رنگرز: انتظار از کشتی در المپیک نباید بیشتر از یک طلا باشد

کد خبر: 1287707

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی با تایید صحبت‌های اخیر علیرضا دبیر مبنی بر بالا نبردن توقعات از کشتی عنوان کرد که توقع از این رشته نباید بیشتر از یک مدال در مجموع دو رشته آزاد و فرنگی باشد.

 رنگرز: انتظار از کشتی در المپیک نباید بیشتر از یک طلا باشد

حسن رنگرز در خلال برگزاری مسابقات جام تختی، درباره کامل شدن سهمیه کشتی فرنگی ایران برای شرکت در بازی‌های المپیک اظهار داشت: خوشحالم که الحمدالله کشتی فرنگی ما به شایستگی 6 سهمیه کامل را گرفت. با انسجام تیمی و بدون دغدغه از این حیث بتوانیم مسیر ناهموار و سخت آماده‌سازی برای المپیک را پشت سر بگذارد. البته الان هم حرف چند ماه گذشته را تکرار می‌کنم از ابتدا اولویت و هدف‎‌گذاری ما صرفا کسب 6 سهمیه نبود کمااینکه اگر در المپیک با 100 ورزشکار هم شرکت کنید خیلی به کمیت امتیاز نمی‌دهند و کیفیت کار مهم است، به صورت مشخص به رنگ مدا‌ل‌ها نگاه ویژه‌ای می‌شود و امیدوارم بهترین رنگ‌ها و نتایج را رقم بزنیم.

وی در مورد انتخاب ملی‌پوشان اعزامی به المپیک تصریح کرد: چرخه انتخابی تیم ملی کاملا مشخص است. در 60 و 67 کیلو مسیرهایی را برای ارزیابی فنی کشتی‌گیران تعریف کرده بود که درنهایت مقرر شد در هر دو وزن دو کشتی‌گیر ما در تورنمنت رنکینگ مجارستان مورد ارزیابی نهایی قرار گیرند. قطعا رقابت حساسی بین آنها هست. ما دو ارزیابی در چرخه تعریف کردیم بخشی از آن، در مجموع ارزیابی داخلی است که مسابقات کشوری را شامل می‌شود ولی صرفا قهرمان کشور شدن به منزله پوشیدن پیراهن تیم ملی نیست. کشتی‌گیر باید در رقابت بین‌المللی هم نشان دهد که می‌تواند به عنوان ملی‌پوش کسب افتخار کند.

رنگرز درباره صحبت‌های اخیر دبیر مبنی براینکه انتظارات از کشتی پایین آورده شود، گفت: ما منهای رقابت‌های 2012 لندن، در همه ادوار اگر مقایسه تطبیقی انجام دهیم، کاروان کشتی ما همیشه سهم خودش به جهت کسب یک نشان طلا را به ورزش کشور ادا کرده است. اینکه الان بنابر هر دلیلی فشار را روی کشتی بیش از فضای متعارف خودش تحمیل کنیم و بار را روی دوش ورزشکار بیاندازیم قطع به یقین نه تنها کمک‌کننده نخواهد بود، بلکه بازدارنده نیز خواهد بود. فرمایش دبیر را صددرصد تایید می‌کنم و توقع از کشتی در المپیک باید در هر دو رشته آزاد و فرنگی مجموعا یک نشان طلا باشد. این به منزله این نیست که قهرمانان ما تلاش نکنند که با حداکثر طلا برگردند اما آنچه باید مطالبه از کشتی باشد، به نظر من همان یک طلاست، همانطور که در المپیک‌های قبلی منهای 2012 لندن رخ داد.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در رابطه با وضعیت وزن 77 کیلوگرم بعد از تعلیق داخلی محمدرضا مختاری و بازگشت محمدعلی گرایی خاصرنشان کرد: کادرفنی با هماهنگی فدراسیون کشتی، برمبنای چرخه انتخابی تیم ملی و باتوجه به مصلحت ملی و زمان کوتاهی که وجود داشت عملا مصوبه را اعلام کرد و درخصوص 77 کیلو هم همین اتفاق رخ داد. باتوجه به زمانی که تا المپیک داریم، ارزیابی صورت گرفته به همین شکلی بود که اعلام شد.

وی همچنین درباره انتخاب امین میرزازاده به عنوان آقای ورزش ایران و کشتی به عنوان فدراسیون برتر سال 1402 گفت: اول از دوستان بابت طراحی این برنامه تشکر می‎‌کنم. کشتی در حوزه ساخت و ساز و سایر شاخص‌ها به شایستگی به عنوان فدراسیون برتر شناخته شده است. در مورد امین هم توقع غیر از این نبود کسب دو نشان طلای جهانی و بازی‌های آسیایی و آقایی ورزش کشور برازنده امین جان میرزازاده است. قطعا یک نشان قشنگ المپیک در کارنامه‌اش خالی است که امیدوارم آن را هم کسب کند./تسنیم

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها