۹ میلیون خانه در ژاپن خالی است!

کد خبر: 1289157

ارقام جدید نشان می‌دهد که تقریباً ۱۴ درصد از کل خانه‌ها در ژاپن خالی هستند – اما این مازاد املاک و مستغلات باعث جلب توجه خارجی‌ها شده است.

۹ میلیون خانه در ژاپن خالی است!

از آنجایی که کاهش جمعیت همچنان بر جامعه و اقتصاد ژاپن تأثیر می‌گذارد، تعداد خانه‌های خالی از ۹ میلیون فراتر رفته است – به اندازه‌ای که کل جمعیت استرالیا را با سه نفر در هر خانه در خود جای دهد.

ارقام دولتی منتشر شده در روز سه شنبه نشان می‌دهد که تعداد خانه‌های خالی موسوم به akiya تا اکتبر ۲۰۲۳ بیش از نیم میلیون از نظرسنجی قبلی در سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است.

ریشه این مسئله کاهش جمعیت روستایی است و بسیاری از کسانی که وارث چنین املاکی هستند، نمی‌توانند یا تمایلی به زندگی در آن‌ها، نوسازی یا حتی تخریب آن‌ها ندارند. اگرچه شهرها مصون نیستند و صدها هزار خانه خالی طولانی مدت در مناطق شهری وجود دارد.

این رقم کل خانه‌های خالی تقریباً ۱۴ درصد از کل خانه‌های ژاپن را نشان می‌دهد، اگرچه تعداد واقعی می‌تواند بیشتر باشد. موسسه تحقیقاتی نومورا تخمین می‌زند که نزدیک به ۱۱ میلیون اکیا وجود دارد و می‌تواند بیش از ۳۰ درصد از خانه‌ها را ظرف یک دهه تشکیل دهد.

بیش از ۴.۴ میلیون املاک مورد بررسی برای اجاره در دسترس هستند – اما برای مدت طولانی خالی بوده و عمدتاً از مراکز اصلی جمعیت دور هستند. وضعیت بیش از ۳.۸ میلیون نامعلوم است و تنها ۳۳۰۰۰۰ از ۹ میلیون فروخته شده بود.

زمین‌های خالی در ژاپن مالیات بیشتری نسبت به زمین‌های دارای ساختمان جذب می‌کنند، که بر بار مالی تخریب خانه‌های قدیمی می‌افزاید و باعث می‌شود برخی از مردم از به ارث بردن املاک خودداری کنند.

با این حال، علاقه فزاینده‌ای در بین خارجی‌ها به این انبوه املاک خالی، به ویژه خانه‌های کومینکا (سنتی) به عنوان گزینه‌ای برای اقامت ارزان و غیر معمول، خانه‌های تعطیلات یا اجاره به گردشگران وجود دارد.

هانا ساکاتا و همسرش تقریباً یک دهه است که خانه‌های خود را از طریق سرمایه‌گذاری میراث جدید خود بازسازی و اجاره می‌کنند، که با یک خانه تعطیلات در شبه‌جزیره ایزو که خالی مانده بود و کاملاً خراب شده بود، شروع شد. آن‌ها یک خانه سنتی کومینکا را در روستایی در کوهستانی ناگانو پس از فروریختن بخشی از آن زیر سنگینی برف پاک نشده در حالی که صاحب سالخورده آن در یک مرکز مراقبت بود، به دست آوردند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها