خبر وزیر دادگستری از اجباری‌شدن گرفتن وکیل در دعاوی

کد خبر: 1290024

وزیر دادگستری با بیان اینکه لایحه جامع وکالت در قوه قضاییه و وزارت دادگستری در دست تدوین است، از اجباری‌شدن گرفتن وکیل در بسیاری از دعاوی در قالب لایحه مذکور خبر داد.

خبر  وزیر دادگستری از اجباری‌شدن گرفتن وکیل در دعاوی

 وزیر دادگستری با بیان اینکه لایحه جامع وکالت در قوه قضاییه و وزارت دادگستری در دست تدوین است، از اجباری‌شدن گرفتن وکیل در بسیاری از دعاوی در قالب لایحه مذکور خبر داد.

به گزارش ایرنا، امین حسین رحیمی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت از بررسی مقدماتی لایحه جامع وکالت در قوه قضاییه و وزارت دادگستری و همچنین اجباری شدن گرفتن وکیل در دعاوی و تامین هزینه وکلا از طریق بیمه وکالت خبر داد.

وزیر دادگستری با اشاره به اینکه اصلاحات ویراشی در قانون جرائم راهنمایی و رانندگی در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: طبق اصلاحات در دست انجام، جرایم ریالی تخلفات حادثه‌ساز به خصوص جرائمی چون سبقت ممنوع در جاده‌های یکطرفه، عبور از چراغ قرمز و رانندگی در حالت نامتعارف چندین برابر افزایش یافته است.

رحیمی با اشاره به تخلفات انجام شده در بخش خرده‌فروشی‌ها و تشدید بازرسی‌ها، گفت: براساس بحث‌ها و تصمیمات وزارت صمت با ایجاد پست قائم مقامی در امور بازرگانی، کنترل بر شرکت‌ها، کارخانجات و خرده‌فروشی‌ها شدت می‌گیرد و سازمان تعزیرات با قائم مقام وزارت صمت در امور بازرگانی، همکاری خواهد داشت.

وی افزود: اینکه برخی‌ها با هر قیمتی که مدنظرشان است ارائه می‌کنند در واقع تخلف انجام می‌دهند اما ما باید با این تخلفات برخورد کنیم و برخورد هم می‌کنیم اما معنی آن این نیست که اگر کسی تخلف می‌کند برخوردی با او صورت نگرفته است.

وزیر دادگستری تصریح کرد: لایحه جامع وکالت در قوه قضاییه و وزارت دادگستری در دست تدوین است.

رحیمی از اجباری شدن گرفتن وکیل در بسیاری از دعاوی در قالب لایحه مذکور خبر داد و در عین حال گفت: هزینه وکلا از طریق بیمه وکالت باید جبران شود که این اتفاق موجب بهبود وضعیت درآمدی و تضمین شغلی وکلای دادگستری خواهد شد.

ایرنا

حجم ویدیو: 8.53M | مدت زمان ویدیو: 00:01:11 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها