ادعای الهامی: فشار ۵ باخت نبود پرسپولیس را راحت می‌بردیم

کد خبر: 1265722

سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان مدعی است اگر این تیم زیر فشار پنج باخت اخیرش نبود، پرسپولیس را شکست می‌داد.

ادعای الهامی: فشار ۵ باخت نبود پرسپولیس را راحت می‌بردیم

سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان مدعی است اگر این تیم زیر فشار پنج باخت اخیرش نبود، پرسپولیس را شکست می‌داد.

ساکت الهامی پس از تساوی یک - یک تیمش مقابل پرسپولیس ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: شرایط را می‌دانستم و گفته بودم به بازیکنانم ایمان دارم. گفتم بازی تاکتیکی و سختی خواهیم داشت. از وحید کاظمی تشکر می‌کنم که بی‌نظیر قضاوت کرد، اما از کمک داور اول مسابقه گلایه دارم. ما می‌توانستیم برنده باشیم و در دو یا سه نوبت (از تصمیمات کمک داور) ضرر کردیم. از خداداد افشاریان (رئیس کمیته داوران) تشکر می‌کنم که زحمت می‌کشد، اما زحمات او به ثمر نمی‌نشیند.

وی با بیان اینکه به داوران احترام می‌گذارد، تصریح کرد: نمی‌دانم چرا از هر داوری تعریف می‌کنیم، به او داوری نمی‌دهند. ایمان کهیش در دو مسابقه برای ما قضاوت کرد که مقابل فولاد و شمس آذر شکست خوردیم، اما عملکردی عالی داشت و از این داور تشکر کردم. به نظرم کسانی که زحمت می‌کشند و اشتباه نمی‌کنند، شایسته هستند که داوری کنند. به وحید کاظمی گفتم که اگر پنج پنالتی (به ضرر مس) هم بگیری و دو بازیکن را اخراج نکنی، به تو ایمان دارم.

سرمربی مس رفسنجان با بیان اینکه دو تیم منتظر اشتباه حریف بودند، خاطرنشان کرد: مس رفسنجان می‌توانست نتیجه را در اواخر بازی تغییر بدهد. هرچند در صحنه گل پرسپولیس هم اتفاقی پیش آمد. کاش شرایط به گونه‌ای بود که داوری به سود تیم خودمان هم باشد. این از ارزش کاظمی و افشاریان کم نمی‌کند، اما کمک داور باید به داور کمک کند. کاظمی داوری بین‌المللی است. با احترام به تیم خوب پرسپولیس، می‌توانستیم برنده بازی باشیم و کسب سه امتیاز حق‌مان بود.

الهامی در مورد عملکرد خوب مس رفسنجان مقابل پرسپولیس بیان کرد: از نگاه من هنوز اتفاقی نیفتاده است و به مردم رفسنجان بدهکار هستیم. آنها روزهای سختی را گذرانده‌اند و فکر نمی‌کنم بتوان شرایط اجتماعی جای دیگری را با این فضا مقایسه کرد. ورزشگاه شهدای مس پُر بود و مردم با خوشحالی به خانه رفتند. هیچ چیزی در کشور، جای این موارد را نمی‌گیرد. از متولی شرکت مس ایران می‌گویم که مسئله فوتبال جدا از سایر مسائل است.

«مس رفسنجان را باید با سال‌های قبل این تیم مقایسه کرد؛ نه با سایر تیم‌ها.»، وی ضمن بیان این جمله عنوان کرد: بودجه بسیاری از باشگاه‌ها بیشتر از دوبرابر شده، اما مس رفسنجان همان بودجه فصل گذشته را دارد. شنیدم کارگروهی در شرکت مس تشکیل داده‌اند و به دنبال بهبود شرایط هستند. از او عاجزانه می‌خواهم مس رفسنجان را با این نگاه ببیند که نماد شهر رفسنجان است. قول می‌دهم در دور برگشت از لحاظ امتیازی بهتر باشیم.

سرمربی مس رفسنجان با تشکر از مدیرعامل این باشگاه گفت: با اینکه کیفیت فوتبالی خوبی داشتیم، باید بگویم که هر مدیری پس از پنج شکست متوالی صبر نمی‌کند. مشکلاتی داریم که باید بتوانیم آن را حل کنیم. امروز در اصل فقط پرسپولیس را نبردیم؛ بلکه گروهی ائتلافی را بردیم که از روز اول به دنبال «زدن» مس رفسنجان بودند. این‌ها با من مشکلی ندارند و نمی‌خواهند مس رفسنجان «پا» بگیرد. ما با این کیفیت باید امتیازات خیلی بیشتری می‌گرفتیم.

الهامی با گلایه از بازیکنان مس رفسنجان اظهار داشت: از آنها تشکر می‌کنم، اما بازیکنان باید از موقعیت‌های گلزنی استفاده کنند. مگر یک تیم مقابل پرسپولیس صاحب چند فرصت گلزنی می‌شود؟ باید این مسئله را اصلاح کنیم. امروز خداوند به ما لطف کرد و این اتفاق مقابل تیم‌هایی چون صنعت نفت و ملوان رخ نداد.

وی درباره درگیری میثم تیموری با محسن آذرباد و همچنین سجاد شهباززاده با فرشید باقری پس از پایان دیدار با پرسپولیس خاطرنشان کرد: این اتفاق را کتمان نمی‌کنم، اما این مسائلِ درون‌خانوادگی در همه تیم‌ها پیش می‌آید. بچه‌های ما این‌قدر تحت فشار هستند که داشتند منهدم می‌شدند. پای یکی دو نفر از بازیکنان به دلیل استرس و فشار دچار گرفتگی شد. باشگاه اعلام می‌کند که با این بازیکنان برخورد می‌شود. این اتفاقات همه جا می‌افتد، اما باید جلوی آن گرفته شود.

سرمربی مس با بیان اینکه برای تعطیلات نیم‌فصل لیگ برتر برنامه دارد، تصریح کرد: با این شرایط باید تیمی لایق مردم رفسنجان باشیم و امتیازات عقب‌مانده را جبران کنیم. رئیس شرکت ملی مس با نگاهی به مس رفسنجان بنگرد که مردم محتاج آن باشند؛ الان زمان کمک کردن به ماست. قبلاً اتفاقاتی افتاده که نمی‌گویم چه کسی مقصر بود. این موارد (کمبود بودجه) در فوتبال عرف است و همه از لحاظ بودجه کم می‌آورند. در روزهای خوبی نیستیم، اما از روزهای سخت گذشته‌ایم.

الهامی در مورد ادامه‌دار بودن درگیری‌های داخلی در تیم مس رفسنجان بیان کرد: اگر نمونه مشابهی پیرامون این اتفاق دارید، به من بگویید. بازیکنان بعد از مسابقه، فشار و ضربان بالایی دارند و پنج مسابقه را هم نبرده‌اند. آنها به دنبال کسب امتیاز از تیم خوب پرسپولیس بودند. مطمئن هستم که هیچ اختلافی نیست. این مسائل نباید در فوتبال عادی شود، اما در بهترین تیم‌های دنیا هم رخ می‌دهد و باید با آن برخورد کنیم تا تکرار نشود.

وی درباره تغییرات مس رفسنجان در نقل‌وانتقالات نیم‌فصل گفت: اینکه چه کسی می‌رود و چه کسی می‌ماند، در اختیار بازیکنان است. مصطفی محمد به جمع ما پیوسته است و شاید یکی دو نفر جدا شوند. همین الان باشگاه می‌تواند مرا برکنار کند؛ این مسائل طبیعی است. اگر نتیجه نگیرید، باید بروید.

سرمربی مس رفسنجان در ادامه عنوان کرد: باید فوتبال را با کیفیت آن بسنجید. سپاهان امروز سومین شکست متوالی را تجربه کرد. ما هم سه برد متوالی داشتیم، اما سختی باخت را می‌دانیم. اگر فشار پنج شکست متوالی نبود، پرسپولیس را به‌راحتی در 20 دقیقه پایانی شکست می‌دادیم./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها