ماجرای رفتن استراماچونی از ایران

کد خبر: 1196689

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به حضورش در مجلس درباره رفتن استراماچونی سرمربی پیشین تیم فوتبال استقلال صحبت کرد.

ماجرای رفتن استراماچونی از ایران

  به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سیدحمید سجادی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در خصوص سوال نمایندگان درخصوص عملکرد وزارت ورزش گفت: سوال و نظارت حق مجلس است و نمایندگان ابزارهای نظارتی دارند که یکی از آنها سوال و تذکر است. سوال درباره ورزش حرفه‌ای و پرسپولیس و استقلال بود و پاسخ سوال‌ها را کامل و کارشناسی و جامع با هماهنگی معاونت‌های مربوطه قبلا هم ارسال کرده بودیم و دیروز هم در مجلس توسط من توضیح داده شد و رایی که دادند این بود که از پاسخ‌ها قانع نشدند.

وی افزود: نوع سوال طوری بود که 90 درصد متوجه عملکرد فدراسیون‌ها به‌ویژه فوتبال بود. قطعا فوتبال روز دنیا نیازمند یکسری استانداردسازی است و فوتبال حال حاضر کشورمان باید متحول شود که نیازمند سازو کارها و تغییرات و رویکردهای مدیریتی است و نگاهمان به فوتبال باید عوض شود و انتظار خانواده ورزش و فوتبال این است که فوتبال در کشور طبق استانداردهای روز پیش برود ولی بخشی از سوال نماینده محترم این بود که چرا جریمه شدیم و در پرونده مربیان خارجی بازنده می شویم و مجبور می‌شویم مبالغ سنگینی پرداخت کنیم.

سجادی اظهار داشت: اهالی ورزش پاسخ این سوالات را می دانند؛ ما یکسری تحریم‌های ظالمانه داریم که بخشی مراودات بانکی هست و طبق قوانین فیفا اگر تاخیری در پرداخت بازیکن یا مربی خارجی داشته باشیم، می‌تواند شکایت کند و با جریمه حقش را بگیرد. بحث دیگر این است که مربیان خارجی دوست دارند که پولشان در حساب بانکی‌شان بنشیند، چون یک قانون در دنیا به اسم پولشویی هست و اگر پول نقد بدهید یا از مبادی مختلف خرد خرد به حسابش پول ریخته شود تداعی پولشویی را دارد.

وی افزود: یکی از نمایندگان مجلس سوال کرد که چرا باید در پرونده‌های بین‌المللی ببازیم؟ یکی از دلایل، پرداخت‌های مالی هست که این پرداخت‌ها دو پاشنه آشیل دارد که یکی مشکل مراودات بانکی در تحریم‌ها هست؛ کما اینکه یکی از دلایل رفتن استراماچونی از ایران این بود که از صرافی‌های مختلف به حسابش پول ریختند و استراماچونی گفت که من به پولشویی متهم می‌شوم و نمی‌توانم با شما کار کنم و از ایران رفت.

وزیر ورزش تصریح کرد: در زمان من یک مربی خارجی نبوده که چنینی اتفاقی برایش بیفتد ولی نمایندگانی هستند که اتفاقا دوست‌مان هم هستند و سوال کردند و من که 16 ماه است وزیرم باید جواب دهم؛ هرچند در آن تقصیری ندارم. اگر کسی به پاسخم گوش دهد و احترام بگذارد بحث دیگری است و وظیفه من پاسخگویی است.

سجادی درباره پرونده سرخابی‌ها نیز گفت: پرونده پرسپولیس و استقلال در سال 2016شروع شده بود و پرونده اش را تکمیل کردیم، ولی 4 دلیل از استانداردهای فیفا که یکی بدهی‌ها، یکی بدهی مالیاتی، یکی حق پخش و دیگری مالکیت مشترک عمده دلایل محرومیت این دو تیم از استاندارها بودند که یک به یک رفع کردیم و رفع تعلیق شدند و کارهایی انجام می‌دهیم که در ممیزی دوباره برای بازیهای آسیایی نیافتند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها