«تهرانی‌ها» در صدر دورریز غذا!

کد خبر: 1224939

تولید زباله و پسماند یکی از موضوعاتی است که در رابطه مستقیم با مصرف‌کننده سبز است که زندگی خود را بر پایه آسیب کمتر به محیط زیست پایه‌ریزی می‌کند این در حالیست که تولید پسماند در کشور ما بالاتر از میانگین جهانی است.

«تهرانی‌ها» در صدر دورریز غذا!

زباله و پسماند در هر محلی که زندگی جریان داشته باشد، وجود دارد و افراد معمولاً برای از بین بردن و دور کردن زباله‌ها از محل سکونت خود، آن‌ها را در محلی معدوم می‌کنند. برخی صاحبان صنایع زباله‌های صنعتی خود را بدون رعایت اصول علمی دقیق در طبیعت رها می‌کنند. این عمل نه تنها موجب جمع‌آوری زباله و پسماند نمی‌شود، بلکه سبب آسیب رسانی به محیط زیست و از بین رفتن منابع طبیعی می‌شود. مدیریت پسماند و تفکیک از مبدا موضوعی است که بسیار حائز اهمیت است بدین جهت به ۱۲ نکته درباره آن براساس اطلاعات سازمان حفاظت محیط زیست می‌پردازیم:

*روزانه بیش از ۱۴هزار نفر برای نظافت معابر و خیابان‌های شهر تهران فعالیت می‌کنند.

*یکی از دلایل آبگرفتگی معابر هنگام بارندگی و تکثیر موش‌ها در فضای شهری، رهاسازی پسماندها در خیابان‌ها است.

*از دفن یک تن پسماند تفکیک شده در مبدا حدود ۸۰ لیتر شیرابه تولید می‌شود.

*۶۴ درصد از پسماندهای شهر تهران را دورریز مواد غذایی و پسماند تر تشکیل می‌دهد.

* دومین پسماند تولیدی شهر تهران پس از پسماند تر، پسماندهای کیسه پلاستیکی هستند که ۱۰۰ تا ۴۰۰ سال در طبیعت سالم باقی می‌مانند.

*۱۰ درصد از کل پسماند تولیدی شهر تهران پسماندهای کیسه پلاستیکی است که از مجموع شیشه، فلزات و چوب وزن بیشتری دارد.

* در تهران روزانه ۵۵۰۰ تا ۶۵۰۰ تن پسماند عادی تولید می‌شود.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد