خاطرات جالب طارمی جلوی دوربین AFC

کد خبر: 1271482

مهدی طارمی، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران، اعلام کرد که علی دایی و رونالدو نازاریو الگوهای او در فوتبال هستند.

خاطرات جالب طارمی جلوی دوربین AFC

مهدی طارمی، مهاجم تیم ملی فوتبال ایران در گفت‌وگو با دوربین AFC درباره عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ اظهار کرد: همانطور که می دانید تیم ملی فوتبال ایران در این دوره از مسابقات مدعی قهرمانی است. همیشه در تورنمنت چیزی که ما روی کاغذ پیش بینی می کنیم، پیش نمی رود. اتفاقات عجیب و غریب زیاد می افتد و این تورنمنت هم یکسری اتفاقات عجیب و غریب داشت. این اتفاقات است که تورنمنت را جذاب می کند.

او ادامه داد: ایران در بازی اول با یک نتیجه خوب ۴ بر یک فلسطین را شکست داد و در بازی دوم مقابل هنگ کنگ آن توانایی را که انتظار داشتیم نتوانستیم رقم بزنیم، اما به هر حال یک بر صفر برنده شدیم ولی دور از انتظار بودیم. در بازی امارات هم خوب شروع کردیم، بازی را کنترل کردیم، ۵ گل زدیم که سه گل آفساید بود. در کل در این سه بازی چیزی که مدنظرمان قبل از تورنمنت بود، به درجه ایده آل خودمان رسیدیم و از اینجا به بعد باید بهترین عملکردمان را داشته باشیم.

طارمی درباره انتظارات از تیم ملی گفت: وقتی فشار را احساس کنید فکر نمی کنم نتیجه خوبی در آخر کسب کنیم. باید فشار را از خود کم کنید تا بهترین نتیجه را کسب کنیم. فشار خاصی روی خودمان نمی گذاریم و با بچه ها تصمیم گرفتیم وقتی صحبت می کنیم راجع به این حرف بزنیم که در بازی بعدی چه اتفاقی را رقم بزنیم. اینکه بازی به بازی فکر کنیم خیلی تاثیرگذار است که این فشار از روی ما برداشته شود. فکر میکنم دیروز یا پریروز مطلبی می خواندم اگر دو بازی دیگر نبازیم ایران به یک رکورد دست پیدا می کند. ایران در ۲۵ بازی دور گروهی شکست نخورده و اگر به ۲۷ برسد رکورد می زند. ایران یک تیم قدرتمند در آسیاست و همیشه در جام ملت های آسیا جزو مدعیان بوده و کاری نمی کنیم که روی خودمان فشاری احساس کنیم.

مهاجم تیم ملی درباره تغییرات در اعتماد به نفس خودش همچنین عنوان کرد: وقتی فوتبال شما پیشرفت می کند، اعتماد به نفس شما هم بیشتر از سایر بازیکنان می شود. در این چرخه فوتبال وقتی یکسری بازیکنان در باشگاه های سطح بالای دنیا بازی می کنند مطمئنا نسبت به بازیکنانی که در یکسری باشگاه های کوچک بازی می کنند، اعتماد به نفس بیشتری دارند. وقتی شما در چمپیونز لیگ و سطح بالا بازی می کنید، وقتی در آسیا بازی می کنید، با تمام احترام چون سطح آن متفاوت است اعتماد به نفس بالایی دارید و همین باعث می شود که عملکرد بهتری داشته باشید. انتظارات طرفداران فوتبال هم از شما بالا می رود و این بستگی به تمرکز و هدفی که در مسیر دارید، دارد و مسیر سخت باعث می شود که هم بازیکن و هم تیم تقویت شوند تا به هدفی که می خواهیم برسیم.

مهدی طارمی درباره بهترین خاطره خود از جام ملت های آسیا گفت: بازیکنان زیادی داشتیم که در فوتبال ایران تاریخ سازی کردند و خاطرات خوبی را برای هواداران رقم زدند ولی فکر می کنم خاطره ای که یادم است بازی ایران و کره بود که توانستیم ۴-۳ برنده شویم و یک صعود شیرین داشته باشیم. در انتها، آن تورنمنت برای ما خوب تمام نشد با اینکه توانایی اش را داشتیم. این اولین خاطره ای است که از جام ملت ها دارم چون برای من شیرین است.

او در پاسخ به این سوال که در آسیا و جهان کدام بازیکن را به عنوان الگوی خود قرار داده، گفت: در آسیا قطعا نسبت به پستی که من دارم آقای علی دایی جزو بازیکنانی بودند که در اکثر بازی ها تقریبا گل می زدند، وقتی ما بچه هستیم بازیکنانی که گل می زنند را بیشتر دوست داریم. در جهان من از همان اول عاشق رونالدو برزیلی بودم و همیشه بازی های ایشان را دنبال می کردم. برای من فکر می کنم بهترین بازیکن دنیا ایشان است.

طارمی با یادآوری خاطره‌ای از همکاری با علی دایی ادامه داد: زمانیکه در شهرمان در لیگ برتر بازی می کردم در شاهین بوشهر بودم که نسبت به تیم های پایتخت کوچکتر بود. در آن زمان آقای دایی سرمربی پرسپولیس بودند، پرسپولیس ایران که یکی از بزرگترین باشگاه های آسیاست. ببخشید آن زمان من ایران جوان بوشهر بازی می کردم. آقای دایی من را به تیم پرسپولیس آوردند و از آنجا در فوتبال ایران شناخته شدم. کار کردن با ایشان برای من جذابیت داشت و کسی که از بچگی بازی هایش را می دیدم و با گل هایش خوشحال می شدم، جذابیت زیادی داشت و از نقطه نظرات ایشان استفاده می کردم. به من کمک کرد تا الان در سطح اول فوتبال به نظر خودم بازی کنم.

مهاجم تیم ملی درباره شانس قهرمانی ایران در آسیا گفت: همانطور که گفتید دو بار ایران به مرحله نیمه نهایی رفته و ما هم در جام ملت های قبلی امارات به نیمه نهایی رفتیم اما متاسفانه نتوانستیم به آن چیزی که مدنظرمان بود دست پیدا کنیم. من هم دوست ندارم مانند علی آقای دایی دو بار تا نیمه نهایی بروم، فکر می کنم این تورنمنت خوبی است تا بتوانیم به موفقیت دست پیدا کنیم. همه بچه ها هدفمان این است که اتفاق خوبی را رقم بزنیم. دوست ندارم که مثل ایشان دوبار تا نیمه نهایی برویم و امیدوارم که بتوانیم یک حرکت بزرگ انجام دهیم.

مهدی طارمی در خصوص اینکه دوست دارد در مراحل بعدی با کدام تیم‌ها رو به رو شود، بیان کرد: فعلا تنها چیزی که به آن فکر می کنیم بازی با سوریه است و به بازی بعدی فکر نخواهیم کرد. در تورنمنت شما نمی توانید روی کاغذ حساب کنید که چه اتفافاتی می افتد و ما تنها فکری که می کنیم مهمترین بازی الان سوریه است و بعد از اینکه به امید خدا با برد همراه شود، می بینیم که چه اتفاقی می افتد./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها