بازدید هوایی مخبر از راه‌های شمالی کشور

کد خبر: 1281855

معاون اول رئیس‌جمهور در بازدید از مرکز اطلاعات و کنترل هوشمند ترافیک پلیس راهور در جریان آخرین وضع جاده‌ها و تردد مسافران نوروزی قرار گرفت.

بازدید هوایی مخبر از راه‌های شمالی کشور

امروز معاون اول رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی از محور کندوان در استان مازندران بازدید کردند و بر خدمات رسانی مطلوب به گردشگران و مسافران تأکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت و به نقل از وزارت راه و شهرسازی، معاون اول رئیس جمهور امروز سه شنبه به همراه وزیر راه و شهرسازی و استاندار مازندران از طرح ملی تعریض محور طویر-دزدبن کندوان بازدید سرزده داشت و بر ضرورت تکمیل و بازسازی این طرح تاکید کرد.

محمد مخبر روز سه شنبه در حاشیه بازدید از محور کندوان افزود: دولت سیزدهم در سال های اخیر برای افتتاح قطعه دوم آزاد راه تهران شمال تلاش های قابل توجهی انجام داد و اکنون زیر بار ترافیک رفته است و عملیات اجرایی قطعه سوم این محور هم با برنامه ریزی های صورت گرفته در دست انجام است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به تردد قابل توجه مسافران از محور کندوان بازسازی و تکمیل طرح های زیرساختی این محور با جدیت در دستور کار قرار دارد.

معاون اول رئیس جمهور گفت: بازسازی طرح ملی محور طویر-دزدبن باهدف خدمات رسانی مطلوب تر به گردشگران و مسافران باجدیت از سوی مسوولان امر دنبال شود.

طرح ملی تعریض حدفاصل طویر مرزن آباد تا دزدبن واقع در جاده کندوان به طول حدود ۲۰ کیلومتر از سال ۱۳۸۹ شروع شد و بر اساس برنامه اعلامی قرار بود از حدود پنج کیلومتر درست در امتداد قطعه چهار آزاد راه تهران - شمال پیش از شهر مرزن آباد شروع و تا منطقه دزدبن در مسیر جاده کندوان ادامه یابد.

۱۵ تیرماه ۱۴۰۲، با حضور رئیس‌جمهور، وزیر راه و شهرسازی و رئیس بنیاد مستضعفان مسیر رفت منطقه ۲ آزادراه تهران - شمال به طول ۲۲ کیلومتر افتتاح و همچنین منطقه سوم این پروژه کلنگ‌زنی شد.

مسیر رفت منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال، دوآب شهرستانک در استان البرز را به پل زنگوله در استان مازندران متصل می‌کند و با بهره برداری از آن، ۳۰ دقیقه از زمان سفر کاسته می‌شود. همچنین این مسیر نسبت به جاده چالوس مسیر را ۵ کیلومتر کوتاه‌تر می‌کند.

در این مسیر ۱۷ رشته تونل و ۹ دستگاه پل به طول ۱۹.۷ کیلومتر احداث شده است. برای احداث مسیر رفت منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال، به ارزش روز، ۱۷ هزار میلیارد تومان هزینه شده است.

کاهش وقوع سوانح رانندگی و صرفه‌جویی سالانه ۱۲.۵ میلیون لیتر در مصرف سوخت بخشی از مزایای این مسیر است.

حجم ویدیو: 2.89M | مدت زمان ویدیو: 00:01:33 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها