آخرین وضعیت داوطلبان شبهه‌دار کنکور

کد خبر: 1295155

سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور با تاکید بر اینکه تاکید بر اینکه دیوان عدالت اداری پرونده‌های داوطلبان دارای شبهه را به هیات عالی ارجاع می دهد، گفت: هنوز هیچ نتیجه‌ای از این پرونده‌ها به سازمان ارسال نشده است.

آخرین وضعیت داوطلبان شبهه‌دار کنکور

عبدالرسول پور عباس  ضمن بیان این مطلب به آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده داوطلبان شبهه دار کنکور اشاره کرد و گفت: ما در آزمون های سراسری سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ هیچ داوطلبی به عنوان داوطلب دارای شبهه نداشتیم؛ اما داوطلبانی که قبل از این سال ها به عنوان داوطلبان شبهه دار شناخته می شوند بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی پرونده آنها در هیات تجدید نظر سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور و پس از آن در هیات های عالی تجدید نظر مورد بررسی قرار می گیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر پرونده های داوطلبانی که شبهه دار بودند، به سمت هیات های عالی تجدید نظر ارجاع داده می شوند تا در این هیات مورد بررسی مجدد قرار بگیرند.

سرپرست سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور تاکید کرد: در نوبت اول کنکور امسال ۲۵ داوطلب به دلیل اینکه تجهیزات تقلب به همراه داشتند به عنوان داوطلب متقلب شناخته می شوند و بر اساس ماده ۱۰ محرومیت هایی شامل این داوطلبان خواهد شد.

پورعباس یادآور شد: پرونده داوطلبانی که قبل از سال ۱۴۰۰ به عنوان داوطلب دارای شبهه شناخته می شدند نیز در مرحله ای بود که ما حکم خود را در سازمان صادر کردیم و این داوطلبان به دیوان عدالت اداری شکایت کردند. در حال حاضر دیوان پرونده این داوطلبان را به هیات عالی تجدید نظر ارجاع می دهد احتمالا در حال حاضر این پرونده ها مورد بررسی قرار می گیرد. اما نتیجه ای به سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور منعکس نشده است.

 

۰

دیدگاه تان را بنویسید

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    نیازمندیها

    تازه های سایت

    سایر رسانه ها