جیمی‌جامپ ایرانی در قطر کیست؟

کد خبر: 1272513

در اواخر بازی ایران و امارات در قظر به یکباره یک نفر با پرچم ایران وارد زمین بازی و باعث اختلال در روند بازی می‌شود، فارغ از جریمه 180 میلیونی که او روی دست فدراسیون گذاشت حالا مشخص شده او یکی از هوادارانی است که برای بازی‌های قطر انتخاب شده است.

جیمی‌جامپ ایرانی در قطر کیست؟

تشکیلات AFC یا همان کنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون ایران هشدار داده که جریمه ورود جیمی جامپ بعدی به زمین چمن ۱۵هزار دلار خواهد بود!

در حالی‌که گفته می‌شود، حدود ۵۰۰ تن با هزینه فدراسیون، وزارت ورزش یا وزارت فرهنگ‌وارشاد اسلامی برای تشویق تیم ملی به دوحه اعزام شده اند، یکی از همین تماشاگران و هواداران سازمان یافته در جریان بازی با امارات، بر خلاف قوانین مسابقات، وارد زمین شد و به بهانه نشان دادن تعصب خود به پرچم ایران، صحنه های زشتی خلق کرد.

تیم ملی با شکست امارات، در حالی با صدر‌نشینی به مرحله حذفی صعود کرد که در جریان برگزاری آن دیدار یکی از به اصطلاح هواداران تیم ملی که لباس یکدست با گروه اعزامی به تن داشت، وارد زمین شده و باعث گشت تا دقایقی این مسابقه متوقف شود.

 به خاطر رفتار این هوادار، فدراسیون فوتبال کشورمان ۳۰۰۰ دلار توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا جریمه شد اما نکته قابل توجه اینکه به تازگی کنفدراسیون آسیا به فدراسیون فوتبال ایران تذکر داده، در صورتی که این رفتار از سوی تماشاگران ایرانی‌ در بازی‌های مراحل بعدی تکرار شود فدراسیون ایران این بار پنج برابر یعنی ۱۵ هزار دلار جریمه نقدی خواهد شد! 

جیمی جامپ

فارغ از کج سلیقگی در مدیریت پوشش این افراد که انگار یک لباس واحد با یک سایز را برای چاق و لاغر انتخاب کرد و بر تن همگی آنها پوشانده است، و همچنین جایگاه بلیت‌هایشان را تقریبا در یک نقطه از ورزشگاه متمرکز کرده است، به ناآشنایی اغلب آنها با نحوه صحیح تشویق می‌رسیم.

حالا این پرسش پیش می‌آید که آیا هواداران و تماشاگران اعزامی به قطر، دست کم برای یک جلسه آموزشی و توجیهی، گرد هم نیامدند و آیا معاونت فرهنگی وزارت ورزش نسبت به آیین‌نامه مسابقات آنها را مطلع نکرده است؟!

به نظر می‌رسد، فرد خاطی، یا اصلا توجیه نبوده که اینجا یک رقابت بین‌المللی است و مثل داخل کشور هر اقدام خودسرانه او بدون عواقب نمی‌ماند، یا اینکه او "دانسته" تلاش کرده با تابلو کردن چهره و نام خود در شبکه‌های اجتماعی، نزد بزرگ ترهایش خودشیرینی کرده و ارتقا دریافت کند! 

اگر این افراد که شاید بعضی‌های‌شان حتی یک بار هم به ورزشگاه‌های داخلی نرفته‌اند و فضای سکوهای فوتبالی را درک نکرده‌اند، برای تشویق تیم ملی و کمک به ملی‌پوشان اعزام شدند؛ این رفتار با هدف تعریف‌شده در تضاد است و مقصر این واکنش‌های احساسی نیز مسئولان مربوطه هستند.

این رخداد مصداق بارز هزینه کور و بی‌هدف در کار فرهنگی است که منجر به مخارج مالی و معنوی بیشتر برای کشور شده است.

 

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها