هزینه ۱۰۰ میلیونی هر مأموریت هوایی اورژانس

کد خبر: 1235653

رئیس اورژانس استان تهران با اشاره به انجام نیمی از مأموریت‌های اورژانسی استان تهران با موتورلانس‌ها، از فرسودگی ۳۵۰ دستگاه آمبولانس در اورژانس استان تهران خبر داد و گفت: هر مأموریت هوایی برای اورژانس تهران حداقل ۱۰۰ میلیون تومان هزینه دارد.

هزینه ۱۰۰ میلیونی هر مأموریت هوایی اورژانس

جمعیت بالای استان تهران باعث شده که روزانه شاهد تعداد زیادی از حوادث، تصادفات و سوانح در این استان باشیم به طوری که در طول یک هفته گذشته در مجموع ۲۲ هزار و ۱۴۰ مأموریت در مرکز ارتباطات ۱۱۵ اورژانس استان تهران (دیسپچ) ثبت شده که در پی این ماموریت‌ها ۵ هزار و ۶۰ نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند و ۱۷ هزار و ۸۰ مورد نیز در محل، از خدمات اورژانس استفاده کردند.

از مجموع ماموریت‌های ثبت شده طی هفته گذشته، ۳ هزار و ۵۷۳ مورد، مربوط به حوادث ترافیکی و ۱۸ هزار و ۵۶۷ مورد حوادث غیرترافیکی بوده است.

انجام هزاران مأموریت هفتگی، گسترش ناوگان اورژانس تهران و کاهش مدت زمان رسیدن آمبولانس بر بالین بیماران و مصدومان را به امری ضروری تبدیل کرده چرا که خدمت‌رسانی به موقع اورژانس به شهروندان بیمار یا مصدوم شده، باعث نجات جان آن‌ها می‌شود.

در مأموریت‌های جاده‌ای، آمبولانس باید ۱۵ دقیقه‌ای و در شهر‌های بزرگ ۱۰ دقیقه‌ای و در کلانشهر‌ها حداکثر ۱۲ دقیقه‌ای بر بالین مصدوم یا بیمار برسد، اما در حال حاضر گاهاً در کلانشهر‌هایی مانند تهران، مدت زمان رسیدن آمبولانس به حدود ۱۴ تا ۱۶ دقیقه نیز می‌رسد.

کاهش مدت زمان رسیدن بر بالین بیماران با استفاده از موتورلانس‌ها

محمداسماعیل توکلی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره اقدامات اورژانس تهران برای کاهش مدت زمان رسیدن بر بالین بیماران و مصدومان حوادث اظهار کرد: استقرار موتورلانس‌ها در تهران به شدت زمان رسیدن اورژانس بر بالین بیماران را کاهش داده و به ۱۱ دقیقه رسانده است و با توسعه این ناوگان می‌توان زمان رسیدن تکنسین اورژانس بر بالین بیماران را کاهش داد.

انجام نیمی از مأموریت‌های اورژانسی استان تهران با موتورلانس‌ها

وی افزود: نیمی از مأموریت‌های استان تهران را موتورلانس‌ها انجام می‌دهند و در مجموع در استان تهران ۲۰۰ دستگاه موتورلانس وجود دارد که ۱۶۸ دستگاه آن در کلانشهر تهران و مابقی در شهرستان‌ها مستقر هستند.

بیشتر بخوانید

توکلی ادامه داد: در حال حاضر حداقل ۱۰۰ دستگاه موتورلانس دیگر در تهران نیاز داریم.

فرسودگی بیش از نیمی از آمبولانس‌های استان تهران

رئیس اورژانس استان تهران گفت: باید در استان تهران تعداد ۹۰۰ دستگاه آمبولانس داشته باشیم، اما در حال حاضر ۵۴۰ دستگاه آمبولانس داریم که از این تعداد نیز ۳۵۰ دستگاه کاملاً فرسوده هستند.

هر مأموریت هوایی برای اورژانس تهران حداقل ۱۰۰ میلیون تومان هزینه دارد

وی با اشاره به وجود دو پایگاه اورژانس هوایی در استان تهران بیان کرد: در حال حاضر اورژانس هوایی در بوستان ولایت و شهرری راه‌اندازی شده و در تلاش هستیم که اورژانس هوایی را در پردیس نیز راه‌اندازی کنیم.

توکلی تصریح کرد: هر پرواز بالگرد اورژانس بسته به نوع مأموریت، حداقل ۱۰۰ میلیون تومان هزینه در بر دارد؛ در هفته گذشته ۱۷ سورتی پرواز داشته‌ایم که هزینه زیادی را برای اورژانس دارد، اما این خدمات برای مردم به صورت کاملاً رایگان ارائه می‌شود.

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد