واکنش ماکرون پس از جبهه گرفتن مقامات غربی علیه او

کد خبر: 1277911

رییس جمهور فرانسه در نخستین واکنش پس از جبهه گرفتن مقامات غربی علیه او درباره اظهاراتش مبنی بر اعزام نیرو به اوکراین، گفت که پیش از گفتن حرف‌هایش، کاملا درباره آن فکر کرده بود!

واکنش ماکرون پس از جبهه گرفتن مقامات غربی علیه او

به نقل از تاس، امانوئل ماکرون، رییس جمهور فرانسه که اظهارات اخیرش درباره اعزام احتمالی نیرو از غرب به اوکراین، با واکنش منفی مقامات غربی مواجه شده بود، می‌گوید که کاملا عامدانه درباره اعزام نیرو به کی‌یف حرف زده است!

ماکرون در جریان بازدید از دهکده المپیک در حومه پاریس، در جمع خبرنگاران گفت: این قبیل موضوعات، نسبتا جدی هستند. تک تک کلماتم را درباره این موضوع سبک و سنگین و درباره تمام جوانب آن فکر کرده بودم و کاملا حساب‌شده بود.

رییس جمهور فرانسه در عین حال از ارایه هرگونه «اظهارنظر ژئوپولیتیکی» دراین‌باره خودداری کرد و گفت که نباید جنگ اوکراین را با افتتاح دهکده المپیک قاطی کرد و افزود: ورزش باید به صلح و آرامش کمک کند.

ماکرون ۲۶ فوریه در اجلاسی در پاریس درباره اوکراین که با حضور حد.ود ۲ نماینده از کشورهای غربی برگزار شد، احتمال اعزام نیروی زمینی از کشورهای غربی به اوکراین را رد نکرد. او همچنین گفت که هیچ اجماعی درباره این موضوع وجود ندارد اما چنین سناریویی را نمی‌توان در آینده از روی میز حذف کرد.

پس از این اجلاس، نمایندگان اکثر کشورهای شرکت‌کننده اعلام کردند که کشور متبوع‌شان هیچ قصدی برای اعزام نیرو به اوکراین ندارد و قویا با اظهارات ماکرون مخالفت کردند.

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه امروز در نطق وضعیت کشور اعلام کرد که اعزام نیرو از غرب به اوکراین، تبعات غم‌انگیزی برای آنها به همراه خواهد داشت./مهر

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها