گرمای هوا باعث افزایش جنایت می‌شود

کد خبر: 1237295

نتایج چند تحقیق نشان می‌دهد افزایش گرما علاوه بر آتش‌سوزی‌های گسترده باعث افزایش میانگین جرم و جنایت در جهان شده است.

گرمای هوا باعث افزایش  جنایت می‌شود

روزنامه سعودی الوطن در گزاشی در این باره نوشت: تحقیقات پژوهشگران آمریکایی نشان می‌دهد، گرمایش جهانی طی سال‌های 2010 تا 2099 باعث افزایش 22 هزار مورد قتل، 1.2 میلیون مورد خشونت شدید، 2.3 میلیون حمله و درگیری با خشونت متوسط به میانگین این نوع جنایات در آمریکا خواهد شد.

در این تحقیق آمده است: ماه جولای 1988 به عنوان گرم‌‌ترین ماه تاریخ آمریکا به ثبت رسیده است که اتفاقاً خشونت‌بار‌‌ترین ماه هم به شمار می‌رود و در آن تعداد بی‌سابقه‌ای جنایات قتل، تجاوز، سرقت مسلحانه و درگیری به وقوع پیوسته است.

 همچنین تحقیق جدیدی در مورد جرائم خشونت‌آمیز در لس‌آنجلس نشان می‌دهد میانگین این جنایات با افزایش درجه حرارت از 35 درجه سانتی‌گراد 12 درصد بالاتر از میانگین معمول می‌شود.

 همچنین در سال گذشته 86 درصد از تمامی حوادث تیراندازی در ایالت‌های آمریکا طی ماه‌های ژوئن و سپتامبر یعنی در فصل تابستان به وقوع پیوسته‌اند.

 در آفریقای جنوبی هم دانشمندان دریافته‌اند وقتی درجه حرارت افزایش پیدا می‌کند 1.5 درصد به میانگین جنایات قتل افزود می‌شود، در یونان هم محققان متوجه شدند 30 درصد از جنایات قتل در این منطقه از جهان زمانی رخ داده که میانگین درجه حرارت بالاتر از 25 درجه بوده است.

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها