زلزله طلا و سکه؛ حباب بالاخره ترکید

کد خبر: 1285830

کاهش قیمت‌ها در بازار طلا از روز یک‌شنبه آغاز شد به طوری که هر گرم طلای ۱۸عیار از حدود ۳ میلیون و ۸۷۹ هزار تومان به ۳ میلیون و ۷۲۶ هزار تومان کاهش یافت؛ یعنی در دو روز گذشته هر گرم طلای ۱۸ عیار افت ۱۵۳ هزار تومانی را تجربه کرده است.

زلزله طلا و سکه؛ حباب بالاخره ترکید

بررسی‌ها در بازار نشان می‌دهد که قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار، ریزش حدود ۸ هزار تومانی را تجربه کرد و به ۳ میلیون و ۷۲۶ هزار تومان رسید. هر مثقال طلا نیز با کاهش ۶۷ هزار تومانی، در قیمت ۱۶ میلیون و ۱۱۲ هزار تومان قرار گرفت.

کاهش قیمت‌ها در بازار طلا از روز یک‌شنبه آغاز شد؛ به طوری که هر گرم طلای ۱۸عیار از حدود ۳ میلیون و ۸۷۹ هزار تومان به ۳ میلیون و ۷۲۶ هزار تومان کاهش یافت. این یعنی در دو روز گذشته هر گرم طلای ۱۸ عیار افت ۱۵۳ هزار تومانی را تجربه کرده است.

قیمت سکه امامی هم در بازار تهران طی یک روز گذشته ۸۰۲ هزار تومان افت کرد و به ۴۳ میلیون و ۶۸۱ هزار تومان رسید. اما کاهش قیمت سکه در حالی اتفاق افتاد که روز شنبه قیمت آن تا سطح ۴۵ میلیون و ۴۹۳ هزار تومان هم بالا رفته بود. در همین دو روز گذشته، سکه کاهش یک میلیون و ۸۱۲ هزار تومانی را تجربه کرده است.

بنا به این گزارش، دیروز در بازار نیم سکه ۷۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه ۹۰۰ هزار تومان و سکه گرمی ۵۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت. بر همین اساس، نیم‌سکه به قیمت ۲۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه به قیمت ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و سکه گرمی به قیمت ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید. حباب سکه امامی نیز با کاهش ۲۲۵ هزار تومانی، تا ۶ میلیون و ۶۹۲ هزار تومان کاهش یافته است.

در همین رابطه، محمد کشتی‌آرای، رییس سابق اتحادیه طلا و جواهر درباره وضعیت بازار طلا و سکه گفته است: رو یک‌شنبه بعد از التهابات اول صبح بازار و روند صعودی قیمت‌ها، با شروع دادوستد‌ها و معاملات بازار طلا و ارز با سیر نزولی همراه شد.

وی با اشاره به افزایش ۵ دلاری قیمت جهانی طلا در روز گذشته، عنوان کرده است: با این حال با تعدیل قیمت ارز نسبت به دیروز و کاهش حدودا ۶ هزار تومانی دلار، طلا و سکه نیز در بازار کاهشی شده است.

این فعال بازار طلا ادامه داد: صبح روز یک‌شنبه دلار ۷۰ هزار تومان هم شده بود، ولی هم اکنون در کانال ۶۴ و ۶۵ هزار تومان در معامله است.

این فعال بازار طلا در عین حال پیش بینی کرده است در روز‌های آینده حباب سکه کاسته شود؛ چرا که دادوستد‌ها و معاملات بازار که روز یک‌شنبه تقریبا متوقف شده بود، امروز از سر گرفته شده و بازار به ثبات رسیده است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها