بانوی دونده ایرانی: ۱۵ میلیون تومان حقوق می‌گیرم

کد خبر: 1280519

بانوی دونده ایرانی از قطعی شدن سهمیه المپیکش خبر داد و گفت: از همه می‌خواهم برای دختران ایرانی دعا کنند تا موفق شوند چون با همه وجودشان تلاش می‌کنند.

بانوی دونده ایرانی: ۱۵ میلیون تومان حقوق می‌گیرم

فرزانه فصیحی درباره از دست دادن فرصت حضور در مسابقات جهانی اسکاتلند، گفت: سهمیه المپیک من ۳ ماه پیش قطعی شد اما «ددلاین» المپیک برای سهمیه رنکینگ ۳ هفته قبل از المپیک بسته می‌شود و به همین دلیل اجازه اعلام رسمی کسب سهمیه را نداریم اما حضور من در المپیک قطعی شده است. آن اتفاق تلخ و بزرگ بود و دوست داشتم در مسابقات اسکاتلند حاضر شوم. شرایط خوبی هم داشتم و اتفاق بزرگی برای ورزش کشور بود چرا که می‌توانستم به نیمه نهایی برسم.

وی افزود: دوست داشتم که فقط آنجا حضور داشته باشم و برای دختران ایرانی کاری انجام دهم اما متاسفانه نشد. ما کار سختی در المپیک در پیش داریم. فینال ۱۰۰ متر فینال سیاه‌پوست‌هاست. امسال با سهمیه‌ای که خودم گرفتم عازم پاریس می‌شوم که کار بزرگی است.

دونده ملی‌پوش ایران در پایان خاطرنشان کرد: فینال سختی است اما تلاش می‌کنم که بهترینِ خودم باشم. از همه می‌خواهم برای دختران ایرانی دعا کنند تا موفق شوند چون با همه وجودشان تلاش می‌کنند. برخی می‌گویند مدالت کو؟ همین که ما به المپیک رفتیم کار بزرگی است. خیلی‌ها آرزوی رفتن به المپیک را دارند. همین که ما به المپیک رسیدیم جای ستایش دارد.

فصیحی در ادامه درباره میزان حقوق خود از فدراسیون دوومیدانی گفت: سه ماه است که ۱۵ میلیون حقوق برای ما مصوب کرده‌اند که کفاف تمرین ما را نمی‌دهد. ۶ سال است که خارج از ایران تمرین می‌کنم و این میزان حقوق اصلا کفاف هزینه‌های ما را نمی‌دهد. به هر حال این مقدار از فدراسیون ما برمی‌آید. امیدوارم شرایط بهتر شود. ما در برهه انتخابات فدراسیون هستیم و نیاز به حمایت بیشتری داریم.

فصیحی در پایان در پاسخ به این سوال که چه قولی برای المپیک می‌دهد؟ گفت: تمام تلاشم این است که رکورد ملی را بشکنم. فکر می‌کنم اگر بتوانم یک مرحله صعود کنم افتخار بزرگی خواهد بود./ایسنا

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها