قانون مجازات سارقان تغییر می‌کند؟

کد خبر: 1265042

جانشین فرمانده فراجا خواستار بازنگری قانونی در برخی از مجازات‌های مربوط به سارقان شد.

قانون مجازات سارقان تغییر می‌کند؟

سردار قاسم رضایی  با تشریح دو درخواست پلیس از دولت و مجلس گفت: خوشبختانه هم دولت محترم و هم نمایندگان مجلس کاملا شناخت خوبی از مجموعه انتظامی کشور دارند و با دغدغه‌ها و نیازمندی‌های مردم هم آشنایی داشته و آن را می‌شناسند.

وی با بیان اینکه آنچه که امروز در جامعه مطرح است آرامش است، گفت:‌ خوشبختانه امروز در جامعه و کشورمان آرامش و امنیت را داریم. البته مردم در برخی از حوزه‌ها از پلیس مطالبه دارند که از جمله آن می‌توان به دو حوزه سرقت و موادمخدر اشاره کرد. مردم در این دو حوزه دغدغه جدی دارند. 

جانشین فرمانده فراجا ادامه داد:‌ در حوزه مبارزه با موادمخدر مصوبات شورای امنیت کشور، ستاد مبارزه با موادمخدر و ... وجود دارد. اما از طرف دیگر بحث ارتقاء اشرافیت در مرزها و انسداد مرزها به منظور جلوگیری از ورود موادمخدر و بعضا سلاح وجود دارد. به همین دلیل نیز امیدواریم که این دولت محترم و مجلس شورای اسلامی به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

رضایی سرقت را دغدغه دیگر مردم بشمرد و گفت: در حوزه سرقت مردم دغدغه جدی دارند. در این خصوص هم هماهنگی خوبی با دستگاه قضایی برای چگونگی مهار و کنترل سارقان داشتیم. اما در برخی از آمارها داریم که سارقان کارشان تکرار شده و چند بار دستگیر شده و پس از آزادی دوباره مرتکب سرقت شده‌اند. در این مورد نیز از نمایندگان محترم مجلس می‌خواهیم که موضوع کوتاه کردن اطلاله دادرسی و هم افزایش هزینه جرم را مورد توجه قراردهند. 

وی با بیان اینکه هزینه جرم باید متناسب با جرم باشد تا حالت بازدارندگی داشته باشد، گفـت: در همین راستا نیز امیدواریم که یک بازنگری در برخی از قوانین مجازات‌های مربوط به سرقت داشته باشیم.

جانشین فرمانده فراجا با بیان اینکه نمایندگان مجلس و دولت می‌توانند برخی از این مطالبات را در برنامه هفتم توسعه در دستور کار قرار دهند، گفت: این موارد موضوعی جدی برای مردم و پلیس است و ما آن را دنبال می‌کنیم.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها