پاکستان آماده استقبال از رئیس‌جمهور ایران

کد خبر: 1286950

وزیر امور خارجه پاکستان درباره سفر آیت‌الله رئیسی رییس جمهور کشورمان به این کشور گفت: اسلام آباد به زودی میزبان رئیس جمهور ایران خواهد بود.

پاکستان آماده استقبال از رئیس‌جمهور ایران

مردم پاکستان این سفر را به ویژه پس از پاسخ تنبیهی ایران به رژیم صهیونیستی به موقع می‌دانند و می‌گویند؛ این اقدام ایران دل مسلمانان را شاد کرد.  

رسانه‌های پاکستانی گزارش دادند که به مناسبت بازدید رئیس‌ جمهور از «کراچی» در روز سه‌شنبه، تمام ادارات و مراکز آموزشی این شهر تعطیل خواهد بود.

وزیر امور خارجه پاکستان درباره سفر آیت‌الله رئیسی رییس جمهور کشورمان به این کشور گفت: اسلام آباد به زودی میزبان رئیس جمهور ایران خواهد بود.

به گزارش ایسنا، محمد اسحاق دار وزیر خارجه پاکستان همچنین تصریح کرد: اسلام آباد میزبان رئیس جمهور ایران خواهد بود و ما برای میزبانی و پذیرایی از هیئت ایرانی مطابق با فرهنگ و سنت مهمان نوازی خود آماده هستیم.

اسحاق دار در پاسخ به سوالی درباره تحولات غرب آسیا بویژه حملات تلافی‌جویانه جمهوری اسلامی ایران به سرزمین های اشغالی گفت: پاکستان بابت پیامد های حمله اسرائیل به سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق هشدار داده بود از این رو بی توجهی جامعه جهانی به این اقدام باعث شد ایران دست به پاسخ نظامی علیه اسرائیل بزند.

وزیر خارجه پاکستان با بیان اینکه گسترش تنش ها و شروع جنگ جدید در منطقه به نفع هیچ‌کس نیست از جامعه جهانی و تمام ذینفعان خواست برای تنش زدایی و کنترل اوضاع در خاورمیانه تلاش کنند.

خیابانی در پایتخت پاکستان به نام «ایران» نامگذاری می‌شود

اسلام‌آباد- ایرنا- همزمان با سفر رسمی آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور اسلامی ایران به پاکستان و به نشانه دوستی و همسایگی دو کشور، یک خیابان در شهر اسلام‌آباد پایتخت پاکستان به نام «ایران» نامگذاری می‌شود.

به گزارش یکشنبه شب خبرنگار ایرنا، قرار است مراسم پرده‌ برداری از تابلوی نامگذاری خیابان ایران پس از مذاکرات رسمی شهبار شریف نخست وزیر پاکستان و آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور اسلامی ایران در اسلام‌آباد توسط سران دو کشور برگزار شود.

این خیابان که پیش تر به خیابان یازدهم در شهر اسلام‌آباد شناخته می‌شد فردا دوشنبه و همزمان با سفر هیات بلندپایه ایرانی به پاکستان، به نام «ایران» نامگذاری خواهد شد.

نامگذاری خیابان‌ها به نام مشاهیر و شخصیت‌های ایران و پاکستان، بخشی از مناسبات فرهنگی دو کشور را تشکیل می‌دهد.

جمهوری اسلامی ایران در راستای روابط عمیق فرهنگی خود با پاکستان، خیابان و بزرگراه‌هایی در تهران را به نام‌های پاکستان، اقبال و محمد علی جناح نامگذاری کرده است.

 

حجم ویدیو: 4.48M | مدت زمان ویدیو: 00:02:26 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها