حمله فسفری رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان

کد خبر: 1286235

ارتش اشغالگر صهیونیستی با استفاده از فسفر سفید اطراف روستای «الخیام» در جنوب لبنان را هدف قرار داد.

حمله فسفری رژیم صهیونیستی به جنوب لبنان

 ارتش اشغالگر رژیم صهیونیستی بامداد امروز (پنج‌شنبه) جنوب لبنان را با فسفر سفید مورد حمله قرار داد.

 منابع لبنان بامداد امروز (پنج‌شنبه) از حمله فسفری رژیم صهیونیستی به اطراف روستای الخیام در جنوب لبنان خبر دادند.

این اولین بار نیست که اشغالگران در جنوب لبنان از این ماده ممنوعه در حملات خود استفاده می‌کنند، فسفر سفید ماده‌ای است که در مجاورت هوا می‌سوزد و با آب نیز خاموش نمی‌شود و اگر بر روی بدن جانداری بریزد تا استخوان او را نیز خواهد سوزاند. استفاده از فسفر سفید مطابق با کنوانسیون ژنو ممنوع اعلام شده است.

اما علاوه بر حمله فسفری، جنگنده‌های ارتش اشغالگر 6 مرتبه طی ساعات اخیر روستای «الخیام» و اطراف آن را مورد هدف قرار دادند، همزمان توپخانه ارتش صهیونیستی نیز به شدت این منطقه را گلوله‌باران کرد.

این حملات پس از آن است که حزب‌الله لبنان روز چهارشنبه از چندین عملیات پهپادی موفق به مناطق مختلف فلسطین اشغالی خبر داد. از جمله در یک حمله پهپادی به منطقه «عرب العرامشه» در منطقه الجلیل طبق اذعان منابع صهیونیستی 18 شهرک‌نشین زخمی شدند. حزب الله  نیز اعلام کرده بود که رزمندگانش، مقر فرماندهی سری نظامی رژیم صهیونیستی در شهرک عرب العرامشه در مرز فلسطین اشغالی و لبنان را هدف قرار دادند که به هلاکت و زخمی شدن نظامیان مستقر در آن منجر شد.

رزمندگان حزب الله همچنین روز گذشته مقر نظامی «زبدین» در مزارع اشغالی شبعای لبنان و مقر نظامی «رمثای» متعلق به ارتش صهیونیستی را هدف قرار دادند./ تسنیم

حجم ویدیو: 2.48M | مدت زمان ویدیو: 00:00:16 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها