چرا رشته‌های مادر در پزشکی متقاضی ندارد؟

پزشک زیبایی به جای جراح قلب!

کد خبر: 1239893

معاون درمان وزارت بهداشت، ضمن تاکید بر ضرورت توجه به رشته های پایه علوم پزشکی، اصلاح تعرفه ها را مهم ترین خواسته انجمن های علمی گروه پزشکی اعلام کرده است، این تازه‌ترین اظهارنظر در رابطه با بی‌علاقگی دانشجویان پزشکی به رشته‌های مهمی همچون جراحی قلب و متخصصین بیهوشی است.

پزشک زیبایی به جای جراح قلب!

وضعیت کنونی در رابطه با بی‌رغبتی دانشجویان پزشکی برای رشته‌های مادر البته که ریشه‌های اقتصادی هم دارد، به این معنا که بسیاری از پزشکان به واسطه گردش مالی قابل توجه در رشته‌های جراحی زیبایی ترجیح می‌دهند به جای گذراندن دوره‌های سخت جراحی قلب به سمت جراحی زیبایی بروند که هم درآمد بالایی دارد و هم گرفتاری‌هایی کمتری. این وضعیت به گونه‌ای است که در آینده‌ای نزدیک تخصص‌هایی همچون جراح قلب یا متخصص بیهوشی به حداقل تعداد خود در نظام سلامت ایران خواهند رسید.

معاون درمان وزارت بهداشت می‌گوید یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که مطرح شد بحث تعرفه‌های پزشکی است که با تعرفه‌های واقعی و قیمت تمام شده فاصله دارد و متأسفانه تا حدودی انگیزه‌های کار را کم کرده است و این مسئله به ویژه برای پزشکان جوان که تازه وارد این حرفه شده اند و دغدغه‌های معیشتی دارند، مهم است.

کریمی با بیان اینکه عدالتِ بین رشته‌ای، بحث‌های نظارتی، صلاحیت‌های رشته‌ای، اهمیت رشته‌های مادر و پایه، سایر مباحث مطرح شده از سوی رؤسای انجمن‌های علمی بود، گفت: متأسفانه بعضی از رشته‌های علوم پزشکی مورد بی اقبالی واقع شده است در حالی که این رشته‌ها مثل بیهوشی، جراحی‌های اطفال، جراحی‌های قلب، جراحی عمومی و داخلی، خیلی حیاتی هستند. در این نشست راهکارهایی برای افزایش انگیزه جهت اقبال از این رشته‌ها مطرح شد.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  نیازمندیها

  تازه های سایت

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت فردانیوز هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد