۹۵۰ مشاور املاک غیرمجاز در تهران

کد خبر: 1229619

دبیر اتحادیه مشاوران املاک از شناسایی ۹۵۰ بنگاه املاک غیرمجاز در شهر تهران خبر داد و گفت: برای برخورد قانونی، اسامی این واحدها به اداره اماکن اعلام شده است.

۹۵۰ مشاور املاک غیرمجاز در تهران

سعید لطفی با اشاره به فعالیت غیرمجاز واحدهای مشاور املاک در شهر تهران، اظهار کرد: اتحادیه املاک زیر نظر قانون نظام صنفی است و رأساً نمی‌توانیم واحد صنفی ـ متخلف ـ را پلمب کنیم، بر این اساس بنگاه‌های املاک غیرمجاز را شناسایی و آنها را به اداره اماکن معرفی می‌کنیم.

وی با اعلام این‌که ۹۵۰ بنگاه املاک غیرمجاز را به این اداره معرفی کرده‌ایم، تصریح کرد: برخی از این بنگاه‌های املاک بزرگ هستند، بنگاه ۲طبقه با مساحت ۱۸۰ مترمربع، وقتی بنگاه‌هایی به این بزرگی را می‌بینیم، می‌گوییم؛ مگر می‌شود این جواز نداشته باشد؟!

لطفی بیان کرد: مردم باید از مشاوران املاک درخواست جواز کنند و بعد ببینند آیا به همان آدرس است که در جواز نوشته شده است، و بعد تاریخ انقضا باید چک شود، ضمن این‌که کسی که صاحب جواز است باید در بنگاه حضور داشته باشد.

دبیر اتحادیه مشاوران املاک با بیان این‌که با پلمب ۹۵۰ بنگاه فاقد مجوز انقلابی در این بخش روی می‌دهد و نتیجه آن قانونمند شدن همه است، گفت: بنگاه‌هایی که بدون مجوز هستند تخلفاتی مانند اضافه‌دریافت، اجاره مال غیر، فروش مال غیر و... دارند که طبق ماده ۲۸ قانون نظام صنفی با آنها برخورد می‌شود و پلمب می‌شوند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها