آغاز تظاهرات خانواده‌های اسرای صهیونیست

کد خبر: 1288068

تظاهرات خانواده‌های اسرای اسرائیلی علیه سیاست‌های نتانیاهو آغاز شده و اعلام کردند وقت امضای توافقنامه مبادله اسرا فرا رسیده است.

آغاز تظاهرات خانواده‌های اسرای صهیونیست

تظاهرات خانواده‌های اسرای اسرائیلی علیه سیاست‌های نتانیاهو آغاز شده و اعلام کردند وقت امضای توافقنامه مبادله اسرا فرا رسیده است.

به گفته آنها باید توافق مبادله اسرا را پذیرفت و بهای آن را پرداخت چون در غیر اینصورت حمله به رفح به معنای پرداخت هزینه بیشتر خواهد بود.

خانواده‌های اسرای صهیونیست: یورش به رفح مساوی با مرگ اسرا خواهد بود

خانواده‌های اسرای صهیونیست نزد مقاومت فلسطین، امروز (شنبه) در واکنش به ویدیویی که گردان‌های القسام درباره این اسرا منتشر کرد، خواستار خودداری ارتش این رژیم از یورش به رفح شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه الجزیره، خانواده‌های اسرای صهیونیست نزد مقاومت فلسطین تأکید کردند که پس از گذشت ۲۰۰ روز ناکامی ارتش رژیم صهیونیستی در آزادی اسرا و شکست فشار نظامی بر حماس، وقت آن رسیده که این رژیم رویکرد خود را تغییر دهد.

آن‌ها خطاب به همه اعضای کابینه رژیم صهیونیستی، گفتند: اگر بهای آزادی اسرا، پایان دادن به جنگ است، پس جنگ را متوقف کنید.

خانواده‌های اسرای صهیونیست همچنین هشدار دادند که یورش به رفح به اسارت بیشتر صهیونیست‌ها یا مرگ آن‌ها در اسارت منجر خواهد شد و رژیم صهیونیستی باید بین یورش به رفح یا بازگرداندن اسرا یکی را انتخاب کند.

آن‌ها تاکید کردند که کوتاهی کابینه در حق اسرا، جنایت کابینه علیه صهیونیست‌ها است.

۲ اسیر صهیونیست نزد گردان های شهید عزالدین القسام، امروز (شنبه) در یک فایل ویدیویی هشدار دادند که حملات نظامی اسرائیل به نوار غزه باعث آزادی ما نخواهد شد، بلکه جان ما را به خطر خواهد انداخت.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه ۱۴۰۲ برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم صهیونیستی برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

مخالفت بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با آتش بس در نوار غزه، امکان دستیابی به توافق برای آزادی اسرای صهیونیست در مقابل آزادی اسرای فلسطینی از زندان های این رژیم را سلب کرده است و شماری از اسرای صهیونیست بر اثر بمباران وحشیانه مناطق مختلف نوار غزه توسط رژیم تل آویو کشته شده اند. این امر باعث اعتراض گسترده خانواده های این اسرا در سرزمین های اشغالی شده است. در حالی که آنها خواستار توافق با حماس برای آزادی اسرای صهیونیست هستند، نتانیاهو که از محاکمه به اتهام فساد پس از پایان جنگ اطمینان دارد بر سر هرگونه توافقی در این باره مانع تراشی می کند.

/ایرنا

حجم ویدیو: 353.38K | مدت زمان ویدیو: 00:00:19 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها