آخرین اخبار از کشتی آزاد قهرمانی آسیا/ صعود زارع به فینال قهرمانی آسیا

کد خبر: 1284878

نماینده وزن ۶۱ کیلوگرم ایران با شکست مقابل حریف قرقیزستانی از رسیدن به فینال قهرمانی آسیا بازماند.

آخرین اخبار از کشتی آزاد قهرمانی آسیا/ صعود زارع به فینال قهرمانی آسیا

نماینده وزن ۶۱ کیلوگرم ایران با شکست مقابل حریف قرقیزستانی از رسیدن به فینال قهرمانی آسیا بازماند.

به گزارش ایسنا،‌ در ادامه رقابت های ۵ وزن دوم و پایانی کشتی آزاد قهرمانی آسیا ۲۰۲۴ در بیشکک‌ قرقیزستان،‌ رضا اطری نماینده وزن ۶۱ کیلوگرم ایران و دارنده مدال نقره جهان در سومین مبارزه و در مرحله نیمه نهایی مقابل ژوماشبک اولو دارنده مدال برنز جهان از قرقیزستان در حالیکه تا ثانیه پایانی ۷ بر ۷ پیش بود، روی پل رفت و ۴ امتیاز از دست داد تا با نتیجه ۱۱ بر ۷ تن به شکست بدهد.

اطری پیش از این ابتدا مقابل کایسی تانابه از ژاپن با نتیجه ۴ بر ۴ به برتری رسید. او سپس مقابل شریف اف از تاجیکستان با نتیجه ۵ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد.

حسین ابوذری در ۷۴، امیرحسین فیروزپور در ۹۲ و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، دیگز نمایندگان ایران در ۵ وزن دوم هستند که تا دقایقی دیگر در مرحله نیمه نهایی به مصاف رقبایشان می روند.

صعود زارع به فینال قهرمانی آسیا/ شانس ۲ طلا و ۳ برنز ایران در ۵ وزن دوم

نماینده سنگین وزن کشتی ایران راهی دیدار نهایی کشتی آزاد قهرمانی آسیا شد.

در ادامه رقابت های کشتی آزاد قهرمانی آسیا ۲۰۲۴ در بیشکک قرقیزستان، امیرحسین زارع دارنده مدال های طلای جهان و برنز المپیک در مرحله نیمه نهایی مقابل شامیل شاریپوف کشتی گیر روسی الاصل بحرین به روی تشک رفت و در پایان با نتیجه ۵ بر صفر به برتری رسید و راهی فینال شد.

زارع پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس مقابل آنیرود از هند با امتیاز عالی ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد.

پیش از این امیرحسین فیروزپور در وزن ۹۲ کیلوگرم راهی فینال شد اما رضا اطری در ۶۱ و حسین ابوذری در وزن ۷۴ کیلوگرم در مرحله نیمه نهایی مقابل رقبایشان تن به شکست دادند و راهی دیدار رده بندی شدند. هادی وفایی پور نیز در وزن ۸۶ کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شد تا برای کسب مدال برنز مقابل حریفی از چین به روی تشک برود.

به این ترتیب آزادکاران ایران در ۵ وزن دوم شانس کسب ۲ مدال طلا و ۳ برنز را خواهند داشت. رقابت های رده بندی و فینال ۵ وزن دوم و پایانی از ساعت ۱۵ و ۳۰ دقیقه امروز آغاز می شود.

روز گذشته پنج شنبه و در جریان رقابت های ۵ وزن نخست این رقابت ها، رحمان عموزاد در ۶۵، امیرمحمد یزدانی در ۷۰ و محمد نخودی در وزن ۷۹ کیلوگرم به مدال طلا رسیدند و محمدحسین محمدیان در وزن ۹۷ کیلوگرم نیز صاحب مدال برنز شد. ابراهیم خواری در وزن ۵۷ کیلوگرم نیز از رسیدن به مدال بازماند و پنجم شد.

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها