برانکو سرمربی تیم ملی چین شد

کد خبر: 1279330

سرمربی تیم ملی فوتبال چین، صعود به جام جهانی ۲۰۲۶ را هدف نهایی خود در فوتبال این کشور توصیف کرد.

برانکو سرمربی تیم ملی چین شد

سرمربی تیم ملی فوتبال چین، صعود به جام جهانی ۲۰۲۶ را هدف نهایی خود در فوتبال این کشور توصیف کرد.

برانکو ایوانکوویچ که اخیراً هدایت تیم ملی فوتبال چین را بر عهده گرفته، امروز (جمعه) در نشستی خبری به رسانه‌های چین معارفه شد.

برانکو که روز دوم فروردین 1403 در دیدار مقابل سنگاپور روی نیمکت چین می‌نشیند، با اشاره به آغاز کار خود در تیم رده 88 فوتبال جهان اظهار داشت: زمان کمی تا دیدار با سنگاپور داریم و سوپرلیگ چین به‌تازگی آغاز شده است. بازیکنان باید با شیوه بازی مد نظر ما مطابقت پیدا کنند و امیدواریم که در اردوی قبل از مسابقه، همه بتوانند با این سبک آشنا شوند.

وی در مورد هدف خود با تیم ملی فوتبال چین خاطرنشان کرد:‌ اولویت ما این است که به جمع 18 تیم نهایی انتخابی جام جهانی 2026 برسیم. باید تیمی بسازیم که همیشه قدرتمند باشد و برای صعود به جام جهانی بجنگد. سرمایه‌گذاری انجام شده در چین و قدرت واقعی فوتبال کشور، تاکنون در نتایج منعکس نشده است. باور دارم که تیم ملی چین کاملاً قابلیت کسب جایگاهی خوب در فوتبال آسیا را دارد. صعود به جام جهانی هم هدف نهایی ماست.

سرمربی تیم ملی چین با اشاره به کیفیت فعلی فوتبال آسیا تصریح کرد: در جام جهانی قطر می‌توانید ببینید که قدرت فوتبال آسیا در حال افزایش است. بازیکنان چینی در حال پیشرفت هستند و می‌توانند با هدایت کادر فنی، عملکرد بهتری داشته باشند. چین باید از لحاظ هجومی، بازدهی و تحرک بازیکنان باید بهتر از این باشد. آنها اعتماد به نفس کافی را ندارند و باید تغییراتی در تیم به وجود بیاوریم تا باور پیروزی را به تیم ملی چین تزریق کنیم.

سرمربی پیشین تیم ملی ایران و پرسپولیس سابقه سرمربیگری تیم شاندونگ لوننگ تایشان چین را در کارنامه دارد و این تیم را به قهرمانی سوپرلیگ چین در فصل 10-2009 رساند./تسنیم

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها