رسوایی شبکه سعودی العربیه درباره فرزندان اسماعیل هنیه

کد خبر: 1284894

دروغ پردازی شبکه سعودی العربیه درباره فرزندان اسماعیل هنیه و همسویی آن با خبرسازی‌های رسانه‌های اسرائیلی علیه مقاومت، با شهادت آنها در روز عید فطر برملا شد.

رسوایی شبکه سعودی العربیه درباره فرزندان اسماعیل هنیه

 اقدام شبکه العربیه در انتشار اخبار مسموم و گمراه‌کننده درباره فرزندان رئیس دفتر سیاسی حماس اسماعیل هنیه، پیش از آنکه در غزه به شهادت برسند، دردسر جدیدی برای این شبکه سعودی ایجاد کرد. شبکه العربیه چندی پیش با انتشار گزارشی مدعی شده بود که هنیه برای فرزندانش در ترکیه «یک امپراطوری تجاری» به راه انداخته و به نقل از یک شبکه خبری اسرائیلی افزود؛ در حالی که ساکنان نوار غزه در محاصره و زیر آتش جنگ اسرائیل هستند، رهبران جنبش حماس و فرزندانشان از جمله حازم اسماعیل هنیه در ترکیه و قطر در عیش و نوش زندگی می‌کنند.

العربیه پس از انتشار این خبر  در یکی از بخشهای اصلی خبری خود، بدون هیچ عذرخواهی، چهارشنبه در نخستین روز عید فطر، خبر شهادت پسران و نوه‌های اسماعیل هنیه در خاک غزه و  در حمله هوایی رژیم صهیونیستی را بازنشر داد.

روز چهارشنبه 10 آوریل بود که جنبش حماس تایید کرد در حمله هوایی رژیم صهیونیستی به اردوگاه الشاطیء غزه، خودروی حامل سه فرزند و چند نوه رئیس دفتر سیاسی حماس هدف قرار گرفت و همه آنها به شهادت رسیدند. پسر بزرگ هنیه، عبدالسلام نیز در یک پست فیسبوکی شهادت سه برادرش حازم، امیر و محمد و فرزندانشان را تایید و خدا را برای این عزتمندی شکر کرد. پس از اعلام این خبر بود که کانال تلگرامی صابرین نیوز با انتشار تصاویری تمامی اعضای شهید خانواده این رهبر حماس که تاکنون در حملات رژیم صهیونیستی به غزه به شهادت رسیده‌اند را منتشر کرد.

پس از انتشار خبر شهادت فرزندان رئیس دفتر سیاسی حماس در العربیه بدون هیچ عذرخواهی به دلیل انتشار خبر دروغ درباره آنها، چندین رسانه و شماری از کاربران شبکه‌های اجتماعی به انتقاد از این خبرسازی شبکه العربیه پرداختند و خبر  آن درباره فرزندان هنیه مبنی بر فرارشان از غزه از طریق گذرگاه رفح و زندگی در ترکیه را بازنشر دادند.

 

حجم ویدیو: 1.51M | مدت زمان ویدیو: 00:01:23 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها