قلعه نویی: باید به فکر بازی با هنگ‌کنگ باشیم

کد خبر: 1268627

امیر قلعه نویی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، در نشست خبری پس از بازی مقابل تیم ملی فوتبال فلسطین به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

قلعه نویی: باید به فکر بازی با هنگ‌کنگ باشیم

امیر قلعه نویی، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، در نشست خبری پس از برتری مقابل فلسطین در دور اول مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا اظهار کرد: بازی اول معمولا بازی سختی است، از کیفیت بازی راضی نیستم ولی از نتیجه طبیعتا راضی هستم. فلسطین تیم خیلی خوبی بود ولی شانس آوردیم که توانستیم دقیقه یک به گل برسیم. اگر زمان می گذشت شاید شرایط برای ما سخت تر می شد. اینکه با همین نتیجه بازی را بردیم خداراشکر می کنیم، از بازیکنان برای بازی اول راضی هستیم ولی توقع داریم از بازی بعد، کیفیت بازی بالاتر برود و تا فردا باید خوشحالی کنیم.

او ادامه داد: از فردا باید به فکر بازی با هنگ‌کنگ باشیم. در این تورنمنت هیچ تیمی ضعیف نیست. ضمن اینکه به همه تیم ها احترام می‌گذاریم، باید هر بازی را برای خودمان حکم فینال بدانیم. از این بازی هم استقبال خوبی شد و هم ایرانی ها و فلسطینی های زیادی آمدند، خصوصا از طرفداران خودمان نهایت تشکر را داریم که در طول بازی هم تیم را حمایت کردند و هم انرژی خوبی به ما دادند. خیلی از باشگاه‌ها پیام دادند و برای تیم ملی آرزوی موفقیت کردند که نهایت تشکر را داریم چون هم برای من پیام فرستادند و هم بالاخره در باشگاه‌های خودشان پیام گذاشتند، این نشان می‌دهد همه مردم دوست دارند تیم ملی‌شان نتیجه بگیرد. امیدواریم بازی به بازی بهتر شویم چون به این تیم خیلی خیلی امیدوارم.

قلعه نویی در مورد مصدومیت شجاع خلیل زاده و حضور کریم انصاری فرد و مهدی قایدی در ترکیب اصلی گفت: دیروز هم گفتم خوشبختانه یک تیم واحد هستیم و زیاد با هم فاصله نداریم. حتی سامان فلاح هم می توانست در این بازی حضور داشته باشد. امیدواریم شجاع مشکل خاصی نداشته باشد، در رابطه با قایدی و آقای انصاری فرد، آن هایی که مربیگری من را می شناسند، هر بازیکنی که آماده باشد، بازی می‌کند. خوشبختانه در این تیم همه آماده هستند و بخشی از تصمیم هم بر اساس قدرت تیمی ماست و بخشی هم به دلیل قدرت تیمی حریف است که شاید تغییرات داشته باشیم. کریم انصاری فرد و قایدی واقعا هم در اردو و هم باشگاه آماده بودند و به این خاطر مزدش را هم گرفتند. شاید در بازی های بعدی تغییراتی داشته باشیم اما نیروهای جایگزین مثل محمد محبی و سردار آزمون خوب بودند. این نشان می‌دهد که تمام تیم هدف مشترکی دارد و چه ۵ دقیقه چه ۹۰ دقیقه بازی کنند دوست دارند به تیم ملی کمک کنند و مردم شان را خوشحال کنند.

مکرم دبوب

مکرم دبوب: ایران به عنوان تیم نخست صعود می‌کند

سرمربی تیم ملی فوتبال فلسطین بعد از شکست برابر ایران گفت که شاگردان قلعه نویی به عنوان تیم نخست صعود خواهند کرد. او از هواداران ایرانی هم تشکر کرد.

به گزارش ایسنا، تیم ملی فوتبال فلسطین در نخستین بازی خود در مرحله گروهی جام ملت های آسیا به مصاف ایران رفت و با نتیجه ۴ بر یک شکست خورد.

مکرم دبوب سرمربی  تیم ملی فوتبال فلسطین در نشست خبری بعد از بازی گفت: بدون شک از این گروه ایران به عنوان تیم نخست به دور بعد صعود خواهد کرد و تیم های امارات، فلسطین و هنگ کنگ برای صعود به عنوان تیم دوم شانس مساوی دارند. دیدار بعدی ما برابر امارات بسیار حساس است و نهایت تلاش خود رابه کار می گیریم تا در این بازی به پیروزی دست پیدا کنیم و راهی دور بعد شویم. باوجود آنکه شکست سنگینی را متحمل شدیم اما  از عملکرد بازیکنان رضایت دارم. به نظرم سطح بازیکنان فلسطین پیشرفت کرده است و می‌توانیم در دیدارهای بعدی عملکرد خوبی از خود نشان دهیم.

سرمربی فلسطین افزود: بازی سختی بود. ایران یک تیم قوی و باتجربه و از مدعیان اصلی قهرمانی است. آنها بازیکنان شاخص و سرشناسی در ترکیب  خود داشتند. شور و هیجان زیادی که بازیکنان ما داشتند باعث شد تا در ابتدای بازی تمرکز لازم را نداشته باشیم و دروازه ما باز شود. در ابتدا به دنبال این بودیم که فضاها را ببندیم اما همچنانکه گفتم نبود تمرکز در چنین بازی ها باعث می‌شود تا تیم تاوان پس دهد. این بازی را فراموش می‌کنیم و نهایت تلاش خود را به کار می‌گیریم تا در بازی های بعدی جبران کنیم.

او در پایان گفت: از همه تماشاگران و حاضران در ورزشگاه از هواداران قطری گرفته تا فلسطینی و ایرانی که از ما حمایت کردند تشکر می کنم. آنها از آرمان مردم فلسطین دفاع کردند. امیدوارم در دیدارهای بعدی هم که برای ما بسیار مهم هستند به حمایت خود ادامه دهند تا ما بتوانیم نتایج لازم را کسب کنیم و ان شاء الله به دور بعد صعود کنیم./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها