کارنامه و سوابق کاری سرمربی جدید فولاد +عکس

کد خبر: 1242944

سرمربی جدید فولاد خوزستان که در ویترین افتخاراتش جامی ندارد، در یک سال و چهار ماه گذشته بیکار بوده است.

کارنامه و سوابق کاری سرمربی جدید فولاد +عکس

بعد از مذاکرات فولاد با گزینه‌های هدایت داخلی و خارجی، خوزه ایگناسیو مارتینس با این باشگاه به توافق رسید، مربی که در اسپانیا با لقب «خیم»‌ شناخته می‌شود. البته عقد قرارداد رسمی این مربی با فولادی‌ها ساعت 22 امشب در یکی از هتل‌های تهران انجام خواهد شد. این انتخاب در حالی صورت می‌گیرد که مارتینس در یک سال و چهار ماه گذشته بیکار بوده است.

نگاه کلی به کارنامه مربی فولاد

در کارنامه این مربی اسپانیایی سابقه هدایت آلباسته، لوانته، رئال وایادولید، آلمریا و رئال ساراگوسا اسپانیا دیده می‌شود. البته مربی 59 ساله فولاد در آسیا هم تجربه مربیگری دارد که از جمله آنها می‌توان به العربی کویت و شانگهای شنگژین اشاره کرد.

رسانه‌های اسپانیایی بهترین دوره او را زمان همکاری دو ساله با لوانته دانسته‌اند و ظاهراً سیستم بازی مورد علاقه وی 3-3-4 است.

آخرین تیم تحت هدایت خیم

آخرین تیمی که مارتینس 59 ساله به‌عنوان سرمربی روی نیمکت آن نشسته، رئال ساراگوساست. او از سال 2020 تا 2022 سرمربی این تیم بوده است. مارتنیس طی 71 مسابقه در ساراگوسا 25 پیروزی، 27 تساوی و 19 شکست را تجربه کرده است.

مارتینس

ماجرای برکناری مارتینس از آلمریا

در فروردین ماه 1394 و در حالی که 17 مسابقه به‌عنوان سرمربی روی نیمکت آلمریا نشسته بود، بعد از شکست خانگی 4 بر یک مقابل لوانته از سمتش برکنار شد.

شاید این پرسش پیش بیاید که چطور مسیر این مربی اسپانیایی به چین و آسیا افتاد؟ ماجرا از این قرار است که او بعد از یک سال و هشت ماه بیکاری (در آذر ماه سال 1395) با پیشنهاد 600 هزار یورویی از سوپرلیگ چین روبه‌رو شد و هدایت شانگهای شنگژین را پذیرفت. خیم بعد از یک سال و در حالی که کفه پیروزی و شکست‌هاش روی عدد 12 برابر بود و 11 تساوی کسب کرده بود، از این تیم جدا شد.

در دومین سال حضور مارتینس در سوپر لیگ چین به تیم گوندانگ رفت و با آمار 10 شکست، 9 تساوی و شش پیروزی به کار خود پایان داد.

مارتینس

گزارش رسانه اسپانیایی از استقبال کویتی‌ها

بعد از لیگ چین در جولای 2019 این مربی به العربی کویت رفت و قرارداد امضا کرد. یکی از سایت‌های اسپانیایی با ارائه تحلیلی کوتاه از نحوه برخورد و ذوق باشگاه کویتی تعجب کرده و نوشته بود: «خوان ایگناسیو مارتینس در بدو ورود به کویت با رنگ‌های جدیدش عکس گرفت. این مربی پس از هدایت دو تیم در سوپرلیگ چین، از ماجراجویی عجیب و غریب جدیدی لذت خواهد برد. سرمربی سابق لوانته که پس از جدایی از تیم چینی تحت قرارداد تیمی نبود، با استقبال بسیار خوبی از سوی اعضای تیم کویتی مواجه شد و به این مربی اعتماد کردند تا آنها را به بالای جدول برساند».

untitled

پسر خالهِ‌ سرمربی ختافه

این سرمربی که هیچ جامی در ویترین افتخارات خود ندارد، پسرخاله خوسه بوردالاس سرمربی ختافه است. البته سرمربی جدید فولاد نسبت به پسرخاله خود کمتر شناخته شده است و رزومه ضعیف‌تری دارد. نکته دیگری که در کارنامه مارتنیس دیده می‌شود آمار شکست‌های بالای او در تیم‌های تحت هدایتش است./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

نیازمندیها

سایر رسانه ها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها