جام ملت‌های آسیا/تاجیکستان شگفتی‌ساز شد

کد خبر: 1271471

تیم فوتبال تاجیکستان با برتری مقابل امارات در ضربات پنالتی به مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا صعود کرد.

جام ملت‌های آسیا/تاجیکستان شگفتی‌ساز شد

در دومین دیدار مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا از ساعت ۱۹:۳۰ یکشنبه شب تیم‌های تاجیکستان و امارات با قضاوت آراکی یوسوکه ژاپنی در ورزشگاه احمد بن علی دوحه به مصاف هم رفتند.

دو تیم در شرایطی برابر هم قرار گرفتند که تاجیکستان در گروه A، با کسب ۴ امتیاز توانست بالاتر از لبنان و چین و پایین‌تر از قطر میزبان به عنوان تیم دوم به جمع ۱۶ تیم اضافه شود و امارات نیز که در گروه C و همگروه ایران بود با ۴ امتیاز به عنوان تیم دوم راهی یک‌هشتم شده بود.

بازی در نیمه اول با برتری تاجیکستان همراه بود و وحدت حنانوف در دقیقه ۳۰ توانست دروازه امارات را باز کند. نیمه اول با برتری یک بر صفر تاجیکستان به پایان رسید.

نیمه دوم با حملات پرفشار اماراتی‌ها برای جبران گل خورده دنبال شد و سرانجام تلاش‌ شاگردان پائولو بنتو در دقیقه ۵+۹۰ به نتیجه رسید و امارات با ضربه خلیفه مبارک الحمدی به گل مساوی رسید.

با توجه با تساوی یک - یک، نبرد تاجیکستان و امارات برای مشخص شدن تیم صعود کننده به وقت اضافه کشیده شد.

در دو وقت اضافه ۱۵ دقیقه‌ای تلاش دو تیم نتیجه‌ای نداشت تا کار برای تعیین تیم برنده به ضربات پنالتی بکشد.

در ضربات پنالتی، تاجیکستان با نتیجه ۵ بر ۳ و در مجموع ۶ بر ۴ به پیروزی رسید و تا شگفتی‌ساز شود و به جمع ۸ تیم برتر آسیا صعود کند.

تاجیکستان در مرحله یک‌چهارم نهایی، روز ۱۳ بهمن و از ساعت ۱۵ با برنده دیدار تیم‌های عراق و اردن بازی خواهد کرد. عراق و اردن در چارچوب مرحله یک‌هشتم‌نهایی عصر فردا و از ساعت ۱۵ به مصاف هم می‌روند.

ترکیب اولیه امارات:

خالد عیسی، بدر ناصر، خالد الهاشمی، خلیفه الحمدی، زاید سلطان، عبدالله رمضان، یحیی ناد، یحیی الغسانی، طاحون الذعبی، فابیو لیما و کایو کاندو

سرمربی: پائولو بنتو

ترکیب اولیه تاجیکستان:

رستم یتیموف، احتم نظروف، زائر جورِبایف، وحدت هنانوف، منوچهر صفراف، پرویزجان عمربایف، علی‌شیر شکروف، احسان پنجشنبه، شیروانی محبت‌شاهف، شهرام سامیف و علی‌شیر جلیلوف

سرمربی: پیتر شگرت/ایرنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها