حاشیه‌های دیدار ایران - قطر/درگیری طارمی با تماشاگران قطری

کد خبر: 1273513

دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و قطر در نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ از ساعت ۱۸:۳۰ آغاز شد. حاشیه‌های این بازی را اینجا بخوانید.

حاشیه‌های دیدار ایران - قطر/درگیری طارمی با تماشاگران قطری

تیم‌های ملی فوتبال ایران و قطر امروز (چهارشنبه) در چارچوب مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه الثمامه به مصاف هم رفتند.

در آستانه این دیدار همچنان سکوهای ورزشگاه خالی بود و هواداران در حال ورود به ورزشگاه بودند. این در حالی است که برای این دیدار تعداد کمی بلیت به هواداران ایران رسید و بیشتر بلیت‌ها توسط اعراب برای حمایت از قطر خریداری شده بود.

قطری‌ها در اقدامی عجیب، در کنار تمام صندلی‌های طبقه اول ورزشگاه الثمامه، حتی آن‌هایی که متعلق به هواداران ایران بودند، یک پرچم قطر قرار داده‌اند.

امیر قلعه‌نویی پیش از شروع بازی با وسواس خاصی به بازیکنان داخل زمین موقعیت مکانی دقیقشان را گوشزد کرد.

با وجود این که تصور می‌شد جو ورزشگاه در اختیار قطری‌ها باشد اما این اتفاق در ابتدای بازی رخ نداده و تماشاگران ایران هستند که به ورزشگاه غالب شده‌اند.

علیرضا جهانبخش پس از گل‌زنی سردار آزمون و بازگشت بازیکنان ایران به زمین خودی برای شروع بازی، به هم‌تیمی‌هایش تاکید کرد که تمرکزشان را حفظ کنند تا در شروع بازی غافلگیر نشوند.

مارکس لوپس که تیمش خیلی زود از ایران عقب افتاد، به بازیکنانش در کنار زمین تاکید می‌کرد که بازیکنان ایران را از جلو پرس کنند که همین برنامه در دقیقه ۱۰ ممکن بود به ثمر برسد که با هوشیاری مدافعان ایران، خطر رفع شد.

مهدی طارمی در دقیقه ۱۶ در حالی که در آستانه تک به تک شدن با دروازه‌بان قطر بود با تکل مدافع قطر سرنگون شد که داور اعتقادی به خطا نداشت. همان توپ در برگشت توسط قطری‌ها وارد دروازه ایران شد. نیمکت ایران به خاطر خطایی که روی مهدی طارمی اعلام نشده بود، اعتراض زیادی انجام دادند که نهایتا مهدی ترابی از داور کارت زرد دریافت کرد.

احسان حاج صفی در دقیقه ۲۰ برای اینکه جلوی ضد حمله قطری‌ها را بگیرد روی اکرم عفیف مرتکب خطا شد و از داور کارت زرد گرفت.

سردار آزمون در دقیقه ۲۵ در شرایطی که تلاش داشت از بازیکن قطر جدا شود و خودش را در موقعیت ضد حمله قرار دهد، به وضوح توسط مدافع قطر سرنگون شد اما داور کویتی اعتقادی به خطا نداشت؛ اتفاقی که اعتراض شدید سردار آزمون را به همراه داشت.

چنین صحنه‌ای در دقیقه ۲۷ روی امید ابراهیمی تکرار شد که اعتراض چند بازیکن ایران را به همراه داشت. به همین دلیل علیرضا جهانبخش نزد داور رفت و لحظاتی با او صحبت کرد.

بازیکنان ایران پس از گل‌زنی اکرم عفیف در دقیقه ۴۴ منتظر بودند که شاید صحنه مشکوک به خطای روی مهدی طارمی توسط VAR بازبینی شود اما این اتفاق رخ نداد.

بازیکنان ایران در وقت‌های تلف شده نیمه اول شانس این را داشتند که توسط کنعانی‌زادگان بازی را به تساوی بکشند اما توپ روی خط دروازه به مندس، مدافع قطر خورد و وارد دروازه نشد. کنعانی‌زادگان و باقی ملی‌پوشان اعتقاد داشتند که توپ به دست مندس خورده اما صحنه آهسته نشان داد که توپ در شرایط قانونی به دست مندس برخورد کرده و پنالتی رخ نداده است.

ملی‌پوشان ایران پس از پایان نیمه نخست در میان تشویق نیمکت نشینان ایران به رختکن رفتند. در این لحظه، سعید الهویی دستیار امیر قلعه‌نویی وارد زمین شد و ملی‌پوشان را به سمت رختکن فرستاد تا کسی با داور کویتی صحبت نکند.

ایران با شروع نیمه دوم دوباره به چینش اصلی‌اش در این رقابت‌ها برگشت. برای این کار، امید ابراهیمی جای خودش را به محمد محبی داد تا محبی در نقش وینگر چپ قرار بگیرد، طارمی پشت سردار آزمون بازی کند و قدوس هم در پست ۸، کنار سعید عزت‌اللهی قرار بگیرد.

محبی در بدو ورودش به زمین با محمد وعد درگیری لفظی پیدا کرد و چند مرتبه در جریان زمین کل‌کل کردند.

با ورود حسن الهیدوس به داخل زمین، هواداران قطری او را به شدت تشویق کردند.

دیوید بکام و گابریل باتیستوتا، ستارگان سال‌های نه چندان دور فوتبال انگلیس و آرژانتین در ورزشگاه الثمامه حضور دارند و دیدار ایران و قطر را از نزدیک تماشا می‌کنند.

پس از پایان بازی، مهدی طارمی به سمت تماشاگران قطری رفت و با آنها درگیر شد که در ادامه بازیکنان دو تیم دخالت کردند تا ماجرا ختم به خیر شود./ایسنا

 در پایان نیمه اول دیدار ایران - قطر بین مربیان دو تیم درگیری پیش آمد.

تیم‌های ملی فوتبال ایران و قطر از ساعت 18:30 امروز (چهارشنبه) در چارچوب مرحله نیمه نهایی جام ملت‌های آسیا 2023 به مصاف هم رفتند. بخشی از حواشی این بازی در زیر آمده است:

* با توجه به اینکه تنها 1600 بلیت ورزشگاه الثمامه در اختیار ایرانی‌ها قرار گرفته است، تعدادی از هواداران ایرانی بدون بلیت به ورزشگاه آمده بودند تا از این محل بلیت تهیه کنند. با این وجود نکته‌ عجیب آن بود که برخی ایرانی‌ها مدعی شدند قطری‌ها بلیت این بازی را در بازار سیاه بلیت حتی تا مبلغ 50 میلیون تومان نیز می‌فروشند!

* فدراسیون فوتبال قطر پیش از شروع مسابقه پرچم این کشور را در کنار هر صندلی قرار داده و مهیای این بازی بود.

* هواداران دو تیم از حدود سه ساعت پیش از شروع بازی در فضای بیرونی ورزشگاه خود را با تفریحات مختلف مثل موسیقی و ... سرگرم کردند.

* تعداد زیادی از طرفداران ایرانی پشت دروازه ضلع جنوبی مستقر شدند.

* قطری‌ها برای پر کردن صندلی‌های ورزشگاه، بلیت‌هایی را در اختیار کارگرانی که از کشورهای دیگر در آنجا مشغول کار هستند، قرار داده‌اند تا به حمایت از شاگردان مارکس بپردازند.

* هوادارانی از سایر کشورهای عربی نیز برای حمایت از عنابی‌ها به ورزشگاه آمده‌اند. البته افرادی از چین، ژاپن و حتی عراق هم اعلام کردند در این بازی طرفدار ایران هستند.

* خانواده تعدادی از بازیکنان تیم ملی و اعضای هیئت رئیسه و رئیس فدراسیون فوتبال در ورزشگاه حضور دارند.

* در زمان گرم کردن بازیکنان ذخیره ایران، ملی‌پوشان یک تمرین جالب انجام دادند که هر بازیکن نباید بیش از دو بار توپ را لمس می‌کرد، در غیر این‌صورت سایر نفرات او را کتک می‌زدند‌!

* قضاوت داور در نیمه اول باعث اعتراض چندباره نیمکت‌نشینان کشورمان شد.

* بعد از گلزنی قطری‌ها تماشاگران ایرانی که در ورزشگاه متفرق بودند، سکوت اختیار کردند.

* پس از به ثمر رسیدن گل دوم تیم قطر حسین کنعانی‌زادگان به هافبک‌های تیم ملی اعتراض کرد که سعید عزت‌اللهی از او خواست بدون توجه به این مسئله به کار خود ادامه دهد.

* در پایان نیمه اول مربیان دو تیم با هم درگیر شدند. سعید الهویی در بطن این درگیری قرار داشت و با یکی از مربیان قطر درگیر بود.

* علیرضا جهانبخش بعد گلزنی از روی نقطه پنالتی و به ثمر رساندن گل دوم تیم ملی ایران مقابل قطر، به سمت سکوهایی که خانواده‌اش در آن قرار داشتند اشاره کرد و تا گلش را به خانواده خود تقدیم کند.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد