دلیل عجیب 80 درصد تصادف‌های تهران

کد خبر: 1277148

عدم توجه به جلو ۵۱ درصد از علت تصادفات منجر به فوت در شهر تهران را به خود اختصاص داده است. عدم توجه به جلو مصادیق گوناگونی، چون خستگی و خواب آلودگی، خوردن و آشامیدن و استفاده از تلفن همراه دارد.

دلیل عجیب 80 درصد تصادف‌های تهران

معاون عملیات پلیس راهور تهرن بزرگ از نقش آفرینی تلفن همراه در ۸۰ درصد تصادف‌های شهر تهران خبر داد.

سرهنگ احسان مؤمنی در مورد مصادیق عدم توجه به جلو در رانندگی توضیح داد: بار‌ها شنیده‌ایم که یکی از علت‌های تصادفات استفاده از تلفن همراه و عدم توجه به جلوی راننده در حین رانندگی است که موجب حواس‌پرتی راننده می‌شود.

او افزود: عدم توجه به جلو ۵۱ درصد از علت تصادفات منجر به فوت در شهر تهران را به خود اختصاص داده است. عدم توجه به جلو مصادیق گوناگونی، چون خستگی و خواب آلودگی، خوردن و آشامیدن و استفاده از تلفن همراه دارد.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ تأکید کرد: برخی رانندگان حین رانندگی اقدام به تنظیم ضبط خودرو و یا تنظیم آئینه‌ها، تنظیم صندلی و … می‌کنند. تا راننده کار‌ها را انجام دهد و تنظیمات خود را به پایان برساند، حواسش از رانندگی پرت و یک تصادف سنگین را رقم می‌زند. تمام این اقدامات در دسته عدم توجه به جلو قرار می‌گیرد که مهم‌تر از همه این‌ها استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی است.

او گفت: وقتی این آمار ۵۱ درصدی علت تصادف (عدم توجه به جلو) بررسی و تحلیل شد، کارشناسان پلیس راهور تهران بزرگ یک نظر مشترک داشتند و معتقد بودند که بالای ۸۰ درصد از علت تصادفات مربوط به استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی توسط رانندگان است.

سرهنگ مؤمنی تأکید کرد: وقتی راننده‌ای از تلفن همراه استفاده می‌کند، بخشی از تمرکزش به سمت تلفن همراه می‌رود و حتی وقتی راننده‌ها با تلفن همراه صحبت می‌کنند هوش و حواس، تفکر و چشم فرد متمرکز روی تلفن همراه می‌شود، در این حین است که راننده دیگر جلوی خود را نمی‌بیند و با عابرین پیاده و دیگر خودرو‌ها برخورد می‌کند و حادثه‌ای را رقم می‌زند.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها