عنایتی: در مورد داوری نمی‌خواهم صحبت کنم

کد خبر: 1265199

از نگاه سرمربی تیم فوتبال پیکان تفاوتی جوانی و تجربه نتیجه دیدار این تیم مقابل استقلال را رقم زده است.

عنایتی: در مورد داوری نمی‌خواهم صحبت کنم

از نگاه سرمربی تیم فوتبال پیکان تفاوتی جوانی و تجربه نتیجه دیدار این تیم مقابل استقلال را رقم زده است.

رضا عنایتی پس از شکست 2 بر یک تیم فوتبال پیکان مقابل استقلال در هفته پانزدهم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: در ابتدا جا دارد به تیم بزرگ استقلال بابت امتیازی که از پیکان گرفت، تبریک بگویم. خسته نباشید هم به بازیکنان جوان خودمان می‌گویم که در طول 90 دقیقه شرایط بازی را به سود خود جلو بردند، اما اینجا فرق جوانی و تجربه بود که کارمان را سخت کرد. به بازیکنانم گوشزد کرده بودم که اگر اشتباه کنیم تنبیه می‌شویم.

وی در ادامه افزود: اتفاقاتی که در بازی افتاد تجربه بزرگی به ما داد. به آینده پیکان فوق‌العاده امیدوارم. فرق کم بودجه‌ترین باشگاه لیگ برتر با دو سه باشگاهی که در بالا هستند تجربه و جوانی است. آنهایی که در ورزشگاه بودند یا در خانه بازی را دیدند فوتبال فوق‌العاده خوب و درگیرانه‌ای را تماشا کردند. ما روی دو صحنه که اشتباه خودمان بود گل خوردیم و این باخت چیزی از ارزش‌های بازیکنان پیکان کم نمی‌کند. در نیم‌فصل با تمام توان کار می‌کنیم تا تیم متفاوتی داشته باشیم. ان‌شاء‌الله بتوانیم چند بازیکن باتجربه به تیم اضافه کنیم تا شوک کم‌تجربگی در تیم نباشد.

سرمربی تیم فوتبال پیکان خاطرنشان کرد: در مورد داوری نمی‌خواهم صحبت کنم و مدیررسانه‌ای تیم درباره‌اش صحبت کرد. گله‌ای از سازمان لیگ دارم و اینکه پیکان باید همیشه جلوتر از همه تیم‌ها بازی کند. در روزی که همه بازی دارند نیز، ما ساعت 14 بازی می‌کنیم و بقیه ساعت 15:30. این برای من جای سؤال است و دوستان امیدوارم جواب قانع‌کننده بدهند. امیدوارم در نیم‌فصل دوم اینها را لحاظ کنند تا تیمی ضربه نخورد.

عنایتی در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه تیمش در نیمه دوم اُفت کرد و نظم تاکتیکی‌اش را از دست داد، گفت: نه، فقط 10 دقیقه اول نیمه دوم را از دست دادیم که طبیعی است، چون مقابل استقلالی بازی می‌کردیم که مهره‌های قابل احترامی دارد و هر کدام می‌توانند تأثیرگذار باشند. اُفتی که اشاره کردید برای ما طبیعی است و می‌دانستیم در لحظاتی از بازی این اتفاق برای‌مان می‌افتد. پس از گل استقلال جنگنده بازی کردیم، ولی تجربه بر جوانی غلبه کرد.

وی در مورد اظهارات قبل از بازی‌اش مبنی بر اینکه برخی بازیکنان پیکان خجالتی هستند و آیا ممکن است در نیم‌فصل ریخت و پاش کند، گفت: ما نه ریخت داریم و نه پاش! پیکان تیم ریخت و پاش نیست. پیکان از ابتدا رو به بازیکن‌سازی آورده است و اگر میانگین سنی تیم را نگاه کرده باشید، بازیکنان 18، 19 ساله داریم. ریخت و پاشی در کار نیست و بر اساس بودجه و منطق‌مان یارگیری می‌کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پیکان بار دیگر با این سؤال روبه‌رو شد که چرا تیمش پس از گل استقلال از هم پاشید، یادآور شد: تیم ما شکست. وقتی گل می‌خوریم نفری که باید بیاید و تیم را جمع کند، نیست! نبود بازیکن باتجربه که بتواند در شرایط بحرانی کمک کند، اذیت‌مان می‌کند. آن نفر نباید حتماً کاپیتان باشد و این ضعف اصلی‌مان است و باید بازیکنی پیدا کنیم که ما را کمک کند. امروز البته مقداری شرایط بهتر شد و پس از اینکه 2 بر صفر عقب افتادیم موتورمان تازه روشن شد.

عنایتی در واکنش به یادآوری این موضوع که به نظر می‌رسد حضورش در پیکان برای اثبات شایستگی‌های او پس از ناکامی با تیم فوتبال امید است، گفت: نمی‌دانم منظورتان از فرصت در تیم امید چه چیزی است. به آن عده‌ای که همیشه در تلویزیون حضور دارند و نه فقط با من بلکه با همه مخالف هستند نگاه نکنید. این افراد هر جا دوربین ببینند هستند و سینه‌خیز می‌روند! آنها عادت دارند که انتقاد بی‌منطق کنند. تیم امید تجربه فوق‌العاده‌ای برای من بود و عملکردم مشخص است و از 13، 14 بازی فقط دو بازی را باختم، دو دیداری که البته حساس بودند. درباره شرایطی که در بازی‌های آسیایی هانگژو داشتیم کتابی برای‌تان می‌نویسم که بدانید چه اتفاقی افتاده است.

وی ادامه داد: به آدم‌هایی که اشاره کردم توجه نکنید، مقابل آنها حتی دوربین الکی و خاموش بگذارید و ضبط نکنید صحبت می‌کنند. سعی کردم هر جایی هستم با تمام توانم کار کنم و مطمئن باشید پیکان نه فرصت اول و آخر من است و نه وسط. هر کسی در این شغل تلاش می‌کند که دیده شود. هنوز آدم‌های خوب و منصف هستند که ارزیابی‌تان کنند. من در مورد بازی‌هایی که با پیکان یا تیم امید انجام داده‌ام حاضرم با یک نفر بحث فنی انجام دهم. بهتر است بنشینیم فنی صحبت کنیم، نه چیزهایی که به من ارتباط دارد. تا وقتی که در فوتبال باشم با همین روش جلو می‌روم و توجهی به آدم‌های کوچک نمی‌کنم.

سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره اظهارات روز گذشته‌اش درباره استقلال که در فضای مجازی با انتقادهایی همراه شد، تصریح کرد: اگر دوستان‌مان فکر می‌کنند استقلال را کوچک می‌کنم، کور خوانده‌اند! استقلال همیشه برای من بزرگ بوده و هست و خواهد بود. نمی‌دانم صحبت‌هایم به چه کسانی برخورده است، ولی مطمئناً عاشقان استقلال نیستند. استقلال تیم بزرگی است همانطور که پرسپولیس بزرگ است. ما نمی‌توانیم از بزرگی استقلال کم کنیم که دوستان به اهداف‌شان برسند. استقلال فوق‌العاده بازیکنان باکیفیتی دارد که هر لحظه می‌توانند شرایط بازی را عوض کنند و دوباره این حرف‌ها را تکرار می‌کنم. افتخار می‌کنم بازیکنانم توانستند مقابل تیم پرمهره توانستند نمره قابل قبولی بگیرند.

وی تیم فوتبال پیکان در مورد اینکه معمولاً در تیم‌هایی حضور داشته است که شرایط سختی داشته‌اند، گفت: آدم در سختی‌ها راه‌های دررو را پیدا می‌کند. شرایط سخت برای آدم‌های سختکوش است. من از ابتدا با پیکان نبودم، ولی از این انتخاب راضی‌ام. من جوان‌های زیادی در هوادار به فوتبال معرفی کردم که دوستان به نام خودشان سند زدند! مطمئن باشید در پیکان نیز بازیکنان با استعداد زیادی وجود دارد و اگر شرایط جدولی‌‌مان خوب باشد، باز هم بازیکنان خوبی معرفی خواهیم کرد.

عنایتی راجع به پشیمانی داور از دادن کارت قرمز به او تصریح کرد: بله، داور در آن صحنه در زاویه‌ای قرار داشت که من به بازیکنم حرفی زدم و تصور کرد با او بودم. وقتی داور به سمت من دوید داور کنار خط موضوع را به او گفت، ولی دیر شده بود. کارت قرمز من را برگرداندند و به خاطر حضور در زمین به کارت زرد تبدیل کردند. البته آن موقع عصبی شده بودم که به زمین رفتم. فقط خواستم به داور بگویم من با شما نبودم و با بازیکنانم خودم بودم./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها