علت بسته بودن پنجره نقل و انتقالات استقلال

کد خبر: 1268391

معاون حقوقی باشگاه استقلال تهران در خصوص بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه گفت: استقلال در کمیته انضباطی فیفا پرونده ندارد و به زودی پنجره نقل و انتقلات آبی ها با خواهد شد.

علت بسته بودن پنجره نقل و انتقالات استقلال

معاون حقوقی باشگاه استقلال تهران در خصوص بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی این باشگاه گفت: استقلال در کمیته انضباطی فیفا پرونده ندارد و به زودی پنجره نقل و انتقلات آبی ها با خواهد شد.

به نقل از رسانه رسمی باشگاه استقلال، در حالی که تحلیل برخی رسانه‌ها از محتویات سامانه تازه تأسیس فیفا پیرامون محرومیت باشگاه‌های ایرانی و بسته شدن پنجره نقل و انتقالات این باشگاه‌ها منجر به انتشار شایعه محکومیت سنگین باشگاه استقلال در نقل و انتقالات شده و همین تفسیر، نگرانی هواداران عزیز استقلال را به همراه داشته، رسانه رسمی باشگاه استقلال صحت و سقم این تفسیرها از بختیاری، معاونت حقوقی باشگاه جویا شد که بختیاری تاکید کرد طبق قوانین فیفا، جریمه‌های تنبیهی و محکومیت‌های نقل و انتقالاتی فیفا با پرداخت بدهی و جلب رضایت شاکی منتفی می‌شود.

شایعه محکومیت این باشگاه به محرومیت از سه پنجره نقل و انتقالاتی که در فضای مجازی منعکس شده و به برخی خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها نیز راه یافته، صحت ندارد و پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه استقلال به دلیل شکایت دستیاران ساپینتو به صورت موقت بسته شده است.

مکاتبات رسمی با فیفا انجام شده تا این بدهی از محل مطالبات باشگاه استقلال نزد فدراسیون جهانی فوتبال پرداخت شود و بدیهی است طبق قوانین، به محض پرداخت بدهی و اعلام وصول وکلای دستیاران ریکاردو ساپینتو، پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه استقلال باز خواهد شد.

باشگاه استقلال به هواداران فهیم خود اطمینان می‌دهد مدیریت و تیم حقوقی باشگاه با جدیت پیگیر حل و فصل پرونده‌های بین المللی باقی مانده از فواصل گذشته هستند و با تمام توان در راه آرامش هواداران عزیز و استیفای حقوق باشگاه استقلال تلاش می‌کنند.

معاون حقوقی باشگاه استقلال: نه مجازات انضباطی داشتیم، نه پرونده در کمیته انضباطی

در همین زمینه محمدرضا بختیاری، معاون حقوقی باشگاه استقلال به رسانه رسمی باشگاه گفت: در مقررات فیفا بسته شدن پنجره نقل و انتقالات دو مبنا دارد یا اهرم فشار برای پرداخت بدهی معوقه است یا مجازات انضباطی که از سوی کمیته انضباطی فیفا رسیدگی شده و رأی صادر شده باشد که باشگاه استقلال خوشبختانه تا به حال محکومیت از سوی کمیته انضباطی فیفا نداشته است.

معاون حقوقی باشگاه استقلال تاکید کرد: در مقررات نقل و انتقالات فیفا، باشگاه‌ها یا طبق ماده ۱۲ مکرر که به منزله بی توجهی به احکام صادره است و یا ماده ۱۸ که ترغیب بازیکن تیم دیگر به فسخ غیر موجه است، به پنجره نقل و انتقالاتی بسته محکوم می‌شوند که باشگاه استقلال در این زمینه‌ها هم پرونده یا محکومیت نداشته و ندارد.

وی ادامه داد: فیفا سامانه جدیدی راه اندازی کرده که در آن وضعیت نقل و انتقالات باشگاه‌ها هفته به هفته تشریح می‌شود. مطابق آنچه در سامانه فیفا آمده ما سه شاکی داریم که هر سه دستیاران ریکاردو ساپینتو هستند و مجموع مطالبات سه دستیار ریکاردو ساپینتو نزدیک به چهل و یک هزار دلار است که باشگاه حدود بیست روز پیش از طریق مکاتبه با دپارتمان مالی فیفا، موفق شد مجوز پرداخت این مبلغ را از سوی اتاق تهاتر فیفا از محل مطالبات باشگاه استقلال از فیفا به دست آورد و مبالغ مذکور از سوی واحد مالی فیفا پرداخت و مدارک آن به واحد بین الملل باشگاه ارسال شد.

بختیاری در پایان گفت: پس از این مرحله باشگاه باید مراتب پرداخت و وکلای دستیاران ساپینتو مراتب دریافت را به فیفا گزارش می‌کردند که متأسفانه با تعطیلات سال نوی میلادی برخورد کردیم و امکان این مکاتبات وجود نداشت و بلافاصله پس از پایان تعطیلات، باشگاه استقلال نامه مربوطه را ارسال و از وکلای طرف مقابل درخواست ارسال تاییدیه را کرد که ظرف چند روز آینده با طی شدن این مراحل، پنجره نقل و انتقالات استقلال باز خواهد شد./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها