فوتبال رایگان شد | تمام مسابقات رایگان پخش خواهد شد

کد خبر: 1263465

«برند ریچارد» پس از محکومیت فیفا و یوفا: انحصار یوفا تمام شده است. فوتبال رایگان است.

فوتبال رایگان شد | تمام مسابقات رایگان پخش خواهد شد

 در پی صدور حکم دیوان دادگستری اروپا، واکنش‌هایی به این حکم صورت گرفته است.

دیوان دادگستری اروپا امروز (پنجشنه 21 دسامبر/ 30 آذر) حکم الزام‌آور خود در پرونده سوپرلیگ اروپا را اعلام کرد که بر این اساس اقدام اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) و فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) برای ممانعت از تشکیل سوپرلیگ در سال 2021 مغایر با قانون اتحادیه اروپا بوده است و موافقت خود با برگزاری این رقابت‌ها را اعلام کرد. نشریه «مارکا» گزارش داده که سوپرلیگ اروپا قرار است با 60 تیم کارش را آغاز کند و تیم‌های در چند دسته مختلف با هم به رقابت خواهند پرداخت. هنوز اما زمان دقیق آغاز این رقابت‌ها مشخص نشده است.

برند ریچارت مدیر اجرایی کمپانی «A22 اسپورتس منیجمنت» که اسپانسر اصلی پروژه سوپرلیگ اروپاست، پس از اعلام حکم الزام‌آور دیوان دادگستری اروپا گفت: ما حق راه‌اندازی این رقابت‌ها را به دست آوردیم. انحصار یوفا به پایان رسیده است. فوتبال آزاد است. اکنون باشگاه‌ها دیگر از تهدید و تحریم رنج نخواهند برد. آنها آزاد هستند که برای آینده خود تصمیم بگیرند. به خاطر هواداران ما قصد داریم تمام مسابقات سوپر لیگ را به صورت رایگان پخش کنیم. درآمد باشگاه‌ها و پرداختی‌های همبستگی با فوتبال نیز تضمین شده است.

خاویر تباس رئیس سازمان لالیگا هم که از مخالفان اصلی شکل‌گیری سوپرلیگ اروپا بود، پس از اعلام حکم دیوان دادگستری اروپا به سود سوپرلیگ اروپا و موسسان اصلی آن یعنی رئال مادرید و بارسلونا گفت: آنها همیشه توانسته‌اند مسابقاتی را خارج از یوفا و فیفا برگزار کنند. مسئله این است که این مسابقات باید زیرنظر سازمان‌های مربوطه (یوفا و فیفا) برگزار شود.

وی همچنین درباره اظهارنظر برند ریچارت مدیر اجرایی کمپانی «A22 اسپورتس منیجمنت» که گفته تمامی بازی‌‌های سوپرلیگ به طور رایگان پخش خواهد شد، اظهار داشت: او حتماً تا ساعت 5 صبح مست بوده که این حرف را زده است.

باشگاه بارسلونا هم بیانیه‌ای رسمی منتشر کرد و از حکم صادره در پرونده سوپرلیگ اروپا ابراز خوشحالی کرد. در بخشی از بیانیه این باشگاه آمده است: «باشگاه بارسلونا به عنوان یکی از باشگاه‌هایی که پروژه سوپرلیگ را پیش می‌برد، احساس می‌کند که این حکم با مخالفت با انحصار دنیای فوتبال، راه را برای رقابت‌های فوتبال در سطح نخبگان جدید در اروپا را هموار می‌کند. این مسابقات باید در آینده برگزار شود».

یوفا هم با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «این حکم به معنای تأیید یا اعتبار به اصطلاح "سوپر لیگ" نیست، بلکه نشان دهنده کسری از پیش موجود در چارچوب مجوز قبلی یوفا است، یک جنبه فنی که قبلاً در ماه ژوئن 2022 به رسمیت شناخته شده و به آن پرداخته شده بود»./ اسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها