۳ طلا و یک برنز کشتی آزاد ایران در ۵ وزن نخست/محمدیان به مدال برنز آسیا رسید

کد خبر: 1284781

نماینده وزن ۹۷ کیلوگرم ایران به مدال برنز رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا دست یافت.

۳ طلا و یک برنز کشتی آزاد ایران در ۵ وزن نخست/محمدیان به مدال برنز آسیا رسید

در پایان رقابت های ۵ وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی آسیا ۲۰۲۴ در بیشکک قرقیزستان، محمدحسین محمدیان آخرین نماینده ایران در روز نخست، در دیدار رده بندی وزن۹۷ کیلوگرم مقابل هیبیکس ایتو از ژاپن به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۷ بر صفر به برتری رسید و صاحب مدال برنز آسیا شد.

محمدیان پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس مقابل اولزیسایخان از مغولستان در همان ۳ دقیقه نخست با امتیاز ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی در نیمه نهایی و در حساس ترین مبارزه این رقابت ها، مقابل احمد تاج الدین اف کشتی گیر روسی الاصل بحرین و دارنده مدال طلای جهان ۲۰۲۳ به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه سنگین ۸ بر ۲ شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند.

پیش از این رحمان عموزاد در ۶۵، امیرمحمد یزدانی در ۷۰ و محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم صاحب مدال طلا شدند اما ابراهیم خواری در وزن ۵۷ کیلوگرم از رسیدن به مدال بازماند.

به این ترتیب تیم ملی کشتی آزاد ایران در پایان ۵ وزن نخست کشتی آزاد قهرمانی آسیا با ۳ مدال طلا و یک برنز به کار خود پایان داد./ایسنا

نخودی سومین طلایی کشتی آزاد ایران در آسیا

آزادکار وزن ۷۹ کیلوگرم ایران با شکست حریف مغول، سومین و آخرین مدال طلای ایران در ۵ وزن نخست رقابت های قهرمانی آسیا را از آن خود کرد.

به گزارش ایسنا،‌ در ادامه رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا ۲۰۲۴ در بیشکک قرقیزستان، محمد نخودی دارنده ۲ مدال نقره و یک برنز جهان در فینال وزن ۷۹ کیلوگرم مقابل بیامبادورج انخبایار از مغولستان به روی تشک رفت و در مدت زمان ۳ دقیقه و ۲۸ ثانیه با امتیاز عالی ۱۲ بر ۲ به برتری رسید و سومین و آخرین مدال طلای کشتی آزاد ایران در ۵ وزن نخست این رقابت ها را از آن خود کرد.

 نخودی پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس برابر سیف الدین اف، کشتی‌گیر روسی الاصل از بحرین ۵ بر ۴ به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. نخودی در نیمه نهایی نیز مقابل ماگومت اولویف از تاجیکستان ۱۱ بر صفر به برتری رسید و راهی فینال شد.

پیش از این رحمان عموزاد در ۶۵ و امیرمحمد یزدانی در وزن ۷۰ کیلوگرم صاحب مدال طلا شدند اما ابراهیم خواری در وزن ۵۷ کیلوگرم از رسیدن به مدال بازماند.

محمدحسین محمدیان آخرین نماینده ایران در روز نخست این رقابت هاست که تا دقایقی دیگر برای کسب مدال برنز آسیا برابر هیبیکی ایتو از ژاپن به روی تشک خواهد رفت.

ضرب دومین طلای آسیا توسط «امیرمحمد یزدانی»

در دیدار فینال وزن ۷۰ کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا، امیر محمد یزدانی مقابل  یوشینوسوکه آئویاگی از ژاپن با نتیجه ۱۳ بر ۹ به پیروزی رسید و قهرمان شد.

‌هت‌تریک طلایی ایران توسط «محمد نخودی»

در دیدار فینال وزن ۷۹ کیلوگرم مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا، محمد نخودی مقابل انخبایار بایامبادورج از مغولستان با نتیجه ۱۲ بر ۲ پیروز شد و مدال طلا را بر گردن آویخت.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها