ضرغامی: مصوبه دو برابر شدن ارز مسافرتی بدون اطلاع وزارت گردشگری بود

کد خبر: 1280285

ضرغامی: مصوبه دو برابر شدن ارز مسافرتی بدون اطلاع وزارت گردشگری بود

 ضرغامی: مصوبه دو برابر شدن ارز مسافرتی بدون اطلاع وزارت گردشگری بود

وزیر میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی گفت: مصوبه ۲ برابر شدن ارز مسافران که قصد سفر به خارج از کشور را دارند بدون اطلاع وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صورت گرفته است.

سید عزت‌الله ضرغامی صبح امروز چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۴۰۲ در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره سفر‌های نوروزی گفت: درباره ستاد سفر‌های نوروزی اطلاع‌رسانی شده و مدتیست که ۷ دستگاه کارشان را در این مورد آغاز کرده و دستگاه‌های مربوطه آمادگی دارند. در جلسه دولت نیز رئیس جمهور و معاون اول تذکر‌های لازم را به دستگاه دادند و به امید خدا هماهنگی بسیار خوبی برای رضایتمندی حداکثری مردم در سفر‌های نوروز صورت می‌گیرد.

وی ضمن اشاره به اینکه امسال نوروز با ماه مبارک رمضان متقارن است، ادامه داد: برنامه‌های فرهنگی، دینی و مذهبی خوبی نیز تدارک دیده شده و ابلاغیه ۱۴ بندی را به همه همکارانمان را ارسال کردیم تا برنامه‌های معنوی خوبی با نهاد‌های مذهبی صورت گیرد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی درباره ۲ برابر شدن ارز مسافران که قصد سفر به خارج از کشور را دارند، بیان کرد: این مصوبه بدون اطلاع وزارت گردشگری صورت گرفته،  انجام این اقدام سیاست بانک مرکزی بوده، البته یکی از اشکال‌هایی که بعدا گرفته شد این بود که ممکن است تعدادی از افراد این ارز را بگیرند و سفر نروند و آن را در بازار آزاد به قیمت آزاد بفروشند.

ضرغامی ضمن اشاره به اینکه در اطلاعیه بعدی که بانک مرکزی داد، اعلام کرد برخورد جدی و بسیار تنبیهی با افرادی که اینگونه عمل کنند صورت می‌گیرد و این اقدام تا حد زیادی این مسئله را کنترل می‌کند، افزود: ما معتقدیم ضمن اینکه نباید به مردم سخت‌گیری کرد باید از تمام از ظرفیت‌ها برای تقویت گردشگری داخلی استفاده کنیم. گردشگری داخلی نیاز به تقویت زیر ساخت‌ها دارد و بسیاری از زیر ساخت‌ها ما در حد ابتدایی است و تا کنون حدود ۳۰ مصوبه مهم در دولت داشتیم که زیر ساخت‌های گردشگری را تقویت می‌کند و تا جایی ممکن است باید از ظرفیت‌ها برای تقویت زیر ساخت‌های داخلی استفاده کنیم./ میزان

حجم ویدیو: 10.57M | مدت زمان ویدیو: 00:01:44 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها