بارش‌های سیل‌آسا در ‌هرمزگان

کد خبر: 1286190

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان و فرماندار شهرستان میناب آخرین وضعیت بارندگی ها و خسارات در سطح استان و شهرستان میناب را اعلام کردند.

مهرداد حسن زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان اظهار داشت: بالغ بر 20 روستای استان همچنان انسداد مسیر بر اثر طغیان رودخانه‌های فصلی دارند و منتظر هستیم با فروکش کردن حجم آب، مسیرها بازگشایی شود.

وی افزود: بیشتر این مسیرها در شرق هرمزگان هستند، ما از دیشب تخلیه اضطراری 4 روستا و اسکان 170 خانوار در مکان امن را در شهرستان جاسک داشتیم همچنین در شهرستان قشم نیز به 80 خانوار مسافر و گردشگران اسکان داده شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان گفت: در بخش شهرها شاهد آبگرفتگی معابر بودیم برای برآورد خسارت احتمالی مترصد فروکش کردن آب هستیم، همچنین خساراتی به بخش های زیرساختی برق و آب وارد شده است.

وی تصریح کرد: در حوزه برق خسارات شامل آسیب به 191 تیر فشار متوسط بود که 135 تیر تاکنون تعویض شده، همچنین 202 مورد اصلاح رابط های فشارهای متوسط، 61 مورد خرابی و افتادگی تیرهای فشار ضعیف بوده که 42 تیز تعویض شد، تعویض 11 ترانس و اصلاح سیم پارگی ها نیز بخش دیگری از خسارات به حوزه برق بود.

حسن زاده با تاکید بر اینکه در مجموع برق 10300 مشترک در هنگام بارش ها قطع شد گفت: با تلاش عوامل شرکت برق برق اکثر مناطق وصل شده و تنها 1200 مشترک همچنان بدون برق هستند.

وی افزود: در خصوص انسداد مسیر شهرستان بشاگرد به جاسک باید گفت این مسیر جاده فرعی است و تلاش برای بازگشایی انجام می‌شود و در این زمینه مشکلی وجود ندارد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری هرمزگان با اشاره به اینکه جمع بندی خسارات پس از ارزیابی نهایی اعلام می‌شود گفت: به دستگاه‌های مختلف اعلام شده تمام مسائل و خسارات وارده را ارزیابی و با مستندات لازم ارائه دهند تا در اولین فرصت جمع بندی و اعلام میران خسارت صورت گیرد.

مجید سلحشور فرماندار شهرستان میناب نیز در گفتگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: خوشبختانه در سطح شهرستان میناب شاهد خسارات زیادی نبودیم تنها در چند روستا شاهد مسدود شدن راه‌ها هستیم که پس از کاهش حجم آب، عملیات بازگشایی معابر آغاز می‌شود.

وی افزود : در خصوص روستای زمین در، در بخش، سندرک سیل به چند خانه خسارت زده اما خسارت گسترده نیست از عوامل امدادی و هلال احمر خواسته ایم خدمات مورد نیاز مردم را ارائه دهند.

سلحشور گفت: میزان بارندگی‌ها قابل توجه بود و همچنان منتظر روان آبهای جنوب کرمان برای ذخیره در پشت سد استقلال میناب برای افزایش ذخیره فعلی هستیم.

به گزارش تسنیم، خوشبخانه در استان هرمزگان بارش ها خسارت گسترده و قابل توجهی وارد نیاورده‌اند اما مخاطبان این خبرگزاری از مسئولان برای رفع مشکلات پل آبنما کنخ کمک می خواهند.

بر اثر طغیان رودخانه، مسیر حرکت خودروهای سنگین از بندر خمیر به بندرلنگه و بلعکس مسدود و ترافیک نسبتا سنگینی را به بار آورد هر چند این مسیر در حال بازگشایی است اما توجه به این آبنما و رفع مشکلات آن مورد تاکید است./ایسنا

حجم ویدیو: 3.64M | مدت زمان ویدیو: 00:01:35 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها