اخبار روزانه از جنگ غزه | شهادت داور بین المللی فلسطین توسط رژیم صهیونیستی

کد خبر: 1276331

حملات اسرائیل به شهر غزه این بار جان یکی از داوران بین المللی فلسطین را گرفت.

اخبار روزانه از جنگ غزه | شهادت داور بین المللی فلسطین توسط رژیم صهیونیستی

 سایت آر تی عربی خبر داد که محمد خطاب، داور بین المللی فوتبال فلسطینی به همراه 4 فرزند و همسرش بر اثر حملات اسرائیل در نوار غزه به شهادت رسید.اسرائیل در 5 ماه گذشته بیش از 29 هزار نفر از مردم فلسطین را به شهادت رسانده که 70 درصد آنها کودکان و زنان بی دفاع بودند.

رسانه عربی می نویسد که خطاب در سال 2020 به جمع داوران بین‌المللی فیفا و AFC اضافه شد. پیش از این هم رژیم اشغالگر قدس ورزشکاران مطرح دیگری مثل باسم النباهین بازیکن بسکتبال تیم «خدمات البریج» و هانی المصدر، مربی تیم امید فلسطین به شهادت رسانده بود.

شیخ سلمان، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا شهادت این داور بین المللی فلسطین را با صدور بیانیه ای به جامعه فوتبال قاره کهن و خانواده این داور تسلیت گفت./فارس

واکنش حماس به شهادت اسیر فلسطینی در نتیجه اهمال پزشکی

جنبش مقاومت اسلامی حماس شهادت اسیر خالد الشاویش (۵۳ ساله) ساکن طوباس در زندان رژیم صهیونیستی در نتیجه سیاست اهمال پزشکی را به شدت محکوم کرد و گفت تنها مقاومت قادر به آزادی اسرای فلسطین از زندان‌های دشمن است.

به گزارش ایسنا، زاهر جبارین مسئول دفتر شهدا، اسرا و مجروحان جنبش حماس در بیانیه‌ای عنوان کرد مسئولیت کامل شهادت اسیر خالد الشاویش را متوجه دولت رژیم صهیونیستی می‌داند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، مسئول دفتر شهدا، اسرا و مجروحان جنبش حماس تأکید کرد مقاومت تنها گزینه برای آزادی اسرای فلسطینی از زندان‌های رژیم صهیونیستی است.

زاهر جبارین تصریح کرد جنایات دشمن صهیونیست در حق اسرا طبق گواه و شهادت اسرای آزاد شده توسط مقاومت نشان می‌دهد که آن‌ها در زندان های دشمن در معرض جنایاتی فراتر از جنایات نازی‌ها هستند.

وی عموم ملت فلسطین به ویژه خانواده های اسرا در کرانه باختری و سرزمین های اشغالی ۱۹۴۸ را به رویارویی با نظامیان و اشغالگران فراخواند و افزود: خون فرزندان ملت فلسطین در  غزه و کرانه باختری و خون اسرای قهرمان دامن صهیونیست ها را خواهد گرفت.

جبارین تمامی آزادگان جهان را هم به تلاش برای توقف جنایات دشمن صهیونیستی در حق اسرای فلسطینی و اقدام فوری و جدی برای نجات جان آنان در برابر سیاست قتل تدریجی سازمان زندان‌های صهیونیستی فراخواند.

وال استریت ژورنال: اسرائیل مانع ارسال کمک‌ها به غزه می‌شود

رسانه آمریکایی گزارش داد در نتیجه تشدید تدابیر امنیتی و حملات رژیم صهیونیستی، ارسال کمک‌های بشردوستانه به فلسطینیان ساکن غزه با مشکل مواجه شده و شرایط میلیون‌ها فلسطینی در این باریکه بحرانی است.

به گزارش ایسنا، عواملی مانند حملات رژیم صهیونیستی به کمک‌های بشردوستانه، محدودیت‌های این رژیم بر ارسال کمک‌ها به شمال نوار غزه، و ممانعت کنشگران صهیونیست اسرائیلی از ورود کامیون‌های حامل این کمک‌ها به نوار غزه موجب ایجاد اختلال در ارسال کمک‌های بشردوستانه ضروری به این باریکه شده است.

وال‌استریت ژورنال گزارش کرد سازمان ملل و دیگر نهادهای بشردوستانه هشدار داده‌اند این وضعیت موجب گسترش قحطی، بیماری و ناامیدی در میان فلسطینیان ساکن غزه شده است.

بر اساس داده‌های سازمان ملل متحد، به دلیل افزایش حمله به کامیون‌های حامل کمک‌های بشر دوستانه برای غزه در گذرگاه‌های مرزی، ارسال اقلام ضروری مانند دارو و غذا به میزان چشمگیری کاهش پیدا کرده است.

مقامات سازمان ملل با تاکید بر مسئولیت رژیم صهیونیستی برای تضمین امنیت فرایند توزیع کمک‌ها در غزه، از ارتش این رژیم خواست دسترسی به تمامی مناطق محروم در غزه را تسهیل کند.

حملات نظامی رژیم صهیونیستی به غزه که با محدودیت در ارسال کمک‌ها و تشدید تدابیر امنیتی همراه بوده، منجر به یک بحران انسانی گسترده شده است. این درگیری تا امروز به شهادت دست‌کم ۲۹ هزار فلسطینی منجر شده و میلیون‌ها تن را آواره کرده است؛ آوارگانی که برای بقا به کمک‌های بشردوستانه وابسته هستند.

به گزارش وال‌استریت ژورنال، با وجود درخواست رهبران جهان از رژیم صهیونیستی برای کاهش محدودیت‌ها، این رژیم همچنان مانع ارسال کمک‌ها به غزه شده و با تشدید فشار بر فلسطینیان، نگرانی از مرگ کودکان را افزایش داده است؛ حال‌آنکه با ارسال به‌موقع کمک‌ها می‌توان جلوی این مرگ‌ومیر را گرفت.

بلومبرگ: انگلیس، اسرائیل را به قطع حمایت‌های تسلیحاتی تهدید کرد

رسانه آمریکایی به نقل از منابع دولتی انگلیس گزارش داد در صورت حمله زمینی رژیم صهیونیستی به «رفح» ممکن است لندن صادرات تسلیحاتی خود را به این رژیم قطع کند.

به گزارش ایسنا، منابع آگاه می‌گویند در صورت حمله زمینی رژیم صهیونیستی به شهر رفح در جنوب نوار غزه و ممانعت رژیم اشغالگر از ورود محموله‌های بشردوستانه به این باریکه، دولت انگلیس قصد دارد صادرات برخی تسلیحات به این رژیم را محدود کند.

رفح شهری جنوبی در مرز غزه و مصر است که بیش از نیمی از جمعیت شمال نوار غزه با آغاز حملات رژیم صهیونیستی، به آن گریخته‌اند. «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیوینستی پیش‌تر از قصد خود برای یورش زمینی به رفح خبر داده بود. نظامیان صهیونیست در تدارک این حمله، حملات هوایی و توپخانه‌ای خود علیه این شهر بزرگ را تشدید کرده‌اند.

رسانه آمریکایی بلومبرگ به نقل از منابع آگاه دولت انگلیس که نخواستند نامشان فاش شود، نوشت: «بسته به اینکه اسرائیل این عملیات را چطور انجام دهد، تشدید مضاعف اقدامات نظامی اسرائیل در غزه بدون تلاش بیشتر برای حفاظت از غیرنظامیان می‌تواند مصداق نقض حقوق بشردوستانه بین‌المللی باشد.»

این منابع در ادامه گفتند در صورت به واقعیت پیوستن این احتمال، ممکن است توصیه‌های حقوقی ارائه‌شده به وزرای انگلیسی که مسئولیت مجوزهای صادرات را دارند، تغییر کند. به گفته مقامات انگلیسی، در صورت نرسیدن به‌موقع کمک‌های بشردوستانه ضروری به غزه، فلسطینیان ساکن این باریکه با خطر قحطی مواجه هستند.

گزارش‌های وزارت بهداشت غزه حاکی از آن است که تا امروز دست‌کم ۲۹ هزار فلسطینی در نوار غزه جان خود را از دست داده‌اند که دو سوم آن‌ها کودک و زن هستند.

در این گزارش آمده است که دیگر کشورهای غربی نیز فشار بر رژیم صهیونیستی را در آستانه حمله زمینی این رژیم به رفح افزایش داده‌اند و انگلیس نیز واکنش‌های احتمالی خود را با متحدانش بررسی کرده است.

همچنین به گزارش بلومبرگ، اگر رژیم صهیونیستی مانع ورود کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه به غزه شود، مکن است انگلیس محدودیت‌هایی را بر صادرات تسلیحاتی خود به این رژیم وضع کند.

مجموع صادرات تسلیحاتی انگلیس به رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۲۲ حدود ۴۲ میلیون پوند بوده که شامل ۱۱۴ مجوز صادرات برای اقلامی مانند قطعات یدکی هواپیما، مهمات، موشک، تانک، اسلحه سبک و مهمات است.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها