ناهید کیانی طلا گرفت

کد خبر: 1255250

روز نخست از پنجمین دوره رقابت های تکواندو جام ریاست فدراسیون جهان با کسب سه مدال طلا و برنز برای نمایندگان کشورمان به پایان رسید.

ناهید کیانی طلا گرفت

روز نخست از پنجمین دوره رقابت های تکواندو جام ریاست فدراسیون جهان با کسب سه مدال طلا و برنز برای نمایندگان کشورمان به پایان رسید.

این دوره از مسابقات امروز پنجشنبه ۱۸ آبان ماه با حضور ۴۱۰ تکواندوکار به میزبانی اردن در شهر امان آغاز شده در روز نخست این مسابقات ناهید کیانی و مبینا نعمت زاده در وزن ۵۳- و مهران برخورداری در وزن ۸۷- کیلوگرم به ترتیب موفق به کسب یک طلا و ۲ برنز شدند.

در وزن ۵۳- کیلوگرم ۱۲ تکواندوکار حضور داشتند که ناهید کیانی دور نخست را با قرعه استراحت پشت سر گذاشت و سپس با برتری مقابل «سیدا علیووا» از آذربایجان راهی مرحله نیمه نهایی شد. در قسمت پایین جدول نیز مبینا نعمت زاده دور نخست مقابل «علا حسن» از سوریه به پیروزی رسید و در ادامه «دنیا ابوطالب» دارنده نشان برنز سال ۲۰۲۲ جهان از عربستان را برای سومین بار در دیدارهای اخیر شکست داد و به نیمه نهایی رسید. نعمت زاده و کیانی پس از تورنمنت آزاد پاکستان مجدداً یک دیدار تمام ایرانی را رقم زدند که برنده دیدار نیمه نهایی ناهید کیانی بود و نعمت زاده برنزی شد.

کیانی با صعود به فینال حریف «پو یا سو» تکواندوکار سرشناس اهل چین تایپه شد. او در این دیدار برابر نماینده چین تایپه تکنیک منحصر به فرد خود را به اجرا گذاشت تا با پیروزی برابر حریف، دومین طلای خود کمتر از یک هفته را کسی کند. کیانی حالا با کسب ۴۰ امتیاز در این رویداد و تورنمنت آزاد پاکستان نزدیک تر از همیشه به المپیک پاریس است.

در گروه آقایان نیز مهران برخورداری در وزن ۸۷- کیلوگرم مبارزه اول خود برابر «علی المبروک» از عربستان سعودی را با پیروزی پشت سر گذاشت اما در دیدار نیمه نهایی برابر «سانگ هیونگ کانگ» حریف عنوان دار کره جنوبی نتیجه را واگذار کرد و به نشان برنز رسید.

ساینا کریمی دیگر تکواندوکار ایرانی حاضر در این مسابقات بود که دور نخست «نور» از اردن را از پیش رو برداشت و در ادامه مقابل «می ریو کانگ» نفر دهم رنکینگ جهانی و دارنده نشان برنز رقابت‌های گرندپری تائویان در مبارزه‌ای نزدیک باخت و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در ادامه این مسابقات جمعه ۱۹ مهرماه و در روز دوم آناهیتا توکلی در وزن ۷۳+ کیلوگرم، مهدی حاجی موسائی و ابوالفضل زندی به ترتیب در اوزان ۵۴- و ۵۸- به روی شیاپ چانگ خواهند رفت./مهر

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها