شاگردان عطایی قهرمان لیگ برتر والیبال شدند

کد خبر: 1283803

تیم والیبال فولاد سیرجان با پیروزی در بازی دوم سری فینال لیگ برتر به عنوان قهرمانی فصل ۰۳-۱۴۰۲ رسید.

 شاگردان عطایی قهرمان لیگ برتر والیبال شدند

تیم والیبال فولاد سیرجان با پیروزی در بازی دوم سری فینال لیگ برتر به عنوان قهرمانی فصل ۰۳-۱۴۰۲ رسید.

تیم والیبال فولاد سیرجان در بازی دوم سری فینال لیگ برتر فصل 03-1402 که امشب (شنبه) در سالن فدراسیون والیبال برگزار شد با نتیجه 3 بر 2 شهداب یزد را شکست داد و به عنوان قهرمانی لیگ برتر دست یافت.

شهداب یزد، مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر که بازی نخست فینال را 3 بر 2 به فولاد واگذار کرده بود، ست نخست دیدار دوم را به قصد جبران و با توپ پر آغاز کرد. انگیزه بازیکنان شهداب، کار خودش را کرد و آنها 25 بر 18 برنده شدند.

تلاش بازیکنان باتجربه فولاد در ست دوم برای بازگشت به بازی بیشتر شد ولی شهداب هم به هیچ عنوان پا پس نکشید. دو تیم تا امتیاز 28 مساوی پیش رفتند ولی این بار شاگردان بهروز عطایی در تیم فولاد 30 بر 28 به پیروزی رسیدند. مدافعان وسط دو تیم در این دیدار، نقشی تأثیرگذار داشتند. درخشش محمد موسوی، کاپیتان فولاد نیز در نوع خود، مثال زدنی بود.

ست سوم با بازی خوب بازیکنان فولاد و اشتباهات شهدابی‌ها آغاز شد. ثبت امتیاز 8 بر 4 به سود فولاد، رضا تندوران را مجبور به گرفتن وقت استراحت کرد. این وقفه برای شهداب اصلاً مفید نبود و دریافت اول این تیم همچنان به دست پاسور نمی‌رسید. تندروان در امتیاز 14 بر 7 دوباره وقت استراحت گرفت و در ادامه بازیکنان اصلی خود را هم بیرون کشید. ثبت امتیاز 20 بر 10 به سود فولاد، توان مبارزه را عملاً از بازیکنان شهداب گرفت. نتیجه این ست 25 بر 15 برای فولاد بود.

بازیکنان اصلی شهداب در ست چهارم به ترکیب تیم برگشتند و این ست با برتری آنها آغاز شد ولی در ادامه نتوانستند این برتری را حفظ کنند. تندروان در امتیاز 12 بر 12 بازیکنانش را برای ایجاد وقفه در بازی بیرون کشید و این وقفه در نهایت برای تیمش کاملاً موثر بود. ست مرگ و زندگی برای شهداب با حساب 25 بر 22 به سود این تیم تمام شد تا مثل بازی نخست، تای برک، تعیین کننده برنده مسابقه باشد.

ست پنجم با برتری شهداب آغاز شد ولی بازیکنان فولاد در ادامه نشان دادند که قادر هستند کنترل بازی را در هر لحظه از بازی به دست بگیرند. مسابقه در امتیاز 10 مساوی شد و فولاد در ادامه هرگز به حریفش اجازه نداد به پیروزی و بازی سوم فکر کند. نتیجه ست پنجم 15 بر 12 به سود فولاد بود و شاگردان بهروز عطایی، با دومین برد قهرمان لیگ برتر شدند تا کار به بازی سوم نکشد./تسنیم

موسوی امتیازآورترین بازیکن دیدار فینال لیگ والیبال شد

بازیکن تیم فولاد سیرجان عنوان امتیاز آورترین بازیکن دیدار فینال لیگ برتر والیبال را به خود اختصاص داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، تیم‌های فولاد سیرجان ایرانیان و شهداب یزد در دیدار برگشت فینال سی‌‎وهفتمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران امروز (شنبه ۱۸ فروردین) به مصاف یکدیگر رفتند و فولادی‌ها سه بر دو به پیروزی رسیدند و قهرمان شدند.

سیدمحمد موسوی بازیکن فولاد سیرجان ایرانیان با کسب ۱۷ امتیاز عنوان امتیازآورترین بازیکن این دیدار را به دست آورد و مسعود غلامی در تیم شهداب یزد نیز با ۱۴ پوئن بهترین بازیکن این تیم بود.

بازیکنان تیم فولاد سیرجان در مجموع ست‌های این مسابقه ۱۱۰ امتیاز کسب کردند که شامل ۶۱ امتیاز حمله، ۱۳ دفاع، ۴ پوئن سرویس و ۳۲ امتیاز از اشتباهات بازیکنان تیم شهداب بود.

تیم شهداب یزد نیز در مجموع ست‌های این مسابقه ۱۰۵ امتیاز کسب کرد که به ترتیب ۶۸ پوئن در حمله، ۸ امتیاز در دفاع، یک پوئن سرویس و ۲۸ امتیاز از اشتباهات بازیکنان حریف بود.

پوریا حسین خانزاده از فولاد سیرجان و سعید جواهری توانا از شهداب یزد به صورت مشترک عنوان امتیازآورترین بازیکن دیدار رفت فینال لیگ برتر مردان را به دست آوردند که روز پنج‌شنبه ۱۶ فروردین برگزار شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها