‌اصلاح قانون نظام وظیفه و حرفه‌ای شدن سربازی از مسائل اولویت دار مجلس

کد خبر: 1254839

نایب رئیس کمیسیون تلفیق برنامه هفتم در مجلس در رشته توئیتی اصلاح قانون نظام وظیفه را از جمله موضوعات اولویت‌دار مجلس یازدهم دانست.

‌اصلاح قانون نظام وظیفه و حرفه‌ای شدن سربازی از مسائل اولویت دار مجلس

نایب رئیس کمیسیون تلفیق برنامه هفتم در مجلس در رشته توئیتی اصلاح قانون نظام وظیفه را از جمله موضوعات اولویت‌دار مجلس یازدهم دانست.

حسن پیرهادی، نماینده تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در رشته توئیتی نوشت:

‌اصلاح قانون نظام وظیفه و حرفه‌ای شدن سربازی مطالبه عمومی و از مسائل الویت دار مجلس است.

اخیرا کمیسیون‌تلفیق برنامه هفتم در این باره مصوبه‌ای داشت که تا قانون‌شدن و اجرا باید فرآیندها و روال مشخصی را طی کند.

برخی عجولانه موضوع را تکذیب کردند.‌ایستادگی و پیگیری نمایندگان بر سر اصلاح قانون نظام وظیفه در تصمیم اخیر نیروهای مسلح برای کاهش ۳ماهه زمان خدمت سربازی اثرگذار بود.

چند نکته درباره اصلاح قانون نظام وظیف‌ه:

کار، نشد ندارد؛همانطور که با پیگیری مدام و بی‌وقفه نمایندگان،حقوق سربازی بیش از ۱۰ برابر طی ۳سال رشد کرد.

چرا که استمرار در طرح مطالبات واقعی جامعه حتما منجر به کمرنگ شدن و رفع برخی موانع می‌شود.

به سرانجام رساندن مطالبه اصلاح قانون نظام وظیفه ازجمله موضوعاتی است که اگر به دلیل موانع موجود، صدها بار هم با مانع مواجه شود، پیگیری آن بر دوش نمایندگان است و بن‌بست و سکوت در قبال این مطالبه معطل‌مانده و بحق جامعه معنایی ندارد.

برخی با توجه به پروسه زمانبر این‌دست موضوعات، ورود به آنها را کاری بیهوده می‌دانند و با این تفکر که اصلاح‌شدنی نیست،مردم را از ایجاد اصلاحات و تغییر در امور، دلسرد و نسبت به تحقق مطالباتشان مأیوس می‌کنند.بروز این دست نگاه مأیوسانه همواره در پیگیری مطالبات مردمی دیده می‌شود؛همچنان که در پیگیری بحث واردات خودرو، افزایش تعطیلات آخر هفته و طرح شفافیت و... هم دیده شد.

‌اگرچه مسیر به ثمررساندن این موضوعات، اقدامی خلق‌الساعه نیست،اما پیگیری مستمر این موارد از سوی مجلس،آنها را به اصول و واجباتی غیرقابل اغماض بدل کرده که مانع‌تراشی در قبال آن ها بشدت از سوی جامعه مذمت می‌شود و نظارت مردمی، مخالفان این مطالبات را لحظه‌به‌لحظه ضعیف تر می‌کند.

‌برچسب عوام‌گرایی و پوپولیسم زدن بر این امور مهم، مانعی است که از سوی ذینعفان شرایط موجود یا ناامیدان مطرح می‌شود و کوتاه آمدن در قبال آن دستاوردی جز خدشه‌دارکردن رسالت نمایندگی و القای حس یأس و انسداد به جامعه دستاوردی نخواهد داشت.در گفتگو با خبرنگاران در این‌باره توضیحاتی داده‌ام./خانه ملت

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها