وعده عجیب تهرانِ «ارزان» شهردار

کد خبر: 1210695

علیرضا زاکانی شهردار تهران صبح امروز در حالی در رسانه ملی وعده «ارزان‌» شدن هزینه زندگی در تهران را داد که همین امرز شورای شهر پایتخت بلیت اتوبس‌ها را برای سال آینده 40 درصد افزایش داد.

وعده عجیب تهرانِ «ارزان»  شهردار

علیرضا زاکانی شهردار تهران به مناسبت «روز شهردار» در برنامه صبحگاهی شبکه ۳ سیما حاضر شد و به سوالات شهروندان و افکار عمومی پاسخ داد. زاکانی با بیان اینکه پویش «امیدوافتخار» تا شب عید هر روز برگزار می‌شود؛ گفت: روز شنبه حدود ۱۱ کیلومتر خط جدید مترو (۵ ایستگاه در خطوط ۶ و ۷) به ارزش ۱۵ همت افتتاح خواهد شد.

به دنبال «ارزان کردن» تهران هستیم

شهردار پایتخت با بیان اینکه به دنبال «ارزان کردن» تهران هستیم، خاطرنشان کرد: اینکه مردم بیش از ۶۰ سال باید منتظر خریدن خانه بمانند، ظلم به آنهاست. قرارگاه جهادی مسکن با همین هدف تأسیس شد که مسیر خانه‌دار شدن مردم را هموار کند.

تفاهم‌برای ساخت بیش از ۴۰۰ هزار خانه

وی در توضیح بیشتر افزود: این کار را به چند طریق پی گرفته‌ایم؛ هم با تسهیل در روند «صدور پروانه»، هم شناسایی موقعیت‌های نوسازی در بافت فرسوده، تلاش کردیم به رونق صنعت ساختمان بپردازیم. برای ساخت بیش از ۴۰۰ هزار واحد تفاهم‌نامه امضا شده است.

زاکانی در بخش دیگری از سخنانش به انجام پروژه‌های عمرانی در تهران پرداخت و تاکید کرد: با عدم ساخت ۹۸ «تقاطع‌» در بزرگراه‌های پایتخت، بیش از ۷۳۰ کیلومتر راه اضافی به مردم تحمیل شده بود. بنابراین احداث ۱۵ تقاطع در نیمه اول امسال و ۲۳ تقاطع در نیمه دوم آغاز شد. عملیات عمرانی تعداد زیادی از این تقاطعات نیز در سال آینده شروع خواهد شد.

افزایش فضای سبز پیرامون پایتخت

شهردار پایتخت همچنین با بیان اینکه فضای سبز ریه‌های شهر دوداندود ماست، گفت: در سال ۵۷ همه فضای سبز پیرامون تهران کمی بیش از ۲۷۰۰ هکتار بود. فقط در دو سال گذشته ۲۷۵۰ هکتار فضای سبز جدید پیرامون تهران اضافه کردیم.

وی ادامه داد: توسعه فضای سبز پیرامونی تهران سال آتی نیز با اولویت «درختان مثمر» ادامه خواهد داشت. سیستم سه دانشگاه بزرگ علوم پزشکی تهران را با شرایط پارک‌های محلات تهران منطبق خواهیم کرد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها