواد به دلیل اینکه خطر دارد ما در پلیس نگهداری نمی‌کنیم.

سردار محمدیان با بیان اینکه شب چهارشنبه‌سوری امسال امیدواریم را امشب بدون حادثه پشت سر بگذاریم، ادامه داد: خانواده‌ها در این شب از فرزندان خود مواظبت داشته باشند و اگر مورد مشکوکی را مشاهده کردند به مرکز فوریت‌های پلیسی 110 گزارش دهند.

وی افزود: متاسفانه امسال 3 نفر در تهران براثر سوختگی ناشی از انفجار موادمحترقه فوت کردند و 15 نفر تا مصدوم شدند و 5 دستگاه خودرو آسیب دیده است؛ این آمار تا ساعت 10/30 صبح امروز است.

این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: 221 مرتبط با موادمحترقه دستگیر شده‌اند مغازه‌هایی که این نوع مواد را به فروش می‌رساندند پلمب شده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: افرادی که داخل خودرو و موتورسیکلت اقدام به ترقه‌اندازی کنند وسیله نقلیه آنها توقیف و سرنشینان آن بازداشت خواهند شد./ تسنیم

حجم ویدیو: 5.01M | مدت زمان ویدیو: 00:01:22 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها