نکونام:صداوسیما با کارشناسان شتیل‌بگیر مصاحبه کند

کد خبر: 1262159

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت:دیگر در حضور دوربین‌های تلویزیونی حرف نمی‌زنم.

نکونام:صداوسیما با کارشناسان شتیل‌بگیر مصاحبه کند

 سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت که داور دیدار با پرسپولیس باید یک پنالتی دیگر برای آبی‌پوشان در دربی ۱۰۲ می‌گرفت.

جواد نکونام در نشست خبری بعد از تساوی یک - یک استقلال مقابل پرسپولیس گفت: قبل از هر چیزی باید بگویم تولد مرحوم ناصر حجازی یکی از اسطوره‌های استقلال و فوتبال کشور بود و ناراحتیم که بین ما حضور ندارد. قبل از صحبت درباره دربی باید بگویم این آخرین کنفرانس من است که اگر دوربین باشد صحبت می‌کنم. بهتر است برخی‌ با کارشناسان شتیل بگیر که همه در فوتبال آنها را می‌شناسند صحبت کنند یا مجریان «یک قِران دو زاری» که به باشگاه استقلال بی‌احترامی می‌کنند. جایی که دوربین باشد صحبت نمی‌کنم. بی‌احترامی به خبرنگاران نشود، بحثم بی‌احترامی به باشگاه بزرگ استقلال از سوی صداوسیماست.

    بیشتر بخوانید

        تساوی پرسپولیس و استقلال با نقش تأثیرگذار VAR/ شلیک یامگا به امید پرسپولیس + فیلم

وی درباره روند بازی اظهار داشت: یک ربع یا 20 دقیقه اول بازی را به خاطر جاگیری‌های اشتباه از دست دادیم. در این نیمه، موقعیت‌هایی داشتیم که به گل برسیم. نیمه دوم قشنگ در اختیار ما بود و آنالیز خوبی از بازی داشتیم. در این نیمه توانستیم کامل پرسپولیس را تحت تأثیر قرار دهیم و می‌توانستیم برنده باشیم ولی روی یک اشتباه و یک لحظه غفلت بهترین بازیکن‌مان تمرکزش را از دست داد و گل خوردیم. در رختکن به سهرابیان گفتم بهترین بازیکن بودی و اشتباه برای من است.

سرمربی استقلال خاطرنشان کرد: در نیمه دوم، تیم ما خوب و قابل احترام بازی و موقعیت‌هایی خلق کرد. قبل از خوردن گل می‌توانستیم به گل برسیم. متأسفانه در یک لحظه غفلت کردیم و گل خوردیم. صددرصد خطای اول پنالتی بود و دست بازیکن ما را کشیدند. اگر امروز VAR نبود، دوباره تیم رقیب سه امتیاز گرفته بود و می‌گفتند باز هم بردیم! با VAR سه صحنه مشکوک که داوران چک کردند، یکی را پنالتی گرفتند. اگر VAR نبود، دوباره باید هواداران ما ناراحت می‌شدند و آن طرف خوشحال. آقایان مسئول! VAR در همه استادیوم‌ها لازم است، نه فقط آزادی.

نکونام با اشاره به روند تیمش پس از زدن گل تساوی گفت: پس از اینکه گل را زدیم تغییر سیستم دادیم و تیم هجومی را داخل زمین گذاشته بودیم. در چند دقیقه آخر، بازی، بکش بکش و رو به مستقیم بود. در بحث تاکتیکی خیلی قوی‌تر و تاکتیکی‌تر از پرسپولیس بازی کردیم. از بازیکنان تیمم تشکر می‌کنم، آنها فوق‌العاده بازی کردند. از هواداران که سنگ تمام گذاشتند و جانانه تشویق کردند، تشکر می‌کنم.

وی در خصوص اینکه پس از گل تساوی تیمش به سمت نیمکت پرسپولیس شادی کرد، گفت: یک خوشحالی طبیعی بود و این طرف و آن طرف ندارد. دروازه‌ای که گل زدیم آن طرف بود و پرسپولیس هم وقتی گل زد این طرفی خوشحالی کردند. من هر طور دلم بخواهد خوشحالی می‌کنم ولی بی‌احترامی نمی‌کنم.

سرمربی استقلال در رابطه با صحبت‌هایی که بین دو نیمه با لحن تند با گوستاوو بلانکو انجام داد، گفت: ما کار تاکتیکی داشتیم که بلانکو یک لحظه فراموش کرد و به خاطر جو ورزشگاه به او موضوع را گوشزد کردم. چون در این جو صدا به صدا نمی‌رسد، نمی‌توانم آرام صحبت کنم. اگر دقت می‌کردیم و حواس‌مان جمع بود بازی را می‌بردیم.

نکونام در واکنش به این سؤال که پس از گل تساوی استقلال آیا صحبتی سید حسین حسینی صحبتی انجام داد که او خودش را روی زمین انداخت، تصریح کرد: برای اینکه تیمم را با 5 فوروارد در زمین گذاشته بودم و دیگر نمی‌توانستم با همان تاکتیک بازی کنم، باید وقفه‌ای به بازی می‌دادیم که تاکتیک تیم را اجرا کنیم.

وی در مورد اینکه آیا از عملکرد بلانکو و مهرداد محمدی در دربی رضایت داشت یا نه، یادآور شد: ما تیمی کارمان را انجام می‌دهیم و نفر مهم نیست. در 20 دقیقه ابتدای بازی شکل تیمی ما مشکل داشت و پرسپولیس بازی را تحت کنترل داشت. در نیمه دوم، شکل کارمان خوب و بهتر شد.

خبرنگاری به نکونام گفت که حسی در او وجود داشت که تیمش بازنده دربی نخواهد بود که سرمربی استقلال در واکنش به طرح این سوال گفت: باورمان نمی‌شد گل خوردیم چون پرسپولیس در نیمه دوم جلو نیامد. بازیکنان زحمت کشیدند و بازی را کنترل کردند. در زدن ضربات آخر بی‌دقت بودیم. چهره من نسبت به شرایط بازی عکس‌العمل نشان می‌دهد. باز هم می‌گویم با احترام به کارشناسان داور و بنیادی‌فر پنالتی اول باید برای استقلال گرفته می‌شد.

نکونام افزود: گروهی از کارشناسان شتیل بگیر هستند که کارشناسی دلبخواهی انجام می‌دهند. نظرم این بود که خطای اول در نیمه دوم پنالتی بود و عکس العملی هم نشان دادیم اما با کارشناسانی که با حب و بغض در مورد تیم من حرف می‌زنند و به مجریان برنامه پیامک می‌دهند که پنالتی استقلال را اینطور کنید، مشکل داریم. برای من این چیزها را فرستاده‌اند و با این مسائل مشکل داریم، وگرنه بازی تمام شد و کسی دیگر نمی‌تواند بحث کند. نظرمان را در کنفرانس می‌گوییم و هر کسی بگوید پنالتی بود یا نبود، دیگر تصمیم بازنمی‌گردد.

وی گفت: تیم من یاد گرفته که بجنگد و خودم هم می‌جنگم. زحمت کشیدیم و به اینجا رسیدیم. نگاه نکنید که در صدر جدول هستیم، امروز دفاع وسط نداشتم. پیمان بابایی پس از مدت‌ها مصدومیت اولین بازی‌اش را انجام داد. تیمم را با هیچ تیمی نمی‌توانید مقایسه کنید، هیچ تیمی به اندازه من و تیمم سختی نکشیده است. واقعاً باید سر تا پای بازیکنان را طلا گرفت و با همه سختی‌ها ایستادند. در استقلال باید همیشه زحمت بکشیم و بهترین عملکرد را داشته باشیم.

سرمربی استقلال در خصوص اینکه چرا تیمش در نیمه اول ترسو بازی کرد و آیا به فکر تقویت تیمش هست یا نه، گفت: در نیمه اول، بی‌محابا و باز بازی کردن کاری ندارد. تیم ما با برنامه بازی کرد و در این نیمه جاگیری ما اشتباه بود. بهترین بازیکنان را داریم ولی در نیم فصل باید ببینیم می‌توانیم بازیکن بگیریم یا نه. نیاز به بازیکن خوب بزرگسال و زیر 23 سال داریم.

نکونام درباره هم امتیاز شدن سپاهان با استقلال خاطرنشان کرد: نتایج دیگر تیم‌ها هیچ اهمیتی برای ما ندارد. من خیلی زرنگ باشم کارهای تیم خودم را انجام می‌دهم. از سپاهان با آن تیمش توقعی نیست!

وی در مورد عدم بازی کردن ارسلان مطهری در دربی گفت: با این بازیکنان زندگی و هر بازی از بهترین نفرات استفاده می‌کنم. دوست دارم تیمم بهترین نتیجه را بگیرد و هر کسی در تمرینات بهتر باشد بازی خواهد کرد.

نکونام در خصوص اینکه با وجود VAR، آیا باز هم حق استقلال خورده شد یا نه، گفت: حضور VAR تأثیر داشت وگرنه از استقلال امتیاز گرفته می‌شد. پنالتی استقلال را داور برنگرداند و VAR برگرداند که جای خوشحالی دارد. قبل از این صحنه نیز می‌تواسنتند پنالتی بگیرند. VAR به بهتر شدن فوتبال کمک می‌کند و نیاز است که برای فوتبال ما نیز اتفاق بیفتد. برای فوتبال ما به جای سقف قرارداد و سقف بازیکن بهتر است VAR را بیاورند تا حق به حقدار برسد./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها