هشدار هواشناسی؛ منتظر آخر هفته سرد و برفی باشید /سیلاب در راه است؟

کد خبر: 1284319

بارش ها در استان های شمال غرب و استان های حاشیه البرز و زاگرس نسبتا شدید تر خواهد بود و احتمال وقوع سیلاب وجود خواهد داشت.

هشدار هواشناسی؛ منتظر آخر هفته سرد و برفی باشید /سیلاب در راه است؟

آخر هفته شاهد بارش های زیاد و کاهش ۸ درجه ای دما خواهیم بود.

بارش ها در استان های شمال غرب و استان های حاشیه البرز و زاگرس نسبتا شدید تر خواهد بود و احتمال وقوع سیلاب وجود خواهد داشت.

 سازمان هواشناسی کشور از آغاز بارش باران در روز جاری (سه‌شنبه)‌ در استان‌های غربی و شمال غربی کشور و همچنین گسترش دامنه این بارش‌ها به استان‌های مرکزی و شمالی کشور تا فردا خبر داد.

به گزارش ایرنا و بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور، امروز (سه شنبه، ۲۱ فروردین) با نفوذ و فعالیت سامانه بارشی به ویژه از ساعات بعد از ظهر و اواخر وقت سه شنبه در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام و به‌تدریج لرستان، همدان و شمال خوزستان، رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت و برخی نقاط گردوخاک رخ می‌دهد.

فردا (چهارشنبه) با گسترش و تشدید فعالیت سامانه، علاوه بر مناطق ذکر شده در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، قزوین، البرز، تهران، مرکزی، قم، خوزستان، شمال بوشهر، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، شمال غرب فارس و ارتفاعات سمنان و گلستان بارش پیش بینی می‌شود که در مناطق مستعد احتمال رخداد تگرگ و در ارتفاعات رشته کوه البرز و مناطق سردسیر شمال غرب کشور، بارش به صورت برف است.

روز پنجشنبه فعالیت سامانه در نیمه شمالی کشور و جمعه در استان‌های ساحلی دریای خزر، ارتفاعات البرز، شمال شرق، شرق، بخش‌هایی از مرکز و جنوب شرق کشور خواهد بود.

شنبه در شمال شرق، نوار شرقی استان سیستان و بلوچستان، دامنه جنوبی البرز مرکزی، غرب کشور، ارتفاعات زاگرس مرکزی و بخش‌هایی از مرکز و شرق کشور، بارش و وزش باد شدید موقت، گاهی همراه با گرد و خاک در نقاط مستعد پیش بینی می‌شود.

شایان ذکر است که طی روزهای پنجشنبه تا شنبه در نیمه شمالی کشور روند دما به طور محسوسی کاهشی خواهد بود.

امروز در شمال شرق و شرق، چهارشنبه در نیمه غربی کشور و روزهای پنجشنبه و جمعه در غالب مناطق کشور در برخی ساعت‌ها وزش باد شدید را شاهد خواهیم بود که در نقاط مستعد همراه با خیزش گردوخاک است.

چهارشنبه شمال خلیج فارس و روزهای پنجشنبه و جمعه دریای خزر مواج است.

سازمان هواشناسی وضعیت جوی امروز پایتخت را کمی ابری همراه با وزش باد و از بعد از ظهر افزایش باد پیش بینی کرد. بیشینه دمای تهران امروز ۲۴ و کمینه دما ۱۳ درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

ایرنا

حجم ویدیو: 7.06M | مدت زمان ویدیو: 00:03:46 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها