نتیجه 2 بازی جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا - قطر

کد خبر: 1268388

دیدار تیم های ملی فوتبال ازبکستان و سوریه با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.

نتیجه 2 بازی جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا - قطر

تیم‌های ملی فوتبال ازبکستان و سوریه در دومین دیدار گروه B شامگاه شنبه ۲۳ دی و در ورزشگاه جاسم بن حمد با قضاوت احمد ابوبکر الکف رو در روی هم قرار گرفتند که این بازی با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.

ترکیب ازبکستان: اوتکر یوسوپف، خوسانف، اشمورادوف، رستمجون آشورماتوف، علیجونوف (۴۵- نصرالوف)، اودیلون خامروبکوف، اتابک شکوروف، سایفیف، خوژیمات ارکینوف (۴۵- فیض الایف)، جلال الدین ماشاریپوف (۷۳- ایگور سرگئیف) و اوستون اورونوف (۹۰- عزیزبک تورگونبائف)

ترکیب سوریه: احمد مدنیه، عبدالرحمن ویس، اوسو، کروما، ال آیان، ال اسد (۷۰- یوسف)، الیاس، ازکوئیل هام، رمضان، صباغ (۷۰- خریبین) حصار

شروع هجومی ازبکستان

بازیکنان تیم ملی فوتبال ازبکستان مطابق انتظار بازی را نسبت به حریف خود هجومی تر آغاز کردند و در همان دقیق اول بازی شوت پای راست اودیلون خامروبکوف از سمت چپ دروازه سوریه راهی اوت شد.

تلاش‌های بی حاصل ابراهیم حصار برای گلزنی

سوری‌ها خیلی زود به بازی برگشتند و ابراهیم حصار در دقیقه ۵ بازی در محوطه جریمه ازبکستان صاحب توپ شد و اقدام به شوت‌زنی کرد که توپ او توسط مدافعان ازبکستانی دفع شد.

ابراهیم حصار در همان دقایق ابتدایی بازی تلاش‌های بسیاری از خود نشان داد تا بتواند گلزنی کند اما ضربه این بازیکن در دقیقه ۱۱ با اختلاف زیاد از بالای دروازه ازبکستان به بیرون رفت تا او در دومین تلاش خود برای باز کردن قفل دروازه ازبکستان ناکام بماند.

پس از چند حمله سوریه، ازبکستان توسط خوژیمات ارکینوف در دقیقه ۲۰ صاحب موقعیت شد و او به کمک خوسانف به سمت دروازه سوریه نزدیک شد اما شوت ارکینوف به شکلی خطرناک از کنار دروازه سوریه به بیرون رفت.

کارت زرد برای بازیکن سوریه

محمد ال اسد به دلیل خطا بر روی بازیکن ازبکستان در دقیقه ۳۱ از داور بازی کارت زرد دریافت کرد.

در دقایق پایانی نیمه اول عبدالرحمن رمضان از بیرون محوطه جریمه و با پای راست اقدام به شوت‌زنی کرد اما توپ او راهی به سمت دروازه ازبکستان نداشت و از کنار دروازه به بیرون رفت.

دو تغییر برای ازبکستان در شروع نیمه دوم

«سرچکو کاتانچ» سرمربی تیم ملی فوتبال ازبکستان در ابتدای نیمه دوم دو تغییر در ترکیب تیم خود به وجود آورد و نصرالوف و فیض الایف به ترتیب جایگزین علیجونوف و ارکینوف شدند.

کارت زرد برای بازیکن ازبکستان

خوسانف به دلیل خطا بر روی بازیکن سوریه در دقیقه ۵۵ از داور بازی کارت زرد دریافت کرد.

گل سوریه توسط VAR رد شد

در دقیقه ۷۷ بازی تیم سوریه صاحب موقعیت شد و ابراهیم حصار در موقعیتی تک به تک با دروازه بان توانست دروازه ازبکستان را باز کند اما داور گل او را به دلیل آفساید مردود اعلام کرد و پس از بازبینی صحنه توسط کمک داور ویدئویی هم تأثیری در تصمیم داور نگذاشت.

با کسب این تساوی استرالیا با ۳ امتیاز در صدر جدول گروه B قرار گرفت و تیم‌های ازبکستان و سوریه هم هرکدام با یک امتیاز به ترتیب در رده‌های دوم و سوم ایستادند و تیم هند هم بدون امتیاز در قعر جدول باقی ماند.

 جام ملت‌های آسیا| ثبت اولین تساوی جام هجدهم در جدال چین و تاجیکستان/ VAR مانع برد چشم‌بادامی‌ها شد

جدال تیم‌های فوتبال چین و تاجیکستان در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا برنده نداشت.

روز دوم از هجدهمین دوره رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های آسیا، عصر امروز  (شنبه) با جدال تیم‌های چین و تاجیکستان پیگیری شد.

در این بازی که از گروه A و در ورزشگاه «عبدالله بن خلیفه» شهر دوحه برگزار شد، دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند و کار خود در این تورنمنت را با کسب یک امتیاز آغاز کردند. این نتیجه در حالی رقم خورد که تیم چین در دقیقه 82 به گل رسید اما داور عربستانی این گل را با استفاده از VAR آفساید و مردود اعلام کرد.

«وحدت هنانوف» مدافع تاجیکستان که در عضویت باشگاه پرسپولیس است؛ از ابتدا در ترکیب تیمش حضور داشت و به طور کامل بازی کرد.

در جدول رده‌بندی گروه A تیم قطر به لطف برد 3 بر صفر مقابل لبنان با 3 امتیاز صدرنشین است؛ چین و تاجیکستان با یک امتیاز در رده بعدی هستند و لبنان نیز بدون امتیاز در انتهای جدول قرار دارد.

در دور دوم مسابقات این گروه، روز چهارشنبه و از ساعت 15 لبنان و چین دیدار می‌کنند و سپس از ساعت 18 قطر و تاجیکستان به مصاف هم می‌روند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها