گل‌محمدی: سه امتیاز مهم را کسب کردیم

کد خبر: 1263995

سرمربی تیم پرسپولیس پس از پیروزی تیمش برابر شمس‌آذر گفت: بازی سختی بود و سه امتیاز بسیار مهمی را کسب کردیم.

گل‌محمدی: سه امتیاز مهم را کسب کردیم

سرمربی تیم پرسپولیس پس از پیروزی تیمش برابر شمس‌آذر گفت: بازی سختی بود و ۳ امتیاز بسیار مهم را کسب کردیم.

یحیی گل‌محمدی در نشست خبری بعد از بازی با شمس آذر قزوین که با برتری ۲ بر یک تیمش خاتمه یافت گفت: سه امتیاز خیلی مهمی برای ما بود با توجه به اینکه در خانه خودمان بازی می‌کردیم. ضمن اینکه شرایط ما در جدول سخت بود و گرفتن سه امتیاز برای ما مهم، واجب و حساس بود. سه امتیاز خوبی را گرفتیم. بازی خیلی سختی بود و با اخراج علی نعمتی سخت‌تر هم شد. شمس‌آذر حریف واقعا خوب و مقتدری نشان داد. واقعا فوتبال زیبایی را ارائه کردند و تبریک می‌گویم به اعضای کادرفنی این تیم که یک تیم یکدست و تاکتیکی دارند.

سرمربی پرسپولیس ادامه داد: خود من بازی های زیادی از این تیم دیده‌ام و از بازی‌های شمس‌آذر یاد گرفته‌ام و یاد می‌گیرم چون واقعا فوتبال زیبایی را ارائه می‌کنند. این تیم شاید بتواند جام حذفی را هم بگیرد و خودش را برای سهمیه آسیایی هم مدعی نشان دهد و چه بسا آن را هم بگیرد.

او افزود: بازیکنان ما با توجه به اتفاقات هفته‌های اخیر تحت فشار زیادی بودند، خصوصا به خاطر دو بازی اخیر که اتفاقات و اشتباهات داوی ما را بسیار اذیت کرده بود؛ هم با VAR هم بدون VAR. شما اگر فقط دو بازی اخیر را ببینید حداقل سه پنالتی را برای ما نگرفته‌اند و در بازی قبل هم گل دوم حریف قطعا خطا بود که اعلام نشد. داور چهارم و داور خط به آقای عرب‌براقی گفتند خطاست اما او ادامه بازی داد. اتفاقات عجیب داوری علیه ما در این چند هفته افتاد و تیم تحت فشار قرار گرفت.

گل‌محمدی با انتقاد از داوری بازی شاگردانش مقابل تیم استقلال خوزستان توضیح داد: در آن دیدار ما در نیمه اول  فقط ۳۹ دقیقه بازی کردیم با وجود اینکه کل بازی دو ساعت و نیم طول کشید و کل جریان مفید بازی هم ۸۳ دقیقه بود. متاسفانه اصلا به این مساله اشاره‌ای نشد و صحنه‌های دیگری هم بودند که اصلا در برنامه‌های اختصاصی فوتبال نشان داده نشد. در بازی با استفلال هم دیدید که با VAR چه اتفاقاتی افتاد و ۴ امتیاز را به راحتی از تیم ما گرفتند و این اتفاقات فشار زیادی به بازیکنان و مربیان و مجموعه تیم وارد کرد. متاسفانه کسی هم درباره این مسائل توضیحی نمی‌دهد که حداقل قانع کننده باشد، هرچند که توضیح خاصی ندارند.

او گفت: اشتباهات عجیب و غریبی علیه تیم ما رخ داده و قطعا باید درباره این اتفاقات بررسی دقیقی صورت گیرد. خود باشگاه هم باید مطالبه کند که چرا این اتفاقات افتاده و سکوت واقعا راه علاج نیست. با توجه به این اتفاقات، وقتی با تیمی (شمس‌آذر) بازی داریم که فنی و با انگیزه است کار سخت می‌شود. شاید موقعیت خاصی به حریف نداده باشیم چون یاد ندارم موقعیت صد درصدی داشته باشند. در کار دفاعی خوب بودیم و از موقعیت‌های خود هم خوب استفاده کردیم.

گل‌محمدی درباره داوری بازی نیز اظهار کرد: به کوپال ناظمی تبریک می‌گویم که این بازی سخت و با سرعت بالا را خوب قضاوت کرد. از او و تیم داوری تشکر می‌کنم هرچند که باید پنالتی تکرار می‌شد و شاید می‌شد در گرفتن پنالتی هم تجدید نظر کرد. بازیکن ما گفت توپ اول به پای او خورده و سپس تماسی با دست داشته که نمی‌دانم این صحنه پنالتی بود یا نه. تیم داوری در کل عملکرد خوبی داشت و از بازیکنان تیمم هم واقعا تشکر می‌کنم چون تحت فشار بودند و در این بازی سخت با وجود ۱۰ نفره شدن با انگیزه برای بردن کار کردند. بازیکنانم قابلیت‌های فنی خود را در این بازی نشان دادند.

سرمربی تیم پرسپولیس افزود: بازی زیبایی بود. به خاطر بردن در این بازی تعریف نمی‌کنم چون سرعت این دیدار واقعا بالا بود. یکی از مسابقات فنی و تاکتیکی لیگ بود و به هر دو تیم تبریک می‌گویم.

او با انتقاد از فشردگی بازی‌های پرسپولیس گفت: با توجه به فشردگی مسابقات و برنامه سختی که برای تیم ما چیده‌اند، تحت فشار زیادی هستیم. نمی‌دانم چگونه از سازمان لیگ بخواهیم که برنامه را تغییر دهد. ما در آسیا بازی کردیم و واقعا نمی‌دانیم چرا برای تیم ما سه روز سه روز بازی می‌گذارند. می‌شد برنامه‌ای بچینند تا بازیکنان برای حضور در تیم ملی هم به دلیل مصدومیت‌های احتمالی دچار مشکل نشوند. من نمی‌دانم فشردگی مسابقات برای تیم ما آن هم با این شدت به چه دلیل است و برنامه چیز دیگری بود. بازی‌های ما چهار روز به چهار روز بود که آن را به سه روز تغییر دادند. ما تا ۶ روز آینده باید دو بازی انجام دهیم و واقعا از آقای سهیل مهدی گله داریم. این فشردگی بازی‌ها تیم ما را اذیت می‌کند.

گل‌محمدی خاطرنشان کرد: در سازمان لیگ هرطور که دلشان می‌خواهد برنامه را تغییر می‌دهند. وقتی یک ماه قبل برنامه داده‌اید چرا آن را تغییر می‌دهید و تیم ما را اذیت می‌کنید؟ با این حال جا دارد از بازیکنان خودم تشکر کنم که با جان و دل بازی کردند و یک روز سخت را پشت سر گذاشتند. از هواداران هم که به دلیل نتایج اخیر کمی دلسرد شدند عذر می‌خواهم و امروز حضورشان دلگرمی برای ما بود. با تشویق‌های خود امروز تیم را حمایت کردند و این هواداران ما می‌توانند الگوی خوبی برای هواداران تیم‌های دیگر باشند.

او درباره اخراج ناشیانه علی نعمتی نیز گفت:‌ از در آن صحنه یک مقدار هیجان بازی زیاد بود و احساسی عمل کرد و درست تصمیم نگرفت. برای بازیکنی در سطح پرسپولیس این نوع اخراج نباید رخ دهد. وقتی که کارت زرد دارد باید کمی با تمرکز بیشتر کار کند تا خود را تا پایان ۹۰ دقیقه حفظ کند.

گل‌محمدی در ادامه صحبت‌های خود راجع به پرداختی بازیکنان و کادرفنی پرسپولیس نیز گفت: درباره مسائل فنی هر نکته‌ای باشد جواب می‌دهم اما برخی رسانه‌ها مطالبی مطرح می‌کنند که درست نیست. ما با هیچ روزنامه یا سایتی مشکل شخصی نداریم، انتظار ما از رسانه‌ها احترام متقابل است. تخریب درست نیست. ما یک تیم هستیم و قطعا در طول فصل از همه بازیکنان خود استفاده می‌کنیم. من خودم نمی‌دانستم که باشگاه به چند نفر از بازیکنان پولی پرداخت کرده و بعدا فهمیدم که به برخی از بازیکنان پولی نداده که یکسری از آنها فداکاری کرده‌اند تا سایر نفرات هم پول بگیرند. من خودم نمی‌دانستم این مشکلات وجود دارد و بعدا فهمیدم. حدود ۱۰ درصد به تیم تزریق شد.

او درباره تغییرات نفرات خط دفاعی پرسپویس نیز گفت: مصدومیت مرتضی پورعلی‌گنجی هماهنگی خط دفاعی ما را به هم زد و بازیکنانی که در خط دفاعی کنار هم قرار گرفتند باید چند بازی کنار هم باشند تا بیشتر هماهنگ شوند. من کلا در خطوط مختلف فرقی بین بازیکنان تیمم نمی‌بینم و هرکسی در قالب تیمی قرار می‌گیرد وظیفه خود را به درستی انجام می‌دهد.

گل‌محمدی درباره اشتباهات علی نعمتی و حواشی چند روز اخیر حسین کنعانی‌زادگان هم توضیح داد: روند یک تیم و پروسه خوب شدن آن برای تبدیل شدن به یک تیم، فاکتورهای زیادی می‌خواهد. از تمرین بگیرید تا امکانات خوب همگی تاثیرات زیادی دارد تا بازیکنان با ذهن آرام بازی کنند. ما این آرامش را از اول فصل نداشتیم تا مدت‌ها و دلایل مختلفی هم داشت.

او گفت: همین بازیکنان سال قبل تاریخسازی کردند. علی نعمتی جزو بهترین‌های ما در بخش دفاعی و حتی حمله بود که گل‌های مهمی به ثمر رساند. بازیکنان ماشین نیستند و تحت تاثیر هیجانات، احساسات، محیط و اتفاقات قرار می‌گیرند. قرار نیست یک تیم یا بازیکن همیشه خوب باشد. تیمی موفق است که پر نوسان نباشد و ما باید بتوانیم روند نتایج خود را درست کنیم. من خودم احساس خوبی نسبت به روند تیم دارم و مطمئنم بازیکنان با این برد روحیه بخش عملکرد بهتری خواهند داشت.

گل‌محمدی در پایان صحبت‌های خود، درباره شرایط وحید امیری و حسین کنعانی زادگان گفت: شاید اگر وحید یک هفته دیرتر تمرین را شروع می کرد الان بهتر بود و به تم ما کمک می‌کرد. او از نیم فصل دوم به تیم اضافه می‌شود. حسین هم در این هفته‌ای که گذشت به نظرم کمی تمرکز خوبی در تمرینات نداشت و باید با او صحبت کنیم و ببینیم وضعیت او چگونه است. امیدوارم در هر صورت شرایط به نحوی شود که بهترین‌ها برای ما رقم بخورد./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها