ماجرای تولید گوشی ایرانی چیست؟

کد خبر: 1283610

عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره آخرین وضعیت تولید گوشی همراه ایرانی در کشور گفت: «این حوزه، یک حوزه مشترک بین ما و وزارت محترم صمت است.»

ماجرای تولید گوشی ایرانی چیست؟

او گفت: «ما یک کار مشترک را با وزارت صمت شروع کرده‌ایم و می‌خواهیم زیرساخت لازم را فراهم کنیم که در قدم اول بتوانیم بخشی از نیازهای کشور را تامین و بحث سیستم‌عامل را دنبال کنیم که الان الحمدلله کار در حال پیگیری است. بنده اعتقاد دارم که جوانان ما می‌توانند واقعا نیاز کشور را در این حوزه هم برطرف کنند؛ البته هم نیاز کشور و هم اینکه صادرات داشته باشیم.»

وزیر ارتباطات با بیان خاطره‌ای از دیدار و گفت‌وگویش با وزیر فناوری اطلاعات هند گفت: «یک سال و نیم پیش با وزیر هند صحبت کردم و او می‌گفت که ۵۰درصد نیاز کشورش را در داخل هند تولید می‌کند.»

زارع‌پور ادامه داد: «الان که من خدمت شما صحبت می‌کنم هند، صادرکننده تلفن همراه شده است. من بارها عرض کرده‌ام، جوانان ما از جوانان هندی کمتر نیستند. می‌توانیم نیاز کشور را تامین کنیم، اما فضا حتما باید رقابتی باشد. نمی‌خواهیم تجربه‌ تلخ بعضی از حوزه‌های دیگر که در کشور بوده است، تکرار شود. حتما می‌توانیم گوشی‌های باکیفیت تولید کنیم که حتی قابلیت رقابت با خارجی‌ها را نیز داشته باشند. در همین چند مدلی هم که از گذشته داشته‌ایم یا اخیرا تولید شده، نشان داده‌ایم که می‌توانیم هم از نظر قیمت و هم از نظر کیفیت رقابت کنیم. به هر حال یک مسیر طولانی در پیش است که باید با همدلی و همراهی بقیه دستگاه‌ها و مهم‌تر از همه اینها اعتماد مردم آن را طی کنیم. مردم به هر حال باید اعتماد کنند و گوشی برای‌شان به‌صرفه باشد. آنها انتخاب‌کننده هستند و باید به انتخاب مردم هم احترام بگذاریم. امیدوارم که این همدلی و همراهی نتیجه‌اش این شود که ما شاهد حضور پرقدرت گوشی‌های ایرانی در بازار جهانی باشیم.»

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها