خبر میراحمدی از زمان ثبت نام زائران حسینی

کد خبر: 1284171

میراحمدی رئیس ستاد اربعین:عملیات اجرایی اربعین ۱۴۰۳ با حضور وزیر کشور امروز آغاز کردیم و از امروز وارد فاز اجرا خواهیم شد.

 خبر میراحمدی از زمان ثبت نام زائران حسینی

میراحمدی رئیس ستاد اربعین:عملیات اجرایی اربعین ۱۴۰۳ با  حضور وزیر کشور امروز آغاز کردیم و از امروز وارد فاز اجرا خواهیم شد.

زمان ثبت نام زائران حسینی که در سال های گذشته از اول مهر ماه آغاز  می‌شد،زودتر از زمان مقرر یعنی در ماه ذی الحجه ثبت نام را شروع کنیم.

با تخصیص اعتبار ویژه و با همکاری سازمان برنامه و بودجه و دولت شاهد سهولت بیشتری برای زائرین در جاده ها و پایانه های مرزی خواهیم بود.

با توجه به اینکه پیش بینی ما حدود ۵ میلیون زائر است، تاکید بر توسعه پارکینگ های عمومی از نظر مساحت و کیفیت توسط استانداران صورت گرفته است.

در صورت توافق طرفین بیش از ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس عراقی وظیفه انتقال رائران اربعین را به عهد خواهند گرفت.

در صورت توافق طرف ایرانی و عراقی خودروهای ایرانی شخصی می توانند وارد کشور عراق شوند./ پاد

استقبال از مشارکت بیشتر مردم در اربعین

رئیس ستاد مرکزی اربعین با اشاره به افزایش رضایت زائران اربعین در سال گذشته گفت: باید سال به سال بهتر باشیم لذا آنچه که ضعف است باید جداگانه بررسی و برای حل آن اقدام شود.

به گزارش مهر، رئیس ستاد مرکزی اربعین در ابتدای این نشست که صبح امروز بیستم فروردین برگزار شد، گفت: این جلسه که نخستین جلسه اجرایی ستاد اربعین برای اربعین آینده است، با توجه به اینکه ۴ ماه تا اعزام نخستین گروه زائران اربعین فرصت داریم و پیش بینی بیش از ۵ میلیون زائر در اربعین ۱۴۰۳ شده است، به همین منظور در این فرصت باید همه اقدامات به سرعت انجام شود.

میراحمدی به اهمیت اربعین امسال به علت اوضاع بین المللی و منطقه‌ای و ملی اشاره کرد و افزود: با توجه به سخنان رهبر انقلاب و نامگذاری امسال از برنامه‌های که مشارکت مردمی را در اربعین بیشتر از پیش کند، استقبال می‌کنیم و برای اعطای نقش بیشتر به مردم نیز آمادگی داریم.

وی اربعین را نمونه بارز مشارکت مردمی دانست و افزود: البته در عراق هم که گفته می‌شود همه امور بر عهده مردم است، بازهم دولت در برخی امور اجتناب ناپذیر، اجرای نقش می‌کند و در کشور ماهم جز موارد مورد نیاز باید امور برعهده مردم باشد.

کاهش بودجه اربعین ۱۴۰۳

رئیس ستاد مرکزی اربعین همچنین از کاهش احتمالی بودجه امسال اربعین خبر داد و گفت: با پیش بینی کاهش بودجه اربعین در سال ۱۴۰۳ باید برنامه ریزی دقیقی برای اجرای طرح‌های با اهمیت‌تر بشود تا منابع تخصیص یافته به بهترین نحو هزینه شود.

در این مراسم که با حضور وزیر کشور نیز برگزار شد، احمد وحیدی گفت: کمیته‌ها و استانداران تا ۱۰ روز آینده کارهایی که می‌توان به مردم منتقل کرد فهرست و به ستاد مرکزی اربعین اعلام کنند مانند ساماندهی زائران یا ستاد گمشدگان.

وی افزود: حضور طولانی مدت زائران در ایام اربعین در عراق باعث مشکلاتی می‌شود که باید تلاش کنیم تا مدت زمان سفر زائران به یک هفته کاهش یابد بنابراین سازوکار این موضوع را کمیته‌های مرتبط باید بررسی و اقدام کنند.

وزیر کشور همچنین با اشاره به افزایش رضایت زائران اربعین در سال گذشته گفت: ما باید سال به سال بهتر باشیم لذا آنچه که ضعف است باید جداگانه بررسی و برای حل آن اقدام شود که موضوعاتی مانند تصادفات اربعین سال قبل، پارکینگ‌ها، اسکان مردم، مشکلات مرزهای باشماق و تمرچین از آن جمله است.

وحیدی گفت: برای انتقال زائران پاکستانی هم باید مقرر شود که با اتوبوس‌های خودشان وارد ایران شوند و به عراق بروند.

همچنین در ادامه این مراسم از کتاب جامع اربعین ۱۴۰۲ با حضور وزیر کشور رونمایی شد.

در این جلسه به صورت نشست مجازی (ویدئو کنفرانس) با استان‌های خوزستان، ایلام، کردستان، آذربایجان غربی، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان ارتباط برقرار شد و استانداران و معاونان آنها به اقدامات انجام شده و طرح‌های در دست اقدام اشاره کردند و از دغدغه‌های خود برای برگزاری اربعین پرشکوه‌تر سخن گفتند.

مهر

حجم ویدیو: 12.37M | مدت زمان ویدیو: 00:06:11 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها