نکونام: مخالفان استقلال به هدف‌شان نرسیده‌اند

کد خبر: 1263090

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: خدا را شکر تمرکز داشتیم و آنهایی که مخالف استقلال و ما هستند نتوانستند به هدف‌شان برسند.

 نکونام: مخالفان استقلال به هدف‌شان نرسیده‌اند

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: خدا را شکر تمرکز داشتیم و آنهایی که مخالف استقلال و ما هستند نتوانستند به هدف‌شان برسند.

جواد نکونام پس از برتری 4 بر صفر استقلال مقابل نساجی مازندران در هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال، گفت:  در دربی چه ببرید و چه ببازید، بازی بعدی همیشه سخت است، به همین دلیل نیاز به ریکاوری روحی و بدنی داشتیم. برای این کار تیم را دو روز زودتر به اردو بردم و از مدیریت تشکر می‌کنم شرایطی فراهم کرد تیم در آرامش کارش را انجام دهد.

وی افزود: تیم ما در شروع نیمه اول خوب بازی نکرد و نساجی خوب بازی را پیش برد اما می‌دانستیم آنها با توجه به نوع فوتبالی که بازی می‌کنند سعی به انجام بازی مالکانه دارند. اجازه این کار را دادیم و در شرایطی که خوب بازی نکردیم نیمه اول را یک بر صفر تمام کردیم. بین دو نیمه به بازیکنانم گفتم خوب نبودیم.

نکونام تصریح کرد: در نیمه دوم، بازی را کنترل کردیم و نتیجه را 4 بر صفر پیش بردیم، هر چند می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم. از بازیکنان تشکر کردم که توانستیم به شکل دلخواه برسیم. از هواداران تشکر ویژه می‌کنم که امروز سنگ تمام گذاشتند و انرژی آنها باعث می‌شد تیم راحت‌تر رو به جلو حرکت کند و واقعاً ممنون‌دار آنها هستیم. امیدوارم تا پایان لیگ سربلندشان کنیم و بتوانیم گوشه‌ای از سختی‌های آنها را جبران کنیم.

سرمربی استقلال در رابطه با پیروزی‌های صددرصد در دیدارهای خانگی گفت: باید هر بازی برای بردن تلاش کنیم. شرایط بازی در خانه و بیرون فرق می‌کند. نساجی در شروع بازی خوب کرد و یکی از بهترین بازی‌های آنها بود. نساجی کیفیت خوبی را به نمایش گذاشت و تیم زهرداری نشان داد. بازیکنان‌شان پاس‌های ریزی به هم می‌داند و ما را تحت فشار گذاشتند. به اینکه در خانه بازی می‌کنیم فکر نخواهیم کرد و هر بازی باید برای بردن به میدان برویم.

نکونام درباره تعویض‌هایش که نتیجه داد، یادآور شد: در بین دو نیمه دو تعویض انجام دادیم و سعی کردیم نیروی جدیدی به تیم بدهیم، چون پس از دربی بود و تیم می‌توانست شرایط ایده‌آل به لحاظ روحی و بدنی نداشته باشد. با اینکه تیم ما یک بر صفر نیمه اول را تمام کرد ولی فوتبال باب میلم انجام نمی‌شد، همین مسئله باعث شد تعویض کنم. این نیست که بگوییم بازیکن‌های تعویضی باعث این نتیجه شدند، برخی روزها روز بازیکن یا تیم نیست و یکسری بازیکنان نیز می‌سوزند و کنار می‌روند. از بازیکنانم تشکر می‌کنم و دیدید لیست ما 19 نفره بود و به 20 نفر هم نرسیدیم. بازیکنان مردانه جنگیدند و تلاش کردند.

وی در خصوص برنامه‌هایش برای نیم فصل دوم لیگ برتر گفت: این هفته قطعاً برنامه‌های نیم فصل دوم برای بازیکنان را مدنظر خواهیم داشت. کار در نیم فصل اول سخت بود و بازیکنان واقعاً زحمت کشیدند و خوب کار کردند. هر هفته این موضوع را می‌گویم و نیاز به تکرار است که مردانه جنگیدند. امیدوارم نیم فصل دوم بازیکنان مدنظر را جذب کنیم و مهره‌هایی داشته باشیم تا با دست پر در لیگ شرکت کنیم.

سرمربی استقلال در واکنش به ایجاد حاشیه جدید برای این تیم در روزهای اخیر گفت: روزی مصاحبه کردم و گفتم هواداران حواس‌شان باشد کلاه سرمان نگذارند، اتفاقی که چند سال در این فوتبال برای استقلال افتاده است. حواس ما جمع است. قبل از بازی بیانیه و شکایت اتفاق می‌افتاد تا تمرکزمان را از دست بدهیم. ما اینها را می‌دانیم و مشکلی برای این قضایا نداریم. دربی تمام شده، بازی برای هر دو تیم سنگین است و قطعاً هواداران از تیم‌های‌شان توقع دارند. اتفاقات بعد از بازی به حواشی خود بازی برمی‌گردد ولی ما می‌دانستیم و به بازیکنان گفته بودیم. خدا را شکر تمرکز داشتیم و آنهایی که مخالف استقلال و ما هستند نتوانستند به هدف‌شان برسند.

نکونام گفت: باز هم تکرار می‌کنم نسبت به حداقل سه، چهار تیم شرایط واقعاً سخت‌تری داشتیم ولی با توجه به نتایجی که گرفتیم و بحث قهرمانی ما را تحت فشار می‌گذارند. یکبار دیگر هم بحث شکایت را مطرح می‌کنند. این اتفاقات در فوتبال حرفه‌ای می‌افتد و هر باشگاهی از تیمش دفاع می‌کند. ما مشکلی نداریم اما تا جایی که احترام‌ها حفظ شود./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها