بازگشت تنبیه به مدارس؛ این بار با کابل!

کد خبر: 1249170

انتشار فیلمی از تنبیه دانش‌آموزان در مدرسه ای در جنوب استان کرمان، با واکنش های بسیاری در افکار عمومی روبرو شد.

بازگشت تنبیه به مدارس؛ این بار با کابل!

فیلم تنبیه دانش آموزان کرمانی توسط یکی از کادر مدرسه در شب گذشته، جنجال آفرین شد. در این کلیپ که در فضای مجازی دست به دست شد و زمان و محل دقیق آن مشخص نیست، موقع ورود دانش آموزان به مدرسه، فردی با شلاق یا کابل آنان را به باد کتک و تنبیه بدنی می گیرد و دانش آموزان نیز تلاش می کنند از کتک خوردن فرار کنند.

آموزش و پرورش استان کرمان اعلام کرد که مدیر مدرسه‌ای در شهرستان جیرفت که کلیپ تنبیه بدنی دانش‌آموزان آن خبری شده بود را برکنار کرد؛ البته در خبر ارسالی این نهاد بنا به دلایل نامعلوم از واژه «برکناری» استفاده نشده است.

صبح امروز روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان در خبری ارسالی به رسانه ها به نقل از مدیرکل این نهاد بدون اشاره به کلیپ تنبیه بدنی در جیرفت، با تمرکز بر بدیهیاتی قانونی، مدعی شده بود که «تنبیه بدنی ممنوع است و با متخلفان برخورد می شود».

به دنبال این موضوع، این روابط عمومی خبری را که به نظر می رسد حاکی از برکناری مدیر مدرسه مذکور در جیرفت باشد را منتشر کرد که در آن خبر آمده است: مدیر آموزش و پرورش جیرفت از «لغو حکم» مدیر مدرسه‌ای در شهر جیرفت به دلیل تنبیه بدنی دانش آموزان خبر داد.

در ابتدای این خبر ارسالی آموزش و پرورش آمده است: مدیر آموزش و پرورش شهرستان جیرفت از لغو ابلاغ مدیر مدرسه ای در این شهرستان که اقدام به تنبیه بدنی «دانش آموز» کرده بود خبر داد.

در ادامه خبر اینچنین ذکر شده است: سید ایوب حسینی مدیر آموزش و پرورش جیرفت در حاشیه دلجویی از «دانش‌آموزان» این‌ مدرسه که «خوشبختانه مشکل خاصی ندارند» گفت: بنا به دستور مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان مبنی بر رسیدگی سریع و دقیق به این موضوع، ابلاغ مدیر مدرسه لغو و مدیر خاطی به منظور بررسی دقیق تر و پیگیری حق و حقوق دانش آموزان به هیات رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان آموزش و پرورش استان معرفی شد.

انتهای خبر مذکور نیز حاکیست: همواره تأکید کرده‌ایم که دانش‌آموزان‌ امانت ما در مدارس هستند و هرگونه تنبیه بدنی در مدارس ممنوع است و با فرد متخلف برخورد قانونی می شود.

درحالی ابتدای این خبر از تنبیه یک دانش آموز خبر داده شده که در ادامه در همین خبر تعداد بیشتری از دانش آموزان که تنبیه شده اند مورداشاره قرار گرفته اند و نکته قابل تامل تر اینکه معلوم نیست چرا این اداره کل طبق رویه های غیرکارشناسی مرسوم برخی سازمان ها، اصرار دارد نشان دهد که دانش آموزانی که مورد اصابت ضربه کابل یا شلاق قرار گرفته اند یا مورد تنبیه واقع شده اند«خوشبختانه مشکل خاصی ندارند»؛ گویا انتظار بوده یا باید باشد که این تنبیه سبب مصدومیت و مجروحیت یا بستری آنان در بیمارستان شود.

در این کلیپ مشخص است، موقع ورود دانش آموزان به مدرسه، مدیر مدرسه با شلاق یا کابل شماری از آنان را به باد کتک و تنبیه می گیرد و سایر دانش آموزان نیز تلاش دارند از مسیر ورودی ای که آن مدیر درحال کتک کاری است، فرار کنند؛ صحنه ای دردناک که از یک محیط آموزشی پرسش برانگیز است و پذیرفته نیست.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها