آغاز شمارش آرای الکترونیکی بعد از پایان رای‌گیری

کد خبر: 1290479

سخنگوی شورای نگهبان:شمارش آرای انتخابات در حوزه‌های انتخابیه‌ای که الکترونیکی هستند هم بعد از پایان رای‌گیری آغاز می‌شود.

آغاز شمارش آرای الکترونیکی بعد از پایان رای‌گیری

سخنگوی شورای نگهبان:شمارش آرای انتخابات در حوزه‌های انتخابیه‌ای که الکترونیکی هستند هم بعد از پایان رای‌گیری آغاز می‌شود.

تا قبل از پایان رای‌گیری هیچ‌کس از تعداد آرای نامزدها اطلاعی ندارد.

 سخنگوی شورای نگهبان گفت: در برخی از شعب، با اتمام فرآیند رای گیری، شمارش آرا آغاز شده‌است.

هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان شامگاه جمعه 21 اردیبهشت 1403 در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات در شورای نگهبان به ارائه توضیحاتی درباره زمان آغاز شمارش آرای مرحله دوم انتخابات دوازدهم دوره مجلس شورای اسلامی پرداخت و گفت: با تصمیمی که اتخاذ شد، اختیار تمدید انتخابات تا ساعت 22 بر عهده استانداران قرار گرفت و در برخی از شعب اتمام فرآیند رای گیری را داشتیم و شمارش آرا در برخی از شعب آغاز شده‌است.

وی افزود: طبیعتاً عوامل اجرایی و نظارتی موظفند آرای تک تک افرادی که در شعب اخذ رای حضور دارند را اخذ کنند و چنانچه مراجعی نداشتند فرآیند رای گیری به اتمام می‌رسد و شمارش آرا آغاز می‌شود.

سخنگوی شورای نگهبان خاطرنشان کرد: به لطف خدا تخلف جدی‌ای را نداشتیم و مردم و داوطلبان می‌توانند از طریق سامانه‌های که اعلام شده می‌توانند اسناد و مدارک مورد نظر خود را طی یک هفته آتی ارسال کنند. انشاءالله بعد از این یک هفته شورای نگهبان نسبت به شکایت‌های اعلامی بررسی‌های خود را انجام می‌دهد و بر اساس زمان‌بندی فرصت داریم تا اوایل خرداد ماه نتایج صحت انتخابات را اعلام کنیم تا مجلس دوازدهم به صورت رسمی بازگشایی شود./تسنیم

سخنگوی شورای نگهبان از شعبه اخذ رای الکترونیکی امامزاده صالح (ع) بازدید کرد

سخنگوی شورای نگهبان از شعبه اخذ رای آستان مقدس امامزاده صالح (ع) تهران بازدید کرد.

به گزارش ایسنا، هادی طحان‌نظیف عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان عصر جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ در جریان برگزاری مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از شعبه اخذ رای آستان مقدس امامزاده صالح (ع) تهران بازدید کرد.

وی طی این بازدید در گفت‌وگو با عوامل اجرایی و نظارتی و رای‌دهندگان، فرآیند اخذ رای به صورت تمام الکترونیک و نظارت بر آن را مورد ارزیابی قرار داد که عوامل و رای‌دهندگان از این شیوه برگزاری انتخابات ابراز رضایت کردند.

طحان‌نظیف باحضور در این آستان مقدس در مدت کوتاهی به زیارت مرقد مطهر صالح بن موسی الکاظم (ع) نیز پرداخت.

انتخابات تمام الکترونیک برای نخستین بار در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در حال اجراست و ۳ هزار و ۷۰۰ شعبه به اخذ رای می‌پردازند.

حجم ویدیو: 2.58M | مدت زمان ویدیو: 00:01:23 دانلود ویدیو
۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    سایر رسانه ها